bugün

entry'ler (190)

mozart ın türk marşını aslen kürtlere yazması

Piyano yere düşünce küt etmiştir. Takurt, Takürt derken bir bakmış ki bu beste oluyor.

aleviler kürtleri neden çok sever sorunsalı

Aleviler eskiden Türklerdi. Hatta Abdal Türkleri genelde alevidir. Benliğini koruyamayan asimile olan Türkler, kürtleri çok sevmeye başladılar günümüzde kürt sevme modası var.

500 milyar yıllık kürt tarihi

Şakanın da sınırı var.

üniversiteyi bırakınca tecil iptal olur mu

Üniversite 2. sınıfım şu an üniversiteyi bırakıp yeniden hazırlanmayı düşünüyorum fakat askerlik durumu nasıl olur? Tecil iptal olur mu? iki yıl tecil ettirilir diyor ben diyelim ki iki yıl tecil ettirdim birinci yıl kazanıp gittim ikinci yıl tecil dolunca tekrar tecil ettirebilir miyim bilgisi olan yazarsa sevinirim iyi forumlar.

kürtlere kürt denilince sinirlenmeleri

Birisine böyle dediğim için oyundan ban yemiştim ne diyeyim kardeşim?

kürtlerdeki çoğalma hızının muhtemel sonuçları

Suriyelilere ses edenlerin bunlara etmemesi de ironiktir. Sebebi çoğu insanın bir tarafının öyle olması.. ırkınızı karıştırmayın yeter. Kürtler sayı olarak has Türklerden fazla bence. Kendisine Türk'üm diyen çok kişi var Türk değil. iki tarafı da Türk olan kişi sayısı 15-20 milyonu geçmez.

hayla akepe ye oy verecek olan var mıdır

hayla mı?

hdplinin pkkyı terör örgütü görmüyoruz sözü

Tabii ki görmez kaç tane vekilin o teröristlerin içerisinde adamı vardır. işin daha da kötüsü demokrasi adı altında yapılanlara ses edemiyor oluşumuz. Demokrasi diyor, Atatürkçüyüm diyor fakat hdp yanlısı.

lanet kürdün köküne

Tayma şiiridir, severim kendisini.

trt nin osman öcalan ile röportaj yapması

Trt Kurdi'nin yayına girmesi, Ne Mutlu Türk'üm diyene! yazılarının kaldırılması gibi ak parti döneminde gerçekleşen olaylardan bir tanesidir. Habersiz memleketine kuş bile giremeyecek olan cumhurbaşkanı ise ''reyting için yapılmıştır benim haberim yok.'' diyerek konuyu kapatmıştır. ayrıca vurgulayalım kırmızı bültenle aranıyor olan birisi için kullanılmıştır bu ifadeler. Şaka gibi ama değil.

kayseri de izmir marşı okuyan on binlerce genç

Görüntü çok güzeldi. Fakat şöyle bir gerçek var oradaki marşı söyleyenler kaç tanesi Atatürk'ün fikirlerine sahip çıkan genç? Günümüzde Kemalizm, Atatürkçülük bir moda gibi düşünün. Kendisini bir kimlikte tanımlamak isteyenler daha çok bu tanımı tercih ediyor. Orada marşı söyleyenlerin çoğunluğu hdp sempatizanı çıkacaktır. Atatürk'ü modaya alet etmeyi bıraksalar keşke. Sağcısından, solcusuna herkeste Atatürk sevme modası meydana geldi. Rahat bırakın yeterli. Bunlar daha sonra bir teröristlik yaparken ben de Atatürkçüyüm ama diye konuşmaya başlayan siyasetçiler olacaktır belki de. Kısacası bana samimi gelmeyen görüntüler Atatürk'ü cidden seven onun hayat mücadelesini araştırır, devrimlerine değer verir. Konserde içip içip,'' Kemalizm moruk ya. Abi ne Türk'ü Türk mü kaldı Atatürk özgürlükçüydü yaa'' demez. Günümüz Atatürkçüleri tam da söylediğim gibi. ''Ne ırkı abi Türk mü kaldı, ne Türklüğü abi yaa herkes birbirine karıştı.'' Bunu söyleyenlere Mahmut Esat Bozkurt'tan harika bir alıntı ile yanıt vermek istiyorum:
''Atatürk hepimizden çok sevdiği arkadaşına döndü:
- Bana bak Nuri her şakana tamam fakat Türklüğüme ilişme!''

mültecilere tarım kredi kooperatifi desteği

Mültecilere, Kürtçülere destek bitmez ki bunlarda hiç. Bunlara destek verenlerin en büyük özelliği de Türklükten nefret ediyor olmalarıdır. Bu bir proje diyebilirz zaten. Türk ırkı az sayıda kalsın, ülke etnik karmaşası bir ülke olsun. Sonra çöküş. Ne de olsa ATV'de çıkan diziler Türkleri anlatıyor, o diziler uyuyalım biraz daha. Türklüğe düşmanlar ama lafa gelince biz Kayıyız. IYI. Neyse iyi uykular. iyi seyirler.

kemalist değilim olmaya da mecbur değilim

Son zamanlarda dikkatimi alan bir konu da Atatürkçülük meselesi. Her kesim Atatürkçüyüm diyor. Solcu olanlar da Atatürkçü, Sağcı olanlar da, Milliyetçi olanlar da. Atatürkçülük günümüzün modası gibi oldu. Oy almak isteyen, etkileşim almak isteyen hemen bir Atatürk paylaşımı yapıyor. Kemalizm'in anlamını, çıkış nedenini bilmeyen çoğu insan Kemalistim diyor. Atatürk Milliyetçiliği diye de bir kavram öne attılar. Atatürk'ü insandan üstün bir varlık gibi anlatan kesimler de mevcut ne yazık ki. işte böyleleri Atatürk'ü seviyor olsa, onu sevdirmeye, anlaşılmasına çalışır fakat bunlar Atatürk'ü sevdirmek yerine insanların soğuması için ellerinden geleni yapıyorlar. Kemalist bazı sayfalar Atatürk'e abartılı şekilde sevgi besliyormuş gibi yapıyor. Atatürk görseydi bunlara ne söylerdi kim bilir.. Deniz Gezmiş, Mahir Çayan'da Kemalistim diye geziyorlardı bu arada. Kemalizm kavramı çok yanlış bir biçimde anlaşılıp her yere yayılmış durumda. Umarım Atatürk'ü gerçekten seven yetkililer, tarihçiler doğru biçimde anlatır da Atatürk'e zarar vermeyi bırakırlar.

bölücü yavşak duruşmada terledi

Zamanında böyle başlık atan gazeteler şimdi tek kelime kötü söz edemiyor o kişi ile ilgili. Çünkü devir çok değişiyor sürekli de değişiyor.

osmaniyeliler

Hakkında çok yanlış bilgiler dolanan topluluk. Osmaniyeliler ile ilgili etnik tanım yapmak isteyenler olmuş buyursunlar yerlileri bildiğiniz Türk. internette çok asılsız bilgi dolaşıyor, çok göç aldığını bilmeden yapılan yorumlardır diyorum. Günümüzde Suriyeli ya da Kürt oranı fazla olmuş olabilir ancak yerlileri tamamen Türk.

osmaniyelilerin adanalıyım demesi

internetten tanıştığımız insanlar falan da bilmiyor Osmaniye'yi neresi diye soruyorlar bu yüzden söylenir.

mülteci güzellemesi yapan satılmış akademisyenler

Zamanında kürtçülük yapan sanatçıların bir değişik versiyonudur.

sezen aksu

Zamanında Atatürk düşmanlığı ve Türk düşmanlığı da yapmıştı fakat toplum Milliyetçilikten uzak olduğu için bunları dert etmemişti hiç.

aslolan fenerbahce dir

Yazılarını takip ettiğim yazar. Slogan da çok hoştur. Biz Fenerbahçeliyiz!

aşı olmayanlara kısıtlama geliyor

Haftada iki defa PCR testi verilecekmiş ve PCR testleri ücretli olacakmış. Kimler hangi koşullar altında yaptıracak bu testleri? Ne yapacak bu insanlar? Hükümet düşünmüyor sanırım. Üniversite'de hangi öğrenciyle uğraşacaksın? Test yaptırmak kolay mı? Umarım yeni bir şey söylerler. Çünkü haftada iki defa PCR testi çok fazla ve bence zararlı.