1. 1.
    1994 pulitzer ödülü kazanan fotoğrafçı. ödülü kazandığı fotoğrafta sudan da sürünerek gıda dağıtım yerine giden bir çocuk ve arkasında onun ölmesini bir akbaba görülmektedir. ödülü aldığı yıl depresyona girip intihar etmişitir.*
    3 ... the kene
  2. 2.
    bir bakima hayatini konu alan bir $arki yapmi$tir msp zamaninda..
    sozleri :
    Hi Time magazine hi Pulitzer Prize
    Tribal scars in Technicolor
    Bang bang club AK 47 hour

Kevin Carter

Hi Time magazine hi Pulitzer Prize
    Vulture stalked white piped lie forever
    Wasted your life in black and white

Kevin Carter

The elephant is so ugly he sleeps his head
    Machetes his bed Kevin Carter kaffir lover forever
    Click click click click click
    Click himself under

Kevin Carter
    1 ... temporarypeace
  3. 3.
    insanlık tarihinin en çarpıcı fotoğrafın- Pardon, "kaybolan insanlık tarihinin" en çarpıcı fotoğrafını çeken adam.

Bundan yaklaşık 13 yıl önce öyle bir fotoğraf çekti ki Carter, kanımız dondu adeta. Ömrümüzde görmediğimiz kadar büyük bir acının resmiydi çektiği; Yemek çadırına varabilmek için 'sürünen' küçük, kara bir kız çocuğu. Ve hemen yanı başında kızın öleceği anı bekleyen bir akbaba... sadece ikisi. Açlıktan ölmekte olan çocuk ve ölmekte olan çocuğu yemek için bekleyen akbaba... bir de deklanşöre bastıktan sonra uzaklaşan Carter!

Sonra ne oldu dersiniz? Tüm dünya sudan'da ki bu korkunç manzarayı sona erdirmek için kafa kafaya verip "ne yapabiliriz" diye düşünmeye mi başladı? Ellerindeki tüm imkanları bu kara çocuklar için seferber mi ettiler? Oturup geceler boyunca Allah'tan bağışlanma mı dilediler? Hayır! Ne yazık ki hayır... Tutup o fotoğrafı çeken ellere bir Pulitzer tutuşturdular. "aferin" dediler carter'a "büyük adam olacaksın sen".

Carter vicdan azabından intihar etti diyorlar. Artık doğru mudur değil midir bilemeyiz. Ama pek sanmıyorum. Bir vicdanı olsa oradan çekip gitmezdi gibime geliyor. Bir vicdanımız olsa "biz de" çekip gitmezdik oradan. Yıllarca evimizin/işyerimizin duvarına astık o acı resmi. Ama bir gün olsun ekmeğimizi paylaşmadık o insanlarla. Paylaşanlara da destek ol(a)madık. Cevabı belirsiz sorulara birini daha eklemiş olduk böylece; biz neyiz? insan mı yoksa akbaba mı?
    9 ... kara leke
  4. 4.
    insanı yardım etmeye teşvik eden ve vicdan muhakemesine sürükleyen fotoğrafı çeken kişi. fakat daha sonra bu fotoğraftaki kız çocuğunu kurtarmayıp bu fotoğraf üzerinden para kazandığı için psikolojisi bozulmuş ve intihar etmiştir.
    1 ... yorumsuz
  5. 5.
    vicdanı ile hesaplaşmayı başarabilmiş, lakin yanlış karar vermiş dünyanın en ünlü fotoğrafının sahibi.
    1 ... berkedede
  6. 6.
    http://iusbpreface.files..../2007/04/kevin_carter.jpg
    1 ... double cross
  7. 7.
    "War doesn't determine who is right, war determines who is left" sözünün sahibi.
    2 ... ali ekber rodos
  8. 8.
    " insan " demeye dilimin varmadıgı şahıs. afrikada açlıktan ölmek üzere olan bir çocugu ve arkasında onun ölümünü bekleyen çocugun fotografını çekmiş, fotografı çektikten sonra çocuga yardım etmek yerine yoluna öylece devam etmiş. bu fotograf şahsa ödül kazandırmış ama şahıs durupta o çocugu açlıktan kurtarmak için hiç bir şey yapmamış üstüne 3 ay sonra girdigi deprosyondan çıkamayarak intihar etmiş.

(bkz: ne diyelim etme bulma dünyası)
    ... rabbim yaz dedi
  9. 9.
    hakkıında çok zalim olmak istemediğim pulitzer ödüllü fotoğrafçıdır. o resmi çekmesi o çocuğa yardım etmekten daha önemliydi çünkü böylece bir değil bin çocuğun hayatını kurtarabilirdi ( eğer insanlar adam olsaydı ). ama neden o resmi çektikten sonra yardım etmediğini bilmiyorum. fotoğrafçıların amacı gözlemlemek ve gözlemlediğini dünyaya göstermektir. belki de müdahale etmeyi doğru bulmamıştır, çü,nkü onun gibi binlerce çocuk ölmektedir, onları kurtaramamıştır. sadece o çocuğu kurtarmanın diğerlerine haksızlık olacağını düşünmüştür ve binlercesinin hayatını kurtarmak için o resmi çekmiştir. pulitzer ı alması da resmi daha da tanınır kılmıştır. ama bir şeylerin değişmediğini görüp, acıya dayanamayıp intihar etmiştir.
    ... lilo
  10. 10.
    pulitzer ödülünü alabilmiş fotoğraf sanatçısıdır. Ama akıllarda kalan pulitzer ödülü değil bir bebeğin ölümüdür.
    ... sanatsal sanat adami