1. 1.
  hayvan dışkısından üretilen dünyanın en pahalı kahvesi.

  (bkz: hayvan diskisindan uretilen en pahali kahve)*
  4 -1 ... white pages
 2. 2.
  aynı zamanda "the bucket list" filminde bahsi geçen, ve bu kahve ile ilgili gerçeği öğrenince oyuncularının katıla katıla gülmesini izlediğimiz kahvedir kendisi..
  6 ... damurasan
 3. 3.
  bildiğimiz maymun hayvanatının kahve çekirdeklerini yutup midesinde bir kaç kimyasal reaksiyon geçirmesi ile elde edilen, ellerseniz de ellerinizi yıkamanıza sebebiyet doğuran, aromatik bakımdan zengin, fiyat bazından aroması ile aynı orantıda zengin sıfır rakamını içeren pahalı bir tür kahve çeşidi..
  2 -1 ... vladurakul
 4. 4.
  Endonezya açıklarındaki Sumatra Adası ile çevre adalardaki ormanlarında yetişen kahveye özelliğini veren bir Misk kedisi türü. Bu kediler kahve ağaçlarındaki kahve çekirdeklerini bütün olarak yutuyor. Midesindeki enzimlerle fermantasyon geçiren çekirdekler dışkı yoluyla atılıyor. Bu çekirdekler dışkıdan ayrılıp özel işlemlerden geçiliyor ve sofraya kahve olarak geliyor.
  Kopi Luwak adlı kahve yılda 260 kilo kadar üretilebiliyor. dünyanın en pahalı kahvesinin satışı Türkiye'de de başlamış. EvdeKahve-Etken Gıda adlı şirket 6 ay önce ithal etmeye başladığı Kopi Luwak'tan 11 kutu yani 1,1 kilo kadar satmış ve 60 kutu daha sipariş etmiş. 15 içimlik paketlerde satılan kahvenin bir kutusu 100 gram ve 2 yıl saklama süresi var. 15 içimlik kutunun fiyatı 990 YTL. bir fincan kahve 66 YTL'ye geliyor.
  Türkiye'de paket olarak satılan bu kahve cafelerde ise henüz satılmıyor.

  türkiye'de ''Şimdi ya da Asla'' adıyla oynayan The Bucket List filminde iki kafadardan Jack Nicholson'un canlandırdığı zengin Edward Cole karakteri de nasıl yapıldığını bilmeden Kopi Luwak içiyor. Kahvenin kedi dışkısından yapıldığını öğrenince de katılarak gülüyor.
  4 ... johnnyturhan
 5. 5.
  dün gece bi arkadaşım sayesinde bedavaya içtiğim kahve. resmen kedi sidiği kokmakta. ne olduğunu bilmeden içip öğrenince midem bulanmaya başladı. millet resmen kedi bokuna dünya kadar para veriyor.
  2 ... cauliflower dick
 6. 6.
  Dünyanın en pahalı ve en akıl almaz kahvesi, Güneydoğu Asya ve Güney Çinde yaşayan bir memeli olan Asya Palm Civet hayvanının dışkısından elde edilen Kopi Luwak, nam-ı diğer Civet Kahvesi. Kedi büyüklüğündeki hayvanın çiğnediği kahve çekirdekleri kısmen sindiriliyor ve dışkısından kahve elde ediliyor. Bundan rahatsız olmaya ise hiç gerek yok. içtiğimiz her kahve olgunlaşmış ve olgunlaşmamış kahve çekirdeklerinden yapılıyor. Oysa Civet, sadece olgunlaşmış kahve çekirdeklerinin kabuğunu yiyor ve geride dünyanın en olgun ve taze kahve çekirdeklerinden yapılmış dışkı kalıyor.
  2 -1 ... calyx
 7. 7.
  nerede gördüm bilmiyorum/hatırlamıyorum ama 1 fincan fiyatı 70 liradan satılıyordu.
  oha diyoruz koro halinde.
  ses veriyorum; ohaaa..
  1 ... mhmtnsyz
 8. 8.
  dünyanın en güzel kahvesi. sabah kahvaltısının akabinde olmazsa olmaz şey. türkiye'de bu kahveyi her gün içebilen tek kişiyim sanırım, ee hayat işte, siz 3'ü 1 arada yapmaya devam edin.

  (bkz: dolarahahaha)
  5 -2 ... cool adam
 9. 9.
  Kopi Luwak kahvesi üzerinde yapılan incelemeler sonucunda, dünyanın en değerli kahvesinde diğer kahve çeşitlerine oranla daha az bakteri bulunduğu belirlenirken, uzmanlar, kahvenin kalitesini arttıran önemli faktörün Paradoxurus'un(Endonezya'daki adalarda yaşayan ve bir tür misk kedisi) midesindeki enzimler olduğunu belirtiyor.
  Kopi Luwak, yılda en fazla 250 kilogram kadar üretilebiliyor.
  2 ... inanna salome
 10. 10.
  kokoreç seven bir milletin boktan çıkan kahve içilir mi lan sitemi ilginç gelmekte bana. merak etmesin kimse dışkıdan alınıp öğütülüp konulmuyor önünüze. bir sürü aşamadan geçiyor ve sonunda dünyanın en zahmetli üretilen kahvesi çıkıyor ortaya.
  1 ... johnnyturhan