bugün

Sırf Ayaz var diye izliyor benim arkadaşım bana nedense bu Öykü çok yapmacık geliyo.
Seyrediyoz öyle böyle sardı bi şekilde.
kardeşim izlerken rastgelip kapildigim dizi. yoksa ben izlemem yani çünkü çok entelim. türk dizileri çok kotu yane hep ayni şeyler filan cıks cıks.
ulan dıvolkingded ten spartakusten havaymetyurmadirlardan nelere düştük iyimi.
bu arada öykü yle burcu nun ses tonu değiştirilse on numara olur. bi de burcu çok tatli yha. ayaz da harbinden karizmatik çocuk ehuehhe.
Züppelik ve sosyete pezo'luğunu topluma kaktıran dizilerden biri.

Bir de o ağzını yamultarak konuşmaya çalışan çakma hügo da var dizide.
Özünde romantık komedı olan dizi, belli kalıplardan kurtulmayı çok da beceremıyor.. Yerli dızılerde zengınler moda dunyasından, fakirlerse modacı olmak için can atıyor.. Erkeklerın baklava vucutları da cabası.. Ve dızide ayaz ın sesı berbat... Bu kadar kotu dublaj olmaz..
son bölümde çok güzel ve manali bicimde bitmiştir.
Kiraz Mevsimi Dizisi çıkmasa, insanlar aşk mevsimi olduğunu bilmeyecek. http://www.kirazmevsimi.biz
az önce çınar ağacından kiraz koparıp yediler ya, daha da bir şey demiyorum.
oyuncularının aşırı yapmacık rol oynadığı, salağa yattıklarını her hallerinden belli eden dizi. konusuna hiç değinmek istemiyorum bile. ford mustang'lı, lüks ofisli zengin burjuvaların fakir ama gururlu kıza aşık olduğu sikimsonik dizilerden biri daha. hatun kısmı da böyle dizileri görüp aklından hep ford mustang'lı, lüks ofiste çalışan karizmatik erkeğin bir gün kendisine denk geleceğini sanıyor ama yanılıyor, %65'i fakir yada orta sınıf olan bu ülkede toplumsal çatışma yaratmaktan başka bir sike yaramıyor bu tarz dizilerin varlığı, özendirin kadınları paraya lükse, zaten çok mütevazılar ya.
Bildiğin pembe aşk dizisi bunların modası geçmedi mi ya. Gerçekçi olun biraz ayaz gibi bi çocuk o konumda öykü gibi bi kiza bakar mi gerçek hayatta olsa.
Güzel bir dizidir. Öykü hanım kızımız platonik aşıklardan biridir. Ama karşısına Ayaz gibi taş bir oğlan çıkar. Ancak sana değer veren birinin mutlu edebileceğini anlayınca hanım kızımız Ayaz taşına aşık olur.
ayaz denen çocuğun az önce zenci bi travestiyle yemeğe çıktığı dizi. şu ayaz kanguruyu andırsada giyim tarzıyla mimikleriyle herşeyiyle çok hoş adam.
festivali var bir de o mevsimde gidemedim sözlük biletim erkendi oy içime oturdu bak şimdi kiraza bayılırım en sevdiğim meyvedir. bir dahakine festivalini kaçırmayacağım.
Muhtemelen 20 bölüm sonra reytingleri düşüp yayında kaldırılcak dizi.
ayaz tiplemesinin romantikliklerine hayran olup, şu öykü karakterinin saflığına kızıp kör gözüne parmak halleriyle izleyip, şeyma'ya gıcık olduğum... noluyo ya? evet evet izlerken de aynen böyle tepkiler verdirten, bu yaşımızda, işi gücü tezi falan bıraktırıp ergene çevirten dizi.
ünlü bir kore dizisinin taklidi diyenler de var da, hiç katlanamıyorum koreceye, artık bununla idare edeceğiz, deyip devam şu hiçbir şeyin büyütemediği içimizin hayalperest kızın izinde..
gereksiz bir aşk dizisi dahadir.
ne zaman türk bilimkurgu dizileri izleyeceğiz? dedirten bir başka fox dizisidir
Türk kadınlarını ekrana bağlayıp ev işi yapmaması, yemek yapmamasını sağlayan dizilerdindir.

- hanım ne yemek yaptın?
- yemek yapamadım bey!
- bütün gün ne yaptın?
- kiraz mevsimi izledim bey.
- Kalk boşanmaya gidiyoz.
- ama ayaz..!
- ne ayaz'ı ulan ?
- pardon bey karıştırdım.
- seni nalet olasıca karı.
Insanlarin neden bu kadar sevdiklerini anlayamadigim dizi. Bir kere izleyim dedim ayaz rolünü oynayan arkadasin dublajina dayanamayıp kanali değiştirdim. Öykü yü oynayan kizda acaip itici davraniyo. Tipik turk dizisi olmakla birlikte bir kavak yelleri samimiyetine ulamayan dizi.
Not : kavak yellerinin ilk sezonundan bahsediyorum.
sanırım Kiraz Mevsimi yeni neslin Kavak Yelleri olma yolunda hızla ilerliyor. yoksa yoksa bu dizi de bi o kadar sürer mi, iki dizinin ortak oyuncusu olan Dağhan'ın bu etkileşimsellikte rolü nedir, aklımda deli sorular...
ultra ergen dizisi.
klasik türk dizilerinden biri. aşk üzerine bir dizidir ayrıca günümüz ergenlerinin pek bir sevdiği dizidir. türkler yapamıyo dizi işini hep aynı tarz.
fox tv'nin nerdeyse her gece tekrarını yayınladığı dizidir. şu an yine başladı.
Öykü'yle Ayaz'ın tatlı çekişmelerinden dolayı izlediğim dizi.
dizi bok gibi hikaye berbat efenin götüne koyim vs ama şu ayaz ile öykü yü oynayanlar cidden izlenesi lan. hani insana duyguyu veriyorlar. kız ya gerçektede öyle salak yada iyi oynuyor çoçuk arada boka sarıyor ama fena değil. vay amk bu diziyi bi sebeptende olsa beğenmekde varmış.
Yamuk ağızlı dağhan'ın oynadığı düz bir dizi. Düz. Dümdüz. Bok gibi.