Kütüphaneden almam lazım ama kim gidecek şimdi diye almıyorum bu yüzden sıkılıyorum elinizin altındaki kitapların kıymetini bilin.
kiminin gösteriş için yaptığı harekettir. kimi de tüm parasını kitaplara verip alkole yatırım yapanlara şaşkınlıkla bakar.
30 dakika once gerceklestirdigim eylem. Nadiren kitap okuyan biriyim. Bu huyumu degistirmeyi hedeflemekteyim.
En iyisi idefix'ten almaktır. En hızlı onlar yolluyor. Kitabevinden satın almayalı yıllar oluyor.
sigaraya ota boka vereceğiniz parayla yapacağınız daha güzel bir eylemdir. ama (bkz: yine de sen bilirsin) (bkz: herkesin hayatına kimse karışamaz)
(bkz: kağıt kokusu)
Bir tür tutku, bağımlılık, hastalık,... Adına ne derseniz diyin kesinlikle çaresi olmayan bir şey.
geleceğe yatırım yapıyorum. evimin koridoru iç taraftan komple kütüphane olacak. zaten sıkı okuyucuyum, gıcır da olsa, değerli bi kopya da olsa, ikinci el de olsa harcadığım gözüme batmıyor.
şu hayattaki en büyük bağımlılığım. ayakkabı almaya diye çıkıp 5 kitapla döndüğümü bilirim.

edit: evet ayakkabıyı internetten almaya çalışmam da sonucu değiştiremiyor.
2 paket sigara 'nın parasıyla rahatlıkla alınabilir.(daha pahalılar var elbette)

Daha hızlı okuyabilsem de yeni kitap alsam diye sürekli yeni kitap araştırırım.
mutlaka boş kalmam, bir kitap dahi olsa alır ve okurum. çünkü bilirim ki insanı kurtaracak olan şey ilimdir.
Geçen bir ödev verdiler . kendi ütopik veya distopik dünyamızı tasarlayarak yazacaktık. Millet birbirine bakınca hoca dedi ki şunu okudunuz mu ben içimden yok dedim. Sonra bir iki kitap daha saydı ve bir de baktım ki hiçbirini okumamışım.

Gidip üç kitabı da aldım. 1984, ütopya, cesur yeni dünya.
Ücretsiz epub,pdf varken ameleliktir.
bir süredir yapmak istediğim ve param olmadığından dolayı yapamadığım eylem.