bugün

entry'ler (857)

evlenmelik erkek mesleği

Ben mühendis seviyorum. Özellikle inşaat mühendisi olursa sevinirim. Hem iyi para kaldiriyorlar hemde kız görmüyorlar. En süperi.

eğitimde nasıl çağ atlanır

Öğretmenleri kpss puanına göre değilde mülakatlar yaparak yeteneğine, niteliğine göre seçmek. En iyi anlatanlari, konuya ve sınıfa hakim olanları, az ödev verip bunları kontrol edebilen öğretmenler lazım ülkeye.

Lisede meslekleri tanımak açısından öğrenciler her hafta cumartesi mesela bi yerde gözcü gibi davranmalı. Seveceği mesleği belirleyip üniversite de ona yönelmeli.

Meslek Lisesi olmamalı. Herkes eşit olmalı.

Üniversite de öğrenciler bir dönem teorik bir dönem pratikle yani bol bol stajla işi iyi ogrenmeli.

üniversite mezunu çalişan ilkokul mezunu patron

Böyle şeyler ticarette olur. Çünkü ticarette ne yaş önemlidir ne de okumak.

Sermayen önemlidir, kârın önemlidir. Ben iibf mezunlarına şaşırıyorum. Sen bir ticaretcisin ama boş geziyosun.

Benim patronlarımda agridan gelmiş belki ilkokul mezunu bile değiller ama biriktirerek sermaye yapıp kâra başlamışlar.

Amelelik yapmışlar. Kendi dukkanlarinda da amelelik yapmışlar. Şimdi market zincirleri var. Vehbi Koç ta böyle başladı.

babanızdan öğrendiğiniz en güzel şey

Fındığın penseyle daha güzel kırıldığını.

kızlardan kızlara makyaj tavsiyeleri

Ben nemlendirici yada baz yerine güneş Kremi kullanıyorum bu tabi birazda esmer olduğum için fakat çok güzel baz oluyor.

okuduğun bölümü söyleyince verilen tepkiler

Maliye.

-Sen tam maliyecisin hee.
-Eyvah maliyeci bastı burayı.
-Çok zor bölüm. Matematik var.

sözlük kızlarına soruyoruz

Vizelerine yardimci ol.

bir mekanın kazıkçı olduğunu gösteren detaylar

Benim için bir kahveye 1.5 tl vermek.

Hayır yani 10 kuruş sıcak su, 15 kuruş bardak, 50 kuruş kahve, 25 kuruşta emek. Peki bu kalan 50 kuruş?

Maliyeciyim ben. Lütfen.

Edit:abiye sordum;
-abi bu kahve neden 1.5 tl?
-allah öyle yaratmış.
-?!?$@?&?!?

evleneceğiz insanda aradığınız kriterler

Olgun olsun. Buda biraz zor.

sözlük yazarlarının gelecek hayalleri

Çok para kazanmak istiyorum.

güzel bir kadın sözlükte niye yazsın

Yazacak kimsem yok çünkü.

her yere her şeye 15 temmuz ismi vermek

Bursanin en ünlü meydanı fomara meydanı şuan 15 temmuz şehitler meydanı olmuş.

Koskoca fomara ya sen kimsin de bize sormadan etmeden güzel meydanimiza isim koyuyosun.

gelecek kaygısı

Üniversite tuttuğunda çok büyük depresyona girdim. Ben napicam, çıkınca ne olunur ki dedim. Iki hafta gece gündüz depresyondaydim 65 kilodan 58 e indim bi anda. Ama sonra çok sağlam hedef kurdum kendime şuan herşey belli inşallah oturur taşlar.

Başlıca yatay geçiş sonra ing sonra Erasmus sonra kendini geliştirme sonra bol bol staj.

Staj gerçekten etrafı tanımada büyük bir rol. Umarım yalanı uğursuz olmayı iyi öğretir.

asgari ücretle yapılabilecekler

500 kira desen
150 fatura desen
300 mutfak desen
100 yol desen
Kalanı da eşya, aidat vb.

öğretmenlerin yılda 288 000 tl kazanması

Ordakiler çok iş yapıyor demekki. Bizimkiler bütün gün uyuduğu ve kahve içtiği için.

erkeklerde görülen mide bulandırıcı şeyler

Amerika'da yaşayan araplarin giydikleri stilden takilanlar var bu aralar. Yukarda baysettiginiz tipler işte. Bu şekil hoşunuza gidiyorsa tamam ama hayatta bu şekilde kız tavlayamazsiniz.

Biz hala o boru paça pantolon, üstüne lakos ve bunu hafif göğüs ve kol kasıyla daha erkeksi ve estetik gösteren erkekleri tercih ediyoruz. Ayakkabı olarakta kaliteli bir spor ayakkabi giysin. Saate önem veririz.

am dekoltesi

Çok iğrenç bir görüntüsü var. Birde bunun moda olması daha iğrenç.

felsefe okumak

Insan neden bu bölümü okur?

yazarların öğrenmek istediğin diller

Ispanyolca ve italyanca çok havalı bi dil.
Fransızca çok kibar.
Almanca ve lehce karmakarışık.

Ingilizceyi ayarladim. Erasmus için düşünüyorum.
Lehceyide Polonya için düşünüyorum.
Koreye olan ilgimden korecem var sayılır.
Rusça veya Çince bilmek de kariyer demek.

okunmak istenen ve okunan bölüm

Okul önc. Öğrt.-maliye.