bugün

Türk sinema tarihinin yetiştirdiği en iyi oyunculardan biri belkide en iyisi. insanı güldürten biri, bazı zamanlarda ise güldürtsede düşündüren biri. nur içinde yatsın.
Büyük usta.
rahmetle andığımız büyük bir usta.mekanı cennet olsun.
bizi her zaman güldürecek büyük usta. mekanı cennet olsun.
hep ölümlerini andığımız sanatçılar vardır. kemal sunal bunlardan değildir, ölümünden bahsetmeyip (hiç ölmediği için) doğumunu kutlayacağımız büyük ustadır o.

fenerbahçe efsanelerinden biri olan cemil turan'ın jübilesinden bir görüntüsü; görsel
bizi her zaman güldürecek büyük usta.Unutmayacagız...
Sadece salak rolünü oynayan vasat oyuncu.
Bu ülkede kimse bu kadar güldürmedi, güldürürken düşündürmedi , düşündürürken ağlattı.. Halk kahramanına sonsuz selam olsun ..
toplumun herkes kısmına hitap eden büyük sinema ve tiyatro oyuncusu. yerini dolduracak bir oyuncu hala çıkmadı.
huzur içinde yat büyük usta.seni çok özledik.filmlerini hala izler güleriz.
Büyük adam... Iyi ki geldin şu dünyaya kemal abi, iyi ki tanıdık seni, yüzümüz güldü sayende. Bizdendin, bizi anlattın hep. Kah acımızı kah sevincimizi. Koca toplumun yüzünü güldürdün. bizden olduğun rolünde öylesine gerçekçi oluşundan belliydi. Nur içinde yat güzel insan, vasiyetinde dediğin gibi filmlerinle hatırlıyoruz seni; Ölümsüzsün.
Eşşooluu eşşek demek hiç kimseye senin kadar çok yakışmadı ve yakışmayacak Kemal amca!

O gün HBB isimli tv kanalında iclal Aydın'ın sabah programını açınca, iclal Aydın'ın gözyaşlarıyla telefonla programa katılan izleyicisiyle konuştuğunu gördük önce! Sonra 1-2 defa Kemal Sunal lafı geçti. Duyduğundan emin oluyor da insan, konduradamayınca yanlış anlamışızdır diyor! Sonra kemal sunal görüntüleriyle birlikte şaşkınlık, şok ve tabı ki hûzün!

Mekanın cennet olsun kemal amca!

Bu zamandaki tüm komediler sabun köpüğü gibi ve tamamı küfürle güldürüyor neredeyse! Sosyal mesajlarsa hak getire!

Gülgeç artık güldürü filmleri! Seninkiler gül ama kısacık bir an bile olsa düşün! Dü.
Hayatta filmlerini çok kez izleyip ve her defasında aynı coşkuyla güldüğüm insanlardan biri. Allah rahmet eylesin.
Şimdi ben buraya neden çıktım? Niçin çıktım? Nasıl çıktım? Bunu izaha gerek yok gördünüz, yürüdüm çıktım! Ama, çıkmamış da olabilirim. Çıkmışsam çıkmışımdır, çıkmamışsam çıkmamışımdır. Görünen köy... Uzakta değildir buraya çıktıksa sonradan çıkmadık mı dedik? Bunlar bir takım uydurma laflardır... Sahi ya ben buraya neden çıktım? kim çıkardı ulan beni buraya ? Büyüksün usta.
http://www.youtube.com/watch?v=7I95kJN_x18

hatırlatmakta fayda var.
oynadığı filimlerde, saflığı, güzelliği, yurdum insanının temizliği ve sıcaklığını temsil eden efsane oyuncu. Onun gibisi bir daha gelmez. Mekanı cennet olsun.
her filmiyle hala kahkahalar attıran her canım sıkıldığında bi filmini izlemek istediğim babamda film arşivi bulunan büyük insan. nur içinde yatsın *
14. yas gününü rahmetle andığımız büyük usta. geçen gün star tv de yayınlanan ilk hababam sınıfına hala gülebiliyorsak en başta kendisi sayesindedir.
filmlerini tekrar tekrar seyretmekten bıkmadığımız büyük usta.
her filmini tekrar tekrar izledigim büyük oyuncu.
görsel
türjiye'nin gelmiş geçmiş en büyük komedyeni güzel insan kendisini özlemle yad ediyoruz.
görsel
14 yıl önce bugün ölmüş olan büyük üstad.
görsel