bugün

bugünlere gelmemizi sağlayan ve destek veren zihniyetin mimarıdır.
sezen aksu'nun zamanında kendisine söylediği sözlere bakarsak ''tam zamanında duruma el koymuş'' zaat-ı muhteremdir.kendisinin bu sıralar intihar etmesinden korktuğumu buraya yazmak istiyorum.
12 eylül de 8 yaşımda idim. o zaman herkes kenan evren'i alkışlıyordu,yoğun bir halk desteği vardı.zaten 1982 anayasası %91 oy oranı halk oylamasından çıkmıştı.Şimdi aradan onca yıl geçti, halk anayasaya değişikliğine evet diyerek kendini tekzip etmiş olmuyor mu. 1980 de evren paşa çok yaşa 2010 da kahrol kenan.biz türkleri anlamak gerçekten zor vesselam.
kendisine attığım küfürden dolayı ekşisözlük yazarlığımdan olmuştum. zira kenan evren'e o.ç.'lik bir küfür atmıştım; ne yani? yalan mı söyleseydim. küfür atmayalım da besleyelim mi?
(bkz: erdal eren)
ya o değilde, hani referandumdan sonra davalar açılmıştı, yargılanacaktı, ne oldu o olaya? yalan mı oldu yoksa?
Bebek katili imralidan örgüt yönetirken , devletin yargilamak istediği insan.
hala nasıl yaşatıldığını anlamadığım burada küfür olmamalıymış. 12 eylül de parmağı olan birçok komutan temizlenmiştir birşekilde gelin görün ki 12 eylül ün simgesi olmuş bu lavuk hala marmariste resim yapıyor.
ayrıca söylemeden geçmek olmaz; (bkz: mustafa kamil zorti)*
Yeşilköy havaalanı' nın adını atatürk havaalanı' na çevirmekle kendini atatürkçü sanan ve cumhuriyet tarihimizin daha kötüsü bulunamayacak en kötü cumhurbaşkanıdır. ayrıca tüm okullarda zorunlu olarak din dersini başlatmıştır.
maaşı 11.400 liradan 12.300 liraya çıkmış eski kanlı cumhurbaşkanıdır. hesap mesap sorulacak diyorlardı ne oldu acaba.yazıklar olsun inanıp oy veren koyunlara.
bir türlü yargılanamayan eski diktoş. hani güzel günler bizi bekliyordu? hani kenan evren yargılanacaktı?

bana yalan söylediler de sana da mı yalan söylediler bilmiyorum. kendini kandırılmış gibi hissettiğinde utanmadan bir daha evet de güzelim. ne olur ne olmaz kenan evren belki yargılanır. türkan saylan ı yargılayan zihniyet belki kenan evreni de yargılar. yoksa hepsi bir oyun muydu?
düne kadar pasam cumhurbaskanim diye ayagina kapanan köpeklerin maskarasi olan yasli kurt. tarih ona mutlaka hakettigi degeri verecektir.
şu sıralar keyfi o kadar yerindeki, kendisinin bile evet oyu verdiğini düşünüyorum.
(bkz: bir kenan evren vardı ne oldu ona)
kavgayı ayıran hep kötüdüre misal bahtsız asker.
eğer yargılanırsa ki bunu dualarında ilk sıraya yerleştiren milyonlarca insanın en büyük isteğidir bu, hapse girmeden, ceza almayarak yaş haddinden ve sağlık durumundan dolayı kelimenin tam anlamıyla yırtacaktır. augusto pinochet örneğinde görüldüğü gibi, insan hayatına zerre önem vermeyen pislikler, söz konusu kendi hayatları olunca, en hümanistten daha bir insancıl olarak, aihm nin ve cenevre sözleşmesinin maddelerinden olan yaş ve sağlık durumuna göre cezada indirime gidilmesi veya cezanın iptali maddesine öyle bir sarılmaktadırlar ki, kendi analarına öyle sarılmamışlardır.

memleketin yüz karalarından, en büyük lekelerinden birisidir. şu zamana kadar çektiği sefa tek kelimeyle, ayıptır.
türk siyasi tarihinin gördüğü en başarılı, en karizmatik, en mükemmel, en komple adam.
yıllarca bu ülkeye başbakanlık yapsın isterdik. kısmet.
mor ve ötesi - darbe
(bkz: bir kenan evren vardı ne oldu ona)
darbe döneminde herkes adamı alkışlıyodu, şak şaklar. kurtardın bizi komutanım. lak lak lak.
ondan sonra özgülükçü, demokratikçikler ortaya çıktı birden bire. neymiş işkence yapılmış, neymiş milleti asmış. küfür etmeyi sevmem ama, aq ya o teröristler? ya o adamlar, milleti vuranlar, esnaftan haraç kesenler? onlara bi "tüh" demek yok mu ya? ulan hani anarşi memleketin ağzına sıçmıştı.?

hani demirel-ecevit ikilisi ülkeyi bölüyordu? hani alparslan türkeş sokaklara silahlı adamlar depolamıştı? hani erbakan, kenan evren olmasaydı şeriatı getiriyordu?

yani bunlardan sıfır bahsederken, niye hep kenan evren?
http://fizy.com/#s/1ahe5r
görsel
atatürk'ün söylediği bir söz kendisi için geçerlidir.

'' bir gün beni alkışlayan bu eller, gün gelir asmak için çalışır.''
günümüzde halen tarafı olacak embesillerin olduğu cuntacı paşa. kıytırık bir general iken bir anda Askeriyenin en tepesine gelmiştir. ülkede sagcı solcu demeden asmış cellat. halkın seçtigi bir hükümetin yaptığı anayasaya rağmen bu adamın askerler tarafından yapılmış anayasıyı destekleyenler oldu. ne diyelim cunta ve yanlıları daha gebermemiş.
Daha düne kadar "Cunta" nedir bilmeyenlerin hakkında atıp tuttuğu adam. Sevmem zat-ı şahanelerini ama Tayyip Propagandasıyla bir anda Darbe karşıtı falan olmak garip şeyler tabi. halbuki bugünkü bebelerin babaları dedeleri 80de evren paşa evvren paşa diye adamın taşşağını yalamakla meşguldüler.

Tayyip sağolsun Ülkemize çin teknolojisini getirdi. Sahte dindar, Sahte liberal, sahte komunist, sahte demokrat, sahte özgürlükçü sahte darbe karşıtı... ne ararsan var tayyip teknolojisinde.

Güya yargılanacaktı bir de. 80 darbesinden zarar görmemiş tam tersine fayda görmüş insanlar bu adam yargılansın diye Televizyon propagandasıyla evet oyu verdiler. darbeden asıl çileyi çeken insanlar ise Tayyip ülkenin anasını bellemesin diye hayır oyu verdi.

Burası türkiye arkadaş, bu halka darbe de müstehak, tayyip de, hatta ve hatta Cumhurbaşkanı APo bile olsa müstehak.

bir de ek yapayım: Kenan evren Sağcı solcu demeden asmamıştır, Kenan evren Ülkücü-Solcu demeden asmıştır, bugün sağcı denilen güruh 80 darbesi olsa da meydan bize kalsa diye bekleyen çakallar güruhudur ki meydan da onlara kalmıştır. Hem de Meydanı bırak Üniversiteler de onlara kalmıştır kendileri gibi olmayan öğrencileri okuldan atmakla tehdit eder hale gelmişlerdir.
güncel Önemli Başlıklar