bugün

-buğdayın kabuğu olan kepeğin ekmek yapımında kullanılması sonucu ortaya çıkan ekmek türü.
-rengi kahverengi,tadı saman gibidir.
(bkz: köpekli ekmek)
1 dilimden fazlası midede şişkinlik hissi yaratan ekmek türü. taze tüketilirse lezzetlidir fakat bayatlaması halinde pek iç açıcı değildir.
sanıldığının aksine beyaz ekmekten çok daha az kalorili değildir. kepekli ekmeğin farkı, çok daha kolay sindirilebilmesidir. (bkz: rejim)
Diyet listelerinin kahramanı.
tadı tuzu olmayan türk kadınları üzerindede hiçbir etkisi olmayan bir ekmek çeşidi.
fazla kullanılması halinde besinlerdeki demir emilimini zorlaştırdığı için anemi hastaliğina yol açabilen ekmek türü .
buğdayın doğal hali kokusu hissedilerek yenir. süper yapan fırınlardan alınmak şartıyla.
beyaz ekmekten daha güzel bir tada * sahip ekmek türü. bir de kepekli tost ekmeği vardır ki harika bir tadı vardır. rejim listelerinin vazgeçilmezi olsa da rejim yapan yapmayan bazı şahısların sevdiği ekmektir.
bal ile harika bir ikili oluşturur. * *
genellikle light ekmekle karıştırılan ekmektir. kalori bakımından, "light" olmadığı sürece beyaz ekmekten farkı yoktur.

(bkz: kepekli poğaça)
mide ve bağırsak sağlığı açısından çok faydalı. kepek ekmeği, sadece kilo sorunu veya şeker hastalığı gibi rahatsızlıkları olanlar için değil, aksini gerektiren bir sağlık sorunu olmayan tüm insanlar için faydalıdır. sindirimi kolay olan kepek ekmeğini tercih eden insanlar, hem bol miktarda vitamin almakta, hem sindirim yollarını rahatlatmaktadırlar
doyurucu bir tür ekmek..
beyaz ekmekten daha sağlıklı ve daha az kalorili ekmektir.
ama, beyaz ekmek gibi lezzetli olmayan ekmek türüdür.
saman tadındadır. bu yüzden ekmek tüketimini hiçe indirgeyin daha iyi.*
en güzel ekmek.*
(bkz: esmer ekmek)*
(bkz: kepekli galeta)
(bkz: kepek unu)
salatanın suyuyla daha iyi gidiyor normal beyaz hamur ekmeğe göre. hem daha faydalı.
sağlıklı yaşam adına tüketilen tatsız tuzsuz bir ekmek çeşidi.
Ilerde Soner sarıkabadayının sarkısı olabılır
Bir dilim kepek ekmekte 1,8 gr. lif vardır. Nasıl olsa kepekli ekmek yiyorum diyerek fazla yenilmemesi tavsiye olunur.Yoğurt ile birlikte mükemmel ikili olduğu düşünülmektedir.
diyet amacı ile kullanıldığında diğer ekmeklerden farksız kalan üründür. bunun yerine tam tahıllı, tam buğdaylı ekmekler tüketilmelidir. faydası açık ara önde olacaktır.
mısır ekmeğinden sonra en sevdiğim.
daha çok tok tutucu ekmek. u şeklinde ve sert olanlarına bayılıyorum.
cacıkla beraber yenildiğinde ayrı bir lezzetli olur. bu şekilde diyet yaptım.
sabah da yağsız 1 yumurta, 1 domates, 1 dilim kepek ekmeği.
basit kahvaltı ile 16 günde 7 kilo verdim. spor da yapmadım.

beyaz ekmeğe geri dönemedim. fos, ıslak,pişmemiş geldi.
sanırım bundan sonra hep kepekli ekmekle veya tam buğday ekmeğiyle takılacağım.