1. 1.
    Sanını cok duyup baslamaya bugün fırsat bulduğum kitap. Haydi bismillah.
    ... ecevit mavisi
  2. 2.
    Herhangi bir kitabı okurken bu kadar yorulduğumu hissetmemistim. iki farklı dehanın, 54 yaşında bir kadının ve 12 yaşında bir kızın felsefeleri, hayata bakışları ve yargıları hiç bu kadar farklı gelmemişti. Biz tekdüze yaşıyoruz anasını satayım.
    ... ecevit mavisi
  3. 3.
    Filmi de bulunan kitaptır.
    Bugün aldım da kendisini keşke izlemeseydim de okusaydım ilk baş diyorum şimdi.

Filmini de yeterince müthiş buldum sanırım filmin fransızcadan türkçeye geçen ismi (bkz: kirpi)'ydi.

Edit: filmin adını buldum; le herisson(yaşamaya değer)
    2 ... sylwia
  4. 4.
    --spoiler--
    “iki saatlik uyku , insan soyu karşısında sevimlilik göstermeye yetmiyor.”
    --spoiler--
    1 ... sosyal yumurcak
  5. 5.
    (bkz: muriel barbery) tarafından yazılmış roman. Bir Bestseller. Popüler olanı beğenmeme hastalığı yüzünden çoğumuzun burun kıvırması için yeterli. Yanılgı. Bu yanılgı kitaptaki hikayeye de yakışıyor aslında. * Fakat içinde her şey var. Edebiyat da felsefe de resim de sinema da. Ama hepsi gündelik yaşam içinde eritilerek yapılmış. Sizi bunaltmıyor. Kerime nadir ramonanlarındaki hastalıklı kızlar gibi (eşim böyle biri olduğumu iddia ediyor) drama sevenler için de sonu gayet dramatik. Uzun zamandır okuduğum en güzel kitaplardan. Okuyun. Tavsiyemdir.
    6 ... kirpinin zarafeti
  6. 6.
    çok eskilerden bir yazar.
    3 ... elmas bogazici
  7. 7.
    Yeni nickini sevdiğim yazarcığım.
    istanbul'a gelirsen yaz, görüşelim. *
    Gözlerinden öperim.
    Sevgilerimle.
    5 -1 ... yasak merve
  8. 8.
    eski nicki ngark olan yuzır.
    her fırsatta şahsıma saldırmak için fırsat kollayan sorunlu bir tip, hater.
    yok bilmemkim benim feykimmiş, yok bilmemkim böyle yazmış, öyle olmuş mış mış da muş muş...

hayır bu nefret bu kin nedir?
    ben sana ne yaptım, seninle ne rabıtamız, ne muhabbetimiz oldu da bu kadar nefret dolusun?
    sürekli sinsi sinsi laf sokmalar, nickaltından gönderme yapmalar falan?

valla ben senin kadar takip edemiyorum sözlüğü, yoğun bir insanım. ama senin sorunlu ve psikolojisi bozuk bir tip olduğunu 5 dakikada anladım.

evet sorunlu...
    kaynanasıyla yaşadığı sorunları sözlüğe taşıyan sorunlu bir tip bu arkadaşımız.
    yaşadığı sorunlar yüzünden bana saldırıyormuş anladım şimdi. beni kaynanası olarak mı görüyor nedir?
    kirpinin zarafeti

enişte sanırım annesine düşkün, bu da bu ablamızın zoruna gidiyor.
    kirpinin zarafeti
    kirpinin zarafeti

hayır bu sorunları kocişinle konuşup çözsen, sözlükte millete salça olup kendini tatmin etmesen olmaz mı?
    kirpinin zarafeti

kaynanasını yok etmek, ortadan kaldırmak istiyor, kadının mutsuz olmasından mutluluk duyabilecek psikolojik bir vaka haline gelmiş bu arkadaşımız.
    kirpinin zarafeti

yani ablacım, kalkıp bana salça olacağına, her fırsatta saldıracağına ya git tedavi ol, ya eşinle konuş. ha yok ben sözlükte ona buna salakça salça olmaktan zevk duyuyorum diyorsan da sen bilirsin...

ama seni temin ederim ki ben senin kaynanan değilim.

edit: terbiyesiz, gelmiş bir de iftira atıyor. (bkz: #42785581)
    iddianı ıspatlayamazsan bir kadının en şerefsiz olduğu hal neyse sen osun bundan sonra.
    15 -8 ... tengir budun
  9. 9.
    Tengir kılıcı çekmiş çok eğlenceli olacak hemen çay ve mısır isteyeyim ev sahibinden.
    5 -3 ... karton toplayan cocuk
  10. 10.
    Tengir efendi fersah fersah entrylerimi başlık altında görüntüleriyle paylaşınca kendimi fetöcü sandım. Beş dakikada yazılan entry demesine bakmayın siz, önceden hazırlanmıştır. gün ay yıl dosyasında bekliyormuş sadece.

Troll olarak bilinen yazarlardan bile hiçbir saygısızlık görmemişken tengir efendi entrysini sildiren yazar başlıklarına yazıyorum diye "anana sor" diyerek anama sövmüştür. Bana göre bu küfürdür. Ben de hemen kendisini engellemiş, ama hırsımı alamadığım için de ara ara başlığında sataşmışımdır. Bunu da hep kendi hesabımla yapmışımdır, feyk hesaplarımla değil.
    9 -5 ... kirpinin zarafeti