bugün

insan kilo alamaz olur mu ya? insan nasıl kilo alamaz ya? ben bir kendimi şişman gören olaraktan bu insanlara şaşırıyorum arkadaş. yiyip içip, bunları yakan türden mide yapısı bulunmalı böyle kişilerde. yoksa durum mafiş. adamın ne kadar yediğini bilmem ama, böyle yapı varsa ne kadar otursa da, bütün gün abur cabur yese de, kilo almıyorsa almıyordur.
tamamen spor eksikliğinden kaynaklanan bir mevzudur.efendim şöyle izah etmeye çalışayım, vücutta yediğiniz ve vücudun ihtiyacı olan materyallerin çoğu yağa çevrilip öyle depolanır.ancak yağ olayı ve miktarı vücut için çok değişkendir zira enerji ihtiyacı olduğunda karbonhidratlardan sonra yağlar yakılırlar. ancak spor yaptığınızda vücut zorlanacak, daha çok yapım malzemesine ihtiyaç duyacaktır.dolayısıyla protein ihtiyacınız artacak,vücudunuz daha ağır olan kas yapmaya başlayacak.üstelik yağ yaktığınızdan ve vücuttaki zararlı pek çok maddeyi attığınızdan dolayıda vücudunuz daha fit bir durum alacak.ha kaslar yakılmazmı, bir hastalığınız olmadığı sürece vücuttan protein atılmadığı için yakılmazlar.kalıcı kilo almanın teorisi kısmen budur.
metabolizması ve kemikleri sağlıklı bir insan olduğunuzu farzedersek,güzin ablalık seviyesine gelmeden, eski bir antrenör olarak birkaç tavsiye:

- yemeğinizi düzenli yiyin.anneniz yemeğe çağırdığında gidin kardeşim işte.kaç ana öğün kaç ara öğün yediğiniz sağlık sorununuz olmadığı sürece önemli değil.düzenli olsun yeter.

- cips,çerez gibi aşırı yağlı yiyeceklerden kaçının.bunlar sizi gereksiz yere iştahınızı kapatacaktır.kola,çay ve kahve gibi kafein-tein içeren içecekleri az tüketin.pankreas bi de bunları sindirip atmakla uğraşacağına, yapım işlerine baksın.ha hiç yemeyin içmeyin demiyorum, miktarını baya bir azaltın işte.

-protein ağırlıklı besinlere asılın.et,süt,yumurta,balık yağı vs.özellikle spor yapıyorsanız spordan sonra kasların dinlenme moduna girdiğinde bu tarz besinler alın.

-bol miktarda kalsiyum ve vitamin alın,peynir,yoğurt tüketin, sonuçta aldığınız besinler iskeletiniz sağlam olduğu zaman vücudunuzda yapı oluşturur.

-yapabiliyorsanız diyet yapın.

-geldik güdümleyici faktöre.spor yapın ve vücudunuzu zorlayın arkdaş.kilo almanın en kalıcı yolu kas yapmaktır.hem sağlık hemde görünüş olarak her insanda gerekli olan bişeydir bu.şimdi "ben jason statham gibi olmak istemem" diyen bi adam ya bi tarafından sallıyodur yada jason stathamdan daha iyi spor yapıyordur.ister ağırlık kaldırın,ister kros yapın,ister yüzmeye gidin böyle saman alevi gibi geçici hevesle değil, ciddi ciddi yapın.limitinizi arttırın.örneğin başlangıçta pale gibi 2km koşarken yavaş yavaş vücudunuz dayandıkça bu rakamı arttırın.ister her hafta ister her ay arttırın o size kalmış ama hep aynı tempoda kalırsanız, spor hobi olmaktan öteye gidemez."spor olayı mental olaydır" diyen enteller varya bunu diyor işte.olaya kafanızda zaman ve efor ayırmanız,hazırlanmanız lazım.bi kere benim zamanım yok diyosanız yapacak bişey yok.başka yollar deneyeceksiniz ama haftada 3 gün 2'şer saatten kimse bişey kaybetmez.ha microsoftun ceo'su iseniz o zaman başka.ayrıca öyle salak salak işte "terletmeden egzersiz yaptırıyoruz,takıyorsunuz propları yattığınız yerden adonisiniz çıkıyor" yada tam tersi "oturduğunuz yerde terletiyoruz ööle deli sistem bu" gibi aletlerle vakit harcamayın.hiçbişey yokmu elinizde.çıkın, sırtınız sırılsıklam olana kadar forest gump gibi koşun arkadaş.hem vücudunuzdaki anabolik faaliyetlerini sağlamlaştırın, hemde kardio. olsun ileride motor pompalamada sorun yaşamasın.

en temellerini saymaya çalıştım.sağlıklı olmanız için zaten yapmanız gerekenleri tv de deli gibi bi sürü programda doktorlar söylüyor,internet var bir ton kitap var.öyle doktor gibi sigara yok,içki yok,kibrit kutusu kadar peynir vs. gibi şeyleri geçtim,hayatınızıda yaşayın anasını satiim o kadar da değil.ha bırakırsanız ne ala,direkt çalışmalarınıza +10 etki eder.ama zaten spora ve yediklerinize dikkat ettiğiniz zaman metabolik bir sorununuz yoksa yavaş yavaş kilo alıcaksınız.öyle çat diye 1 ayda 5-6 kilo alırım ben demeyin, nah alırsınız. alsanız bile en ufak bi hastalıkta yataklık olur fazlasını verirsiniz.yavaş yavaş gerekirse 1 seneden sonra değişimi farkedeceksiniz ama bu kalıcı bir değişiklik olacak bu en fazla sizin yararınıza olacak.
sabah, öğle, akşam düzenli bir şekilde yemek yenilirse ortadan kalkacak bir sorundur.**
metabolizmasının hızlı olduğu ve genellikle balık yağı kullanan kişidir.kendilerinde parazit olabilir.
iki ay iç risperdal denen mereti bak nasıl 20 kilo alıyorsun !
insanlar kendilerine suyun bile yaradığından yakınırken, kişinin her türlü kilo aldırıcı şeyi sınırsız tüketmesi ve gene de bünyesinde bir değişiklik oluşmaması durumu. Kilo veremeyenlerin yanında bu kişilerin "allahım ben niye kilo alamıyorum " feryadları etrafındakiler tarafından şiddete maruz kalmalarına sebep olabilir aman dikkat!
can sıkıcı bir durumdur. bireyin kendisi için sorun olmasada, ebeveynlerinden gelen yakınmalara ve tepkilere neden olur. ne kadar düzensiz yaşıyorsun gibilerinden kafa ütülemeceler. bıktırır insanı. yaşamdan soğutur.
kasaba et borcun mu var demiyorlar mı? birde.
düzensiz yemek kimisinde kilo yapıyor kimisini de kurutuyor.
çok hareketli bir insandır muhtemelen.*
şikayetçi olanların gece yemek yerlerse kilo alabilecekleri durumudur.

bir not: sumo güreşçileri gece 11 de yemek yemeye başlıyorlarmış.
(bkz: kilo veremiyorum)
(bkz: tosuncuk)
şeker, un ve yağla yapılan herşeyden uzak durursan olacak şeydir...
metabolizmanın çok hızlı çalışması en büyük etkendir. mide küçüklüğü, iştahsıızlık gibi sebepleri de vardır.
kilo verememek ya da kilo alamamak!.. işte bütün mesele bu!.. dersem saçmalamış olurum. ama ikisi de aynı durum. yani sağlıksız. kilo alamamayı ben, metabolizmanın hızlı çalışmasına bağlıyorum. bir de aldığım vitaminler saçlarıma gidiyor lan. saçlar sağlıklı ama diri vicidim zayıf. çok üzülüyorum yahu..
bazı bünyelerde böbreklerin çok çalışması sonucu ortaya çıkan durum. böbrekler çok çalışır bu sebeple vücut ha bire enerji harcar. kişi ne yerse yesin organların ihtiyaç duyduğu enerjinin büyük kısmını böbrekler harcar. böylelikle vücut ha bire nem üretir. eller genelde terli olur. kansızlık gibi belirtiler her daim mevcutttur. modern tıpda çaresi doktor kontrolünde alınan bünye geliştirici iğnelerdir. kocakarı ilacı düşünülüyorsa tek çaresi arı sütü ve ayçiçek çekirdeğidir
Ya bu tür insanlar bir başka olur denilesi durum. Gözümün önünde yapma bari arkadaş,
kilo alacam diye gecenin üçünde ciğer kavurma yenir mi ya? Ama yok yine kilo almıyor
herif diye sitemler ettiğim anlar bütünü.
bendeniz gibi 1.76 boy-57 kilo ebatlarında birisinin en büyük dertlerindendir. hele bir de çevreden ''millet kilo vermeye çalışıyor, siz almaya, zayıflığınızın kıymetini bilin'' türünden saçma yorumlar gelince daha da çekilmez olur. Güzel kardeşim, aşırı zayıflık da aynı obezite gibi bir rahatsızlıktır, tedavi edilmesi gerekir. siz nasıl dal gibi mankenleri gördüğünüzde iç geçiriyorsanız biz de aynı şeyi etine buduna dolgun, adaleli insanları gördüğümüzde yapıyoruz.hatta sizinle ortak noktalarımız bile var. örneğin hem siz hem de biz mağazada kendimize uygun kıyafet bulmakta zorlanırız.
son söz: her şeyin ortası iyidir.
zaman zaman bazı rahatsızlıkların belirtisi olabilmektedir.
(bkz: hipertiroid)
eğer bu bir hastalıksa, derhal yakalanmak istediğimden... alamamak her ne kadar olumsuz gözükse de değil.

(bkz: kadınlar bazı şeyleri kaybetmeyi sever)
metabolizman hızlı diye insanların birbirlerini kandırdığı durum.
hayır arkadaşım ya bir hastalık söz konusu ise?
gidip kan tahlili yapıp işin uzmanlarına sormak gereklidir her zaman.
Nefret edilen insan topluluğudur,yaş ilerledikçe kiloyu vermek isterler ama veremez duruma gelirler.
birde sürekli kilo almak vardır, evlerden ırak.
mide rahatsızlıklarından doğabilir zira her şeyi yiyip içememekle alakalı durumdur.
tanrıya şükretmek gerektirir.
annenin baskısı yüzünden sorun haline gelebilecek durum.
güncel Önemli Başlıklar