bugün

Sanını cok duyup baslamaya bugün fırsat bulduğum kitap. Haydi bismillah.
Herhangi bir kitabı okurken bu kadar yorulduğumu hissetmemistim. iki farklı dehanın, 54 yaşında bir kadının ve 12 yaşında bir kızın felsefeleri, hayata bakışları ve yargıları hiç bu kadar farklı gelmemişti. Biz tekdüze yaşıyoruz anasını satayım.
Filmi de bulunan kitaptır.
Bugün aldım da kendisini keşke izlemeseydim de okusaydım ilk baş diyorum şimdi.

Filmini de yeterince müthiş buldum sanırım filmin fransızcadan türkçeye geçen ismi (bkz: kirpi)'ydi.

Edit: filmin adını buldum; le herisson(yaşamaya değer)
--spoiler--
“iki saatlik uyku , insan soyu karşısında sevimlilik göstermeye yetmiyor.”
--spoiler--
çok eskilerden bir yazar.
Yeni nickini sevdiğim yazarcığım.
istanbul'a gelirsen yaz, görüşelim. *
Gözlerinden öperim.
Sevgilerimle.
eski nicki ngark olan yuzır.
her fırsatta şahsıma saldırmak için fırsat kollayan sorunlu bir tip, hater.
yok bilmemkim benim feykimmiş, yok bilmemkim böyle yazmış, öyle olmuş mış mış da muş muş...

hayır bu nefret bu kin nedir?
ben sana ne yaptım, seninle ne rabıtamız, ne muhabbetimiz oldu da bu kadar nefret dolusun?
sürekli sinsi sinsi laf sokmalar, nickaltından gönderme yapmalar falan?

valla ben senin kadar takip edemiyorum sözlüğü, yoğun bir insanım. ama senin sorunlu ve psikolojisi bozuk bir tip olduğunu 5 dakikada anladım.

evet sorunlu...
kaynanasıyla yaşadığı sorunları sözlüğe taşıyan sorunlu bir tip bu arkadaşımız.
yaşadığı sorunlar yüzünden bana saldırıyormuş anladım şimdi. beni kaynanası olarak mı görüyor nedir?
görsel

enişte sanırım annesine düşkün, bu da bu ablamızın zoruna gidiyor.
görsel
görsel

hayır bu sorunları kocişinle konuşup çözsen, sözlükte millete salça olup kendini tatmin etmesen olmaz mı?
görsel

kaynanasını yok etmek, ortadan kaldırmak istiyor, kadının mutsuz olmasından mutluluk duyabilecek psikolojik bir vaka haline gelmiş bu arkadaşımız.
görsel

yani ablacım, kalkıp bana salça olacağına, her fırsatta saldıracağına ya git tedavi ol, ya eşinle konuş. ha yok ben sözlükte ona buna salakça salça olmaktan zevk duyuyorum diyorsan da sen bilirsin...

ama seni temin ederim ki ben senin kaynanan değilim.

edit: terbiyesiz, gelmiş bir de iftira atıyor. (bkz: #42785581)
iddianı ıspatlayamazsan bir kadının en şerefsiz olduğu hal neyse sen osun bundan sonra.
Tengir kılıcı çekmiş çok eğlenceli olacak hemen çay ve mısır isteyeyim ev sahibinden.
2.raunt.
görsel
Oyy canım bacım nickini değiştirmiş. Kendisiyle herhangi bir muhabbetim bulunmadan önce de kendisini epeyce sevmiş, entrylerini beğenmiş, içtenliğinden şüpheye düşmemiştim. Sohbet etme imkanımız bulununca da boşuna sevmediğimi anlamıştım. Kan çekiyo, kesin kürt bakın. * hem de vedat Türkali okuyan biri neticede, ne kadar kötü olabilir ki...

Nickaltında sana laf sokma kaygısı güden +45 yaşındaki malum ihtiyarlara aldırma bacımkom. Bunların tek uğraşı da böyle güzide yazarları linçleyip sanki kendisine madalya verilecek gibi debede ilk sıralarda yerini almak. Gül ve geç.
illa canını sıkmaya devam ederlerse toplarım amcaoğullarımı, üzülme. *
teorinin sefaleti diye bir kitap vardı, ep thompson'ın. onu anımsatan bir nik.
Çok zarif bir hareket, bu devirde, kaldımı böylesi denilesi. Kirpinin zerafeti'ne acil şifa, temennimdir. Geçmiş olsun.
ceviz masası olan zengin bir yazar.
Ben de çiçeklerin içine toz karabiber serperim Necla pirkiye çiçekleri vermeden.
görsel
Evde karantinada biramı açmış yarınki derbi saatini beklerken girin birbirinize, karışsın ortalık! Kaoos!!
dünyanın en iyi yazarlarından biridir.
Kipri vs cofcof en sevdiğim kavga
(img:#1998949)
Cofcof show yapma sen bu gafayla anca sanayide çay dağıtırsın.

Rulo mulo yapaman sen.
Görüşürük baban sonucu görünce kulaklarını eşşek kulağı gibi uzatınca foto at bakim Bi.
Donuza attı beni kafası rahat şimdi ohh mis.
kipri çok saçma Bi canlı dikenli dikenli.
(bkz: mızmız insan)
görsel
(img:#2019610)
"...insanlar yıldızların peşinden koştuklarını sanırlar ama sonları bir kavanozun içindeki kırmızı balığa benzer..."

(Kirpinin Zarafeti - Muriel Barbery, s.15)