bugün

Rihanna bile kilo almış boşverin. Belki bir gün moda olur.
az yeyin aq obeziteleri.
3 ayda spor salonuna gitmeden 32 kilo vermiş biri olarak tek yapacağınız şey biraz klişe olacak ama ekmek makarna türevlerinden uzak durun demiyorum direk yok edin asla yemeyin bol bol yüzün birde yeşil çay için günde en az 3 bardak.
görsel
su için, su için, su için...
(bkz: kilo vermek)
-iki porsiyon iskender yedikten sonra limonlu su içeyim tribine girme.
-Mantıyı ekmekle tüketme.
-duzenli beslenmenin yanında mutlaka spor olsun.
Gece ölüyor musun açlıktan illa bir şey mi yiyeceksin? O zaman yoğurt, pul biber, salatalığı karıştırıp üstünede limon sık bir şey olmaz. Her sabah güne su içerek başla hatta içine bi damla limon sık yaksın yağlarını. Limonla kanka ol bir şeyin kalmaz.
Problem etmeyin önce.
Sonra da çözmek için bir şeyler yapın.

En güzel, en kolay ve herkesin onayladığı ilk yöntem yürümek. Ama it gibi yürümek, sonsuz yürümek. (Koşmak değil, o metabolizmaya göre değişiyormuş ayrıca zor gelebilir)

Sonra daha çok yürümek, daha da bi' yürümek.
Yiyen dikilir yemiyen yıkılır demişler bunu sorun etmeyin kendinize.
(bkz: yarak var yer misin)
Yukarıdakilere kulak asmayıp diyetisyene gidip size verilen listeyi uygulayın başkasının kilo vermesini sağlayan öneriler sizi sağlığınızdan bile edebilir.
bol bol sevişin. zira ben bu sebeple evlenmeyi düşünüyorum en kısa sürede.
Şimdi burada bir sürü hacı hoca koca karı tavsiyeleri illa ki olacaktır. Ama tek çaresi düzenli beslenmek. Az ve sık sık yiyeceksiniz. Gece yemekten kaçının birde.
görsel
görsel

Pardon çok yanlış oldu.
Günde 3 saat yürüyün kesin care. Yada koşun. Yada hareket gerektiren bir işte çalışın.
Diğer insanlara hoş görünmek için degil de kendi sağlığınız için kilo vermeye çalışın.
boğazınıza hakim olun, yürüyüş yapın.
Yememen gerek şeyden az yemek ve çok aşırı yemek arasında bi fark yok. hiç yemiyeceksin. Mesela şekerli, yağlı besinler hiç taviz vermeyin.
az yiyin.
Şahsi deneyimimden yola çıkarak besinlerinizin protein vitamin ve mineral ağırlıklı olmasına dikkat edin zira o bedeni çekmek için sağlam kemikler ve kaslar gerek. Ayrıca diyetisyene başvurun ve yavaş yavaş yürüyün. Abuk subuk konuşan tiplere jet zayıflamalara fitness endüstrisine kanmayın. Adam gibi sağlıklı zayıflayın.
En önemli sorun insülin direnci. Mesela sabah kalktın direk şekerli bir şey yerden insülini yükseltirsin hızlıca ve bu daha çok acıkmaya sebep olur. Bu yüzden sabah kalkınca reflü ya da gastrit gibi mide rahatsızlıkları yoksa italyanların, Fransızların yaptığı gibi sade kahve ile güne başlamak (içene biraz süt koyulabilir) en doğru başlangıçlardan biridir ya da bir tane elma. ikisinde de sizi uyandıracak yeterli kafein vardır. Sonra öğlene kadar bir şey yememeye çalışın eğer kan şekerinizin düştüğünü hissediyorsanız iki parça bitter çikolata da yiyin kahve ile. Öğle yemeğini sağlam yemeye çalışın ama kesinlikle ekmek yemeyin. Ekmek bizi şişiren yegane besin maddesidir. Tavuk göğsü, et, bakliyat, yağlı çerezler yenebilir. Akşam 8den önce yemek yenmelidir ve yemekte çoraba ya da salata ya da buharda haşlanmış makarna ile kıyma (eğer doyamıyorsanız * ) . Ama size vereceğim yegane tavsiye şudur, sabah kalkar kalkmaz vakti ayarlayıp jogging yapın yarım saat. Esneme hareketleri de eklerseniz tadından yenmez * . Kas çalışmasına girmiyorum ama squat hareketi yapabilirseniz her gün yağ yakımında çok büyük yol kat edersiniz. Çünkü vücudumuzda en büyük kas grubu bacaklarda bulunur ve bacaklarınızı ne kadar çok çalıştırırsanız kas kütleniz artar kas kütleniz arttıkça da metabolizmanız hızlanır, metabolizmanız hızlanınca da yağ yakarsınız şekerlerim * .
Otobüs kullanmayın.
Abur cuburu kesin, birden olmasa da yavaş yavaş, hergün kola içiyorsanız light kolaya geçin, tatlı ihtiyacı hissederseniz 1 tane küçük muz yiyin üzerine tarçın dökün ve küçük bir not defterine yediklerinizi yazın kaç kalori olduğunu hesaplayın.

Eskiden üzerinde kalorisi yazmayınca "Demek ki kaydadeğer bi kalorisi yok" deyip bimdeki büyük paketteki gofretlerden bir paket yiyordum, sonra öğrendim çok kalorili olduğunu.

Yürüyüş yapın illa tempolu olacak diye kendinizi hırpalamayın yürüyebildiğiniz hızda yürüyün bu da tatlı ihtiyacını keser.

Önemli not: Lütfen spordan sonra "O kadar spor yaptım hakkım deyip" dondurmaya çikolataya bırakmayın kendinizi.