bugün

hayatında hiç kitap görmeyen erkeklerin biraz daha iyisi.
okumuş okumuş bi faydasını görmemiş erkek olabilir.
cahildir evet. kitap okuyan ne kadar tanıdığım varsa bir iki kelime edecek sözleri bilgisi olan arkadaşlar.
ama okumayan ne kadar arkadaşım varsa başkasından duyduğunu aktaran kendine ait fikirleri olmayan ezberci. insanlar.
okumayanlar tartışmadan kaçıp köşeye sıkışınca aman banane ya boşver ya diyenler.
zekalarıyla dövemeyen zora gelince şiddete baş vuran güruhtur.
kendi fikirleri ile değil, sağdan soldan, ondan bundan duyduğu, kulaktan dolma şeyler ile hayatını sürdürmeye çalışan cahil kişidir.
erkegi kadini yok. kitap okumayan insan sığdır yavandır. üstüne üstük bilmez halini de ukalalik eder.
Belli bir kesimi istisna edersek toplum içine çıkmaması gereken erkek. Ya da bayan fark etmez.
Bundan bir yıl önce falan erkek arkadaşıma kitap aldım. Okumayı hiç sevmiyordu. Ben de buna ceza olsun diye 500 sayfalık bir kitap aldım. Okuyup özetini çıkar dedim. Yok falan dedi önce sonra okutturdum tabi.
itici erkektir.
Kitap okumayı cinsiyetleştirmektir.

Çok okuyan değil, çok gezen bilir.
buyrun benim.
Yazdığı için okumuyordur belki de. Kitabı için araştırma inceleme gezisi yapıyordur kuzeylerde bir yerlerde.
Kitap okumayı çok severim fakat her yerde kitabını gösteremeye çalışan lavuklar da var. Adam, sırf millet görsün diye sırt çantasına koymak yerine elinde tutar. Bu tipler genelde gevşek konuşur.
kitap okumayan biri değilimdir aksine çok severim ancak kitap okumayan erkek cahildir diye bi yaftalamayı da yanlış bulurum..interneti son derece verimli kullanan adamlar var çevremde,gram kitap okumazlar ama hiçbir kültürel sohbetten de geri kalmazlar ve içi boş da konuşmazlar pek..herkesi yaftalamamak gerekir..aksine asıl cahiller hayatı boyunca okuduğu 2 3 kitabı insanların gözüne gözüne sokan lümpenlerdir..
Kitap okuyan bir kızla ilişki yürütemez.
cahil etkektir yada kültürsüz çok şükür ki kitap okumayı severim.
Gelişmiş ülkeler de bulunmayan erkek modelidir.
güncel Önemli Başlıklar