bugün

aziz yıldırım'ın söylediğiymiş.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25230500/

konuşmazsan... diyesi geliyor insanın.
karşı tarafa blöf yapanın kullandığı cümledir.
- tutmayın küçük enişteyi, salıverin gitsin.
içi boş bir cümledir. artık kimse tarafından yenmiyor.
konuşursa fener küme düşer. bırakın sussun.
aziz yıldırımın şike gözaltısındaki sorgusunda söylediği bir cümledir. 'konuşuvsam hevkes yanav! ' diyerek gözdağı vermeye çalışmıştır. cümlenin anlamına bakarsak 'evet yaptım amk ama bi sor yalnız mı yaptım' anlamı çıkarılabilir ve buna istinaden resmen suçunu kabul etmiştir.
"lafta kalma hadi konuş" olarak cevaplanacak cümledir.
tarafsız ve dürüstçe söylenecek tek şey şudur!
(bkz: sen yanmazsan ben yanmazsam nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa)
(bkz: her fani ateşte yanacaktır)
(bkz: seni yak kendini yak her şeyi yak)
emniyete ifade vermekten kaçınan aziz yıldırım'ın defansif cümlesi.

e konuş abi o zaman? fenerbahçe dışındaki diğer takımları korumak sana mı düştü? hem taraftarını da rahatlatırsın diğer takımları da işin içine çekerek, herkes rahat bir nefes de alır..

sana böylesine suçlamalar yöneltildiğinde bile konuşmuyorsan hiç konuşma zaten..
aziz yıldırım'ın ejderha olduğunu öğrendiğimiz açıklama.
bildiği herşeyi anlatması gereken adamın cümlesi. susma aziz biz herşeyi öğrenmek istiyoruz şuçu olan herkes cezasını çeksin.
kendi kuyruğu sıkışıp diecek başka bir söz bulamamış kişinin şantaj vari söylemidir.
bitmek bilmez aziz yıldırım kibrinin göstergesidir. zaman geçirme çabasıdır. öte yandan oyalama taktiği değil de gerçek ise, türk futbolunun ve süper ligin temizlenmesi açısından şanstır. işte o zaman konuşsun.
*dizelerini aklımıza getiren yorumudur.
tutuşan bir şey varsa o da aziz yıldırımın götüdür.
aziz yıldırımın canını kurtarmak için yersen tehditi.
(bkz: battı balık yan gider)
sonunda beklediğimiz açıklamadır.
aziz başkan, gösteri başlasın!!!
forlan geliyor haberinin bir başkasıdır. Neymiş Aziz Yıldırım yakınlarına söylemiş. Forlan da arkadaşlarını arayıp bilgi almıştı.

Ben fark göremedim inandırıcılık konusunda.
madem öyle konuş. susma hakkını kullanan sensin. konuşmana engel olan yok. sen yanmışsın zaten herkesi yak. cimbomluyu da, bjklıyı da, tsliyi de yak. neden yakmıyorsun? niye koruyorsun herkesi ki? çok mu seviyorsun diğer kulüpleri? yemezler azizcim. milleti mal mı sandın? boş atıp dolu tutma çabalarından başka bir şey değil bunlar. geç bu işleri...
şikenin kabul edildiği ve bu işin içinde sadece aziz yıldırım'ın olmadığını, örgütlenmiş bir şikeci topluluğun olduğunu kanıtlayan sözdür. gerçek bir fenerbahçeli olarak sizlerden utanıyorum. çekin cezanızı. kendinize değil, milyonlarca taraftara zarar verdiniz.
(bkz: konuşursak biteriz biz)
2001-2002 sezonu için söylediği açıklamadır.

anlaşılan bayer levekusen, barcelona ve olympic lyon'un başını yakacak açıklamalardır.

arada stadın elektriklerinin kesilmesi olayını da anlatırsa tedaş görevlilerinin de başını yakacak gibi gözüküyor.
şike yaptığı konusunda bir fenerbahçeli olarak kanaat getirmemin ardından doğru olması büyük olasılıkla muhtemel sözdür. şöyle ki bu adam para verdi. bunu kabullendik. alanlar kimler? herkes çıkmamış olabilir ortaya henüz. dediği gibi bir çok kişinin de başını yakabilir.