görsel
Bir silgi gibi tükendim ben.
Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım.
Mürekkeple yazmışlar oysa..
Ben kurşun kalem silgisiydim
Azaldığımla kaldım..
Herkesin yaşamı, düşmanca veya vurdumduymaz olan bu dünyada gerçekleşen uçsuz bucaksız bir dramdır.
Köy, sert bir tabiata karşı insanın verdiği yaşam mücadelesidir.
görsel
Geldi.

-Goethe,Genç Werther'in Acıları-
her insan herkes karşısında herşeyden sorumludur.
Dostoyevski.
-please sir i want some more.

-more!!!

-oliver twist-.
Neyi neden yaptığını bilmiyor, sonra da ölüp gidiyorsun.
ne arzu eyledimse aksi oldu bunda bir hikmet vardır ve bunda ki hikmet bende ki arzuyu öldürmek değilse nedir ?
"Ben daha mütevazi mutluluklara alışkınım çoğu zaman akşamları bir kitabım olur, bir arkadaşım, güzel bir mektubum, biraz da müziğim."

(bkz: Clarissa), (bkz: Stefan Zweig)
görsel
Nereden alıntı bilemedim, karşıma bu haliyle çıktı. Hoş...
görsel
Kalın, uzun ve ağarmış kaşlarının gölgelediği o ürkütücü yeşil gözleri varken, sözünü geçirmek için ayrıca bir de sopaya ihtiyacı olduğu söylenemezdi.

(bkz: ihsan Oktay Anar)
(bkz: Amat)
görsel
“Kendini boşuna harcamış olur insan,
Dilediğine erer de sevinç duymazsa.
Yıktığın hayat kendininki olsun daha iyi,
Yıkmakla kazandığın şey kuşkulu bir mutluluksa.”

— William Shakespeare - Machbeth 
bana unuttuğun şeyi söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.

-marc auge-
denebilir ki, asıl onu görünce uykudan uyandım.
Konuşmaktan vazgeçtin ve sana cevap veren tek şey sessizlik oldu. Ama bu sözcükler, boğazında takılıp kalan bu binlerce, milyonlarca sözcük, arkası gelmeyen sözcükler, sevinç çığlıkları, aşk sözcükleri, budalaca gülüşler, peki onları ne zaman bulacaksın yeniden?

Şimdi sessizliğin dehşetinde yaşıyorsun. Ama sen herkesten daha sessiz değil misin?

g.perec.
Ebediyet, elbette, sonsuz zaman değil, zaman-sızlık, sonsuzluk anlamına gelir. *
Şimdi acı, öldürücü ve zalimdi ve beni kurbanın canına hiç değer vermeyen vahşi bir hayvan gibi tüketiyordu.
Mutluluk, benim için artık doğuştan Allah'ın bana bağışladığı ve bir hak gibi mesele etmeden benimsediğim bir şey olmaktan çıkmış; talihli,akıllı ve dikkatli insanların çalışarak elde edip koruyabildikleri bi nimete dönüşmüştü.
Gelecekten bir şey
beklemeyenler, mutluluklarını geçmişte yaratırlar.

hakan günday
piç
görsel

Önemsizin arkeolojisi- jacques derrida.
içinizden en az yarısını, arzuladığımın yarısı kadar bile tanımıyorum; ve yarınızdan azını hak ettiğinizin ancak yarısı kadar sevebiliyorum.
LORT 1