bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Cennette bulunan havuzdur.Bir kez bu havuzdan su içen bir daha susamaz.
  1 ... italiano
 2. 2.
  Enes (r.a) anlatıyor: Resûlullah (s.a.v) bir ara hafif bir uykuya daldı. Sonra uyandı ve tebessüm ederek başını kaldırdı. Sahâbeler,"Ey Allah'ın Resulü! Neden güldünüz?" diye sordular. Resûlullah (s.a.v),

  "Az önce bir âyet indi" dedi, ardından besmele çekti ve, "(Resulüm!) Kuşkusuz biz sana kevseri verdik" diye başlayan âyetleri sonuna kadar okudu. Sonra bize,

  "Kevser'in ne olduğunu bilir misiniz?"diye sordu. Bizler, "Allah ve Resulü daha iyi bilir" dedik. Resûlullah (s.a.v),

  "Kevser, rabbimin bana cennette vaad ettiği bir nehirdir. Onun birçok hayrı vardır. Üzerinde bir havuz bulunmaktadır ümmetim kıyamet günü gelip gidip ondan içer. O havuzun kâseleri gökyüzünün yıldızları sayısıncadır."
  Enes'in (r.a) rivayet ettiği bir hadiste Resûlullah (s.a.v) şöyle buyurmuştur:

  "(Mi'raca çıktığımda Cebrail'le birlikte) cennette geziyordum. Bir ara gözüme bir nehir ilişti. Her iki tarafında kubbe şeklinde inciler bulunmaktaydı. 'Ey Cibrîl! Bu nedir?' diye sordum. Cebrail, 'Bu, rabbinin sana verdiği kev-serdir' dedi. Daha sonra Cebrail elini nehrin dibine vurdu. Nehrin dibindeki çamur halis misk oluverdi."
  2 -1 ... getirmebenioraya
 3. 3.
  http://kevserhavuzu.com/

  güzel bir site. dini yönden cinsel yaklaşımı ayetlerle falan ele almış. biraz cins. incelemekte yarar var. ilgi görenlere göz atın.*
  1 ... sicarios
 4. 4.
  Mahşer günü Allah ın peygamberimize ihsan buyurduğu gayet büyük bir havuzdur.
  Suyu pek tatlı, berrak, ferahlatıcıdır.
  Salih müminler bu sudan içecek, mahşerin dehşetinden meydana gelen hararetlerini bununla gidereceklerdir.
  1 ... ironik hayatin sosyal adami
 5. 5.
  kevser suresine adını veren havuz.
  4 ... merveyitavla
 6. 6.
  islam dinine göre, cennette var olduğuna inanılan kutsal nehir.

  Kevser için 'bir havuzdur' diyenler olduğu gibi 'bol hayır ve bereket, kesilmez soy sop, sayısız ümmet' anlamlarına geldiğini söyleyenler de vardır. Buhârî, Müslümanların peygamberi Muhammed'in, Kevser'in iki yanında inciden kaplar bulunan bir ırmak olduğunu, bu kapların yıldızlar kadar sayısız bulunduğunu söylediğini belirtir.

  Kevser imgesinin diğer bazı imgeler gibi Zerdüştilik kaynaklı olduğu, Zerdüşt anlatılarında geçen Kansava gölünün islami anlatımlara kevser havuzu olarak aktarıldığı görüşü bazı araştırmacılar tarafından dile getirilmiştir.
  ... turkmen balasi
 7. 7.
  Havz-ı kevser haktır. Çünkü allahu teala;
  "Muhakkak biz sana kevseri verdik." ( kevser 1 )
  Abdullah ibni amr ibni-l as anhüm'den rlvayete göre efendimiz şöyle buyurmuştur:
  "Havzım bir aylık yoldur, açıları eşittir, suyu sütten beyazdır, kokusu miskten güzeldir, maşrapa gibi büyük bardakları, gökteki yıldızlardan daha çoktur, kim ondan içerse ebedi susamaz. (Buhari)
  8 ... northwich
 8. 8.
  cennet suyudur.
  1 ... lm3allemm