bugün

Küsene ve trip atmaya başlayana kadar sorun olmuyor pek.
Umarım değildir Zira ben eşyalarımla falan çok konuşuyorum.
Kendinle konuşmak değil ama başkası ile konuşuyorsan delilik alametidir.
Bütün gün kafanın içinde konuştuklarını sesli söyleme biçimidir. Bence sıkıntı yok insanın en iyi arkadaşı kendisidir. Zaten diğerlerine söylenenler gün gelir koz olarak kullanılır iyisi mi kendi kendine konuşmaya devam.
Deli misiniz, tabii ki de değildir. Kendi kendine konuşmayan delidir.
Sesli ve hızlı bir şekilde ve engel olamadan konuşuyorsanız bipolar bozukluğa sahip olabilirsiniz. Atak geçirirken tam da öyle oluyordum.
Psikologlara göre Yüksek zeka belirtisidir.
Albert Einsteinda kendi kendine çok konuşurmuş.

https://www.muthispsikolo...ik-degil-zeka-gostergesi/
Beynin içinde bitmek bilmeyen düşünceler hemde hiç.
su ile oynamaya başlarsan sakat..
Kendi kendine konuşmak delilik alameti değildir; ki, çoğu kez biz de burada, bunu yapıyoruz..
Ama kendin, kendine cevap da veriyorsan; bak bu kötü olabilir.
genelde bulaşıcı bir özelliktir.
Hayatta ki en sevdiğim kişiden ayrılınca bir süre kendi kendime konuşmuştum, aktif mesane sendromuna yakalanmıştım.
Neden sıkıntı olsun?

Normal insanlar kendine soru soramiyorken sen kendine hem soru sorup hem cevap verebiliyorsan bu seni deli değil üstün zekalı yapar.
içinden konuşmak dahil mi buna?
Halisunasyonunu yıllar önce yaşamış birisi olarak kesin bilgi:

içses herkeste vardır ve normaldir.

O icses bozulur size cevap vermeye başlarsa, yani diyaloğa dönerse gecmiş olsun.

Mesela uzun süreli ot çeken birisi diyorsa halisünasyondur.
değildir. bilnçaltı ile bilinç üstünün tahakküm etmesidir kendi kendine konuşmak. akıl süzgecidir.
Kim bilir...

Okulda bir hoca vardı geçen baktım PC başında sınav sorusu yazarken üç beş kişilik ekiple konuşuyor gibiydi ama görünürde tek kişiydi. içi birkaç kişilikse demek ben ne bileyim.

O değil de bahar geldi yine herkes aşık ya platonik ya da bu hoca gibi kafasındakine kuduruyor. Hiç mi derdiniz yok ya? Hiç mi bi soğuma gelmedi? Bir rutininiz de mi yok? Haftanın Pazartesi gününde her sabah ilk önce takvim yaprağımı kopartırım. Haftanın diğer günlerinde uyumadan önce takvim yaprağımı kopartırım. Yaşama sürem daha çabuk bitiyor gibi. Zamanda farkındalıkla farkındasız olma çabalarım bunlar. Ooo sevgili kendim bakıyorum da işler sarma sarıyor.

Takvim yapraklarının arkasında küçük hikayeler, yazılar oluyor. Hiçbir yerde işime yaramayacak anlamsız bilgiler. Yine de okuyorum. zaten yırtılmış kağıt bir kere ziyan olmuş bari okuyayım da ikinci kez olmasın. Sonra kokluyorum. Bir şeyler kokuyor hep duymak istiyorum kokusunu da ziyan olabilirdi sonuçta. Benim takvim yaprakları bağımlılığımın bilgisi ne işinize yarar bilmem. Ama alın okuyun siz de benim gibi. Ziyan olmasın niyetiyle bari. Bir işinize yarayacağından değil yoksa.

-Keşke telefonum çalsa ve takvim yaprakları arayan olsa.
+Merhaba...
Kendi kendinle konusmakda bir problem yok da cevap verirsen bir doktora görün derim.
öyleyse eğer büyük sıkıntı var.
sikemedikçe bir kesimde böyle bir duygu oluşuyor.
hala yazıyorlarsa kendilerini bir şekilde belli etsinler de biz de nereden uzak duracağımızı bilelim, evet.
Sinir anında vs. Yapılıyorsa, hayır; muhabbeti sardıysa ve laf lafı açıyorsa, evet..
yani delilik alemeti değildir ama doğrusu kişinin normal ya da psikolojik bir sorunu veya sorunları olduğunu gösterir. kendimden biliyorum.
Değildir şüphesiz.. ben kendimle çok konuşurum deli değilim sjsj.
Hee ben 1 sene konuşmuşum... Her gün ot çektiğim bir dönem.

ilkinde ben çağirdim polisi ambulansı. Kelepçeli gittim tımarhaneye.

Kapi gibi rsporom var. Şurdan bir götvereni gırtlaklasam 10 ay hastanede yatar çikarim.