1. 1.
  endonezya sahillerinde yasayan 3 m boyu ve 140 kg ağırlığı ile yasayan en büyük kertenkeledir.ağzında bulunan 38 değisik bakteri yuzunden, bu hayvanın ısırığına maruz kalan bir avın yasama sansı yoktur.
  8 -1 ... kalıbının sabunu
 2. 2.
  bilim adamlarının en gereksiz hayvanlar sıralamasında 1. sırada bulunur. ekosisteme pek te bir katkısı yoktur. sadece como adası nda bulunur. soyları her an tükenebilir.
  2 -2 ... electronica
 3. 3.
  kendi kendini döllediği anlaşılan esrarengiz etobur. etkili bakterileri sayesinde koca bir koyunu yiyebilir.
  6 ... serander
 4. 4.
  insan ırkının komodo ejderinden geldiği söylenir.**

  http://img175.imageshack....img175/2972/dragonyz4.jpg
  3 -3 ... kutt
 5. 5.
  ejder lafını duyunca gözümde büyüttüğüm fakat kertenkelemsi bir hayvanla karşılaşınca da "olm bu mu ejder! ben bunu evde beslerim lan!" dediğim aslında hayal kırıklığına uğradığım. fakat evde beslenmeyecek kadar güçlü son derece zehirli ilginç ve esrarengiz bir yaratıktır zat-ı şahaneleri.
  2 -1 ... puandorg
 6. 6.
  Avini salyalarindaki zehirli bakteriler yardimiyla oldurup yer. Bir keresinde belgeselin birinde, bunlardan 15-20 tanesinin birarada bulundugu yapay bir cukuru gostermislerdi. Iceriye canli bir hayvan atiyorlar hepsi birden saldiriyor hayvan bunlarin elinden kacamiyor parca parca ediliyordu. guclu bir ruhi yapim olmasina ragmen ben bile acimistim hayvancagiza yahu.
  1 -1 ... migfer
 7. 7.
  hep merak ederim bu komodo ejderide bir kertenkeleyse, kuyruğunu kesince arkadan yenisi gelir mi * diye?
  2 ... taymaskh
 8. 8.
  yüzünden böyle bir rezillik, bir sinsilik, bir kötülük akan gaspçı kılıklı, şerefsiz tipli hayvan.

  komodo ejderi
  12 -2 ... double cross
 9. 9.
  beklentilerimin çok üstünde bir hızla koşan tiksinç, kusunç yaratık.
  2 ... cagdashk
 10. 10.
  zaman zaman saatte 60 km hıza çıkar.hakkatende cüssesinden ve normal halindeki yürüyüsüne bakıp hayvanla dalga geçmek için yanına kadar gidesiniz gelir ama sakin ha sakın denemeyin...

  bu arada salyasındaki bilmem kaç milyon zehirli bakteri sayesinde, ısırdığı hayvanın bir süre sonra felç geçirmesine neden olan sürüngengiller familyasındandır. , hakkaten devasa.
  2 ... rapter