Tabiki olmaya mecbur değildi ama bu kadar önemli bir insan için atıp tutması ne kadar doğru bir şeydi yok stalin ayetel kürsi sayesinde savaş kazanmış falan gibi şeylerle fanlarını bile şaşırtan bir kişi.
tabi ki olamazsın.

zira kemalist olabilmek için bir insanın namus, şeref, yüksek ahlak ve ileri derecede vatan sevgisi sahibi olması gerekir.

bu özellikler ne yazık ki siyasal islamcı çomarlarda yok.

sizin gibilerin kemalist olmaları bizlere hakaret olur...
Teşekkürler kendisine.
Kemalistim dese, kendimden utanırdım öyle bir karakrersizle aynı değerlere sahip olduğum için.
Tengri'ye ek olarak kemalist olmak birazda zeka ve sorgulama yeteneği gerektirir.
ya katılmıyorum ben buna. türkiyede yaşayan her insan hatta dünyanın her bir bölgesindeki her türk kemalist olmalı.

ben de kemalistim. atamla gurur duyuyorum. onun bize armağan bıraktığı bu milleti en iyi şekilde bu milletin bir üyesi olarak temsil etmeliyiz. atatürkün şanına yakışır bir insan olmak, vatandaş olmak, türk olmak için çalışmalıyız. işte benim de hayattaki en büyük gayem bu.

işte bu yüzden,

akpliyim. ama kemalistim dediğim gibi. ama erdoğanı da severim. o yüzden akpliyim.
Bakın Atatürk ne diyor:

--spoiler--
"Ben, manevî miras olarak hiçbir âyet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevî mirasım ilim ve akıldır. Benden sonrakiler, bizim aşmak zorunda olduğumuz çetin ve köklü zorluklar karşısında belki gayelere tamamen erişemediğimizi, fakat asla taviz vermediğimizi, akıl ve ilmi rehber edindiğimizi tasdik edeceklerdir. Benim Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevî mirasçılarım olurlar."
--spoiler--

Bu sözden de anlaşılacağı üzere Atatürk benden kemalist olmamı istemiyor. Zira "izm"ler birer dogmadan ibarettir. Kaldı ki akıl ve ilim bir "izml"e bağdaştırılamaz.
Kimse hiçbir şey olma mecburiyetinde değil sayın gerizekalı insanlar.

Senin içinden geçene kim karışabilir?

Ama saygı duymak zorundasın, saygısızlık edersen bedeli olur.
Son zamanlarda dikkatimi alan bir konu da Atatürkçülük meselesi. Her kesim Atatürkçüyüm diyor. Solcu olanlar da Atatürkçü, Sağcı olanlar da, Milliyetçi olanlar da. Atatürkçülük günümüzün modası gibi oldu. Oy almak isteyen, etkileşim almak isteyen hemen bir Atatürk paylaşımı yapıyor. Kemalizm'in anlamını, çıkış nedenini bilmeyen çoğu insan Kemalistim diyor. Atatürk Milliyetçiliği diye de bir kavram öne attılar. Atatürk'ü insandan üstün bir varlık gibi anlatan kesimler de mevcut ne yazık ki. işte böyleleri Atatürk'ü seviyor olsa, onu sevdirmeye, anlaşılmasına çalışır fakat bunlar Atatürk'ü sevdirmek yerine insanların soğuması için ellerinden geleni yapıyorlar. Kemalist bazı sayfalar Atatürk'e abartılı şekilde sevgi besliyormuş gibi yapıyor. Atatürk görseydi bunlara ne söylerdi kim bilir.. Deniz Gezmiş, Mahir Çayan'da Kemalistim diye geziyorlardı bu arada. Kemalizm kavramı çok yanlış bir biçimde anlaşılıp her yere yayılmış durumda. Umarım Atatürk'ü gerçekten seven yetkililer, tarihçiler doğru biçimde anlatır da Atatürk'e zarar vermeyi bırakırlar.
istesen de olamazsın. Çünkü yobaz bir öşeksin.
Kendileri bile hdpden iki gram oy gelsin diye okları yarıya indirdi.
kemalist olmak için sahlep nasıl demlenir bilmen gerek. sahlep içmeyeni aralarına almz onlar.
Keyfin bilir.