bugün

kimdi lan o rezadan saat alan bi bakan vardı o geldi aklıma.
Lütfen konuş; yansın bu sözlük, yaşasın kaos! modlar kurban istiyor...
Sözlükte ordan oraya ziplayan kerkenezlere bir uyarı barındıran cümle.

Beni buna mecbur etmeyin. Konuşursam değil sözlüğe girmek, bir daha internete girmeye tövbe edersiniz. Onlar kendini biliyor.
hem de çırağan sarayı gibi yanar dediğim durum.

görüyorum şurada at koşturuyorlar. ortamların kralı benim ayakları yapıyorlar da ipiniz elimde. bi bırakırsam hepiniz yere yapışırsınız, her şey ortaya saçılır.
lan konuş yak susma.
nitekim sıra sana geldi.
(bkz: konuşmazsan namertsin)
konuşma diyen mi var aziz başkan...
aziz yıldırım'ın r'leri söyleyebildiğine işaret eden açıklama.

(bkz: bardağın dolu tarafı)
(bkz: sikerler aziz hepimizi sikerler)
kurtarın beni oğlum bak ben gidersem hepinizi de yanımda götürürüm diye sağa sola mesaj vermeye çalıştığı açıklama. mahmut özfener ve yine fenerasyon yönetiminin hastane ziyaretlerine bakılırsa biraz tutmuş açıklama.
- aziz bey neden buradasınız?
+ bilmiyorum.
- gerçekten şike yaptınız mı?
+ konuşmak istemiyorum.
- neden?
+ konuşursam herkes yanar.
- konuşmazsan sen yanarsın.
+ ben yandım eller yanmasın sevdalılar ayrılmasın.
- hımm bak bunu düşünmemiştik.
kendisi zaten yanmış bir adamın son çırpınışlarıdır. sen zaten yanmışsın konuş diğerleri de yansın o zaman diyesi geliyor insanın...
doğrusu için:

(bkz: konuşuvsam hevkes yanav).
aziz yıldırım:'konuşursam herkes yanar' ...nazım hikmet:'sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa..'

(bkz: fenerbahçeliyim dibine kadar)
(bkz: beni yak kendini yak her şeyi yak)
-konuşursam herkes yanar.

+tamam aziz bey sakin olun lütfen.

-herkes diyorum anlıyormusun herkes yanar.

+arkadaşlar lütfen sıkı tutun damarı bulamıyorum.

-romayı da ben yakmıştım zaten herkesi yakacam bu sefer.

+olum tutsanıza adamı yapamıyorum iğneyi.

-deli değilim ben napolyonum yakarım üleyyynnn.
şşş sessiz ol , çocuk yeni uyudu.
çok cix bir laf sanır herkes.
(bkz: yaktın yandırdın beni)
konuşursan ekonomik diye bir şey kalmaz. (bkz: en büyük fener şampiyon fener güldürmeyin ulan ibneler)
konuşsun ve suçu olan yansın. neden çekiniyor ki? bu lafı ettikten sonra susması suç zaten. birilerinin kendine arka çıkmasını mı istiyor aba altından sopa göstererek?
götü sıkışan, ne yapacağını şaşıran, kazığın deliğin ucunda olduğu durumlarda son nefesle söylenen ve altı hep boş çıkan ' BOŞ ' kelimeler toplulğu.
klasik aziz başkan yine şov yapıyor.
artık hapiste devam eder şovlarına.
bunun başka bir versiyonu da acıtasyon ve olayları dramatize ederek servis ediliyor basın tarafından. neymiş efendim abdullah kiğılı; hayatında hiç karakola gitmemiş adam , emniyete kadar gitmiş ama başkanına sadece el sallayabilmiş, konuşamadan geri gelmiş. tutuklanan kişilere hapishanede yer yatağı verilmiş, kahvaltıda sadece tereyağı ve reçel servis edilmiş miş miş miş ...

yahu kardeşim bir siktirin gidin diyesi geliyor insanın, bırakın bu işleri. (rasim ozan kütahyalılaşası geliyor insanın)
bu arada hala bu işlere bulaşmış başkanlarını fenerbahçe spor kulübü ile özleştirmiş, objektiflik yada fanatizm kelimesinin anlamlarını bilmeyen hala başkanları için orada burada yönetimden geri kalanların desteği ile yürüyüşler yapan , haykıran fenerbahçe taraftarına da allah acil akıl fikir versin .

son olarak aziz yıldırım'ın bu sözleri üzerine kendisine; konuşmazsan ... ! demek istiyorum, saygılar ...
olası ejderha repliği. çizgi filmlerde falan oluyor genelde sanırsam.