1. 1.
  kafaların çift tokuşturulmadığında vuku bulan durum.
  beynim büyük olduğu için (zekiyim anlamında) saça yer kalmadı diye kendilerini teselli edenlerin, bir kez olsun akıllarından çıkaramadığını düşündüğüm durum.
  bazı kızların erkeklerde görmek istiyoruz dediği saçsal(kelimeye bak) eksiklik.
  her daim dazlaklıkla karıştırılan tarama özürlü olma durumu.
  ... der ve uzaklasir genc adam
 2. 2.
  her ne kadar ben hala ,benim alnım açık demekte dirensemde yakında inkar edemeyeceğim siktiri boktan durum. kafadaki saçların dökülmesi ve bir daha çıkmaması olayı.
  1 ... istanbul icin efkar vakti
 3. 3.
  insanlara, "maden olan yerde ot bitmez." ya da "tanrı bir kaç değerli baş yaratmış gerisini saçla kapatmış." gibi, ileride ata sözü muamelesi görecek olan dahice cümleler kurduran olaydır.
  1 ... sur duvari
 4. 4.
  fut*, fue* ve mikro motor yöntemleriyle üstesinden gelinebilecek eksikliktir. kellik kimi erkeklerin en korkulu rüyasıdır. bu tip erkekler aynanın karşısına her geçtiklerinde psikolojik olarak çöküntüye uğrarlar. çoğu kişi de saç dökülmelerinin stresten kaynaklandığının da farkında değildirler.
  1 ... birinci hudaverdi
 5. 5.
  kareli gömlekle birleştiğinde karşıdan gelen kel insanın makine mühendisi olduğu konusundaki tahmininiz büyük ihtimalle doğrudur.
  4 ... the fall boy
 6. 6.
  niçin büyük bir eksiklik olduğunu anlayamadığmı olaydır, kimi kel erkekler saçları uzadığında iğrenç görünürler.

  iyi sevişmenin işaretidir aynı zamanda. saçı uzun olan adamın saçını başını okşar romantizm yaparlar, kel direkt olaya girer.

  özel not: çoğu bağyan sözlük yazarından daha uzun benim saçım.
  1 -1 ... der meister
 7. 7.
  (bkz: minoxil)
  ... bin teselli kar etmez
 8. 8.
  testesteron erkeklik hormonudur.testesteron hormonunun fazla salgılanması vucudun kafa hariç diğer bölgelerinde kıllanmalara ve saç dökülmesine sebep olur.bu bilgiden yola çıkarsak kel ve kıllı adamlar daha bi erkektir.
  (bkz: evet sözlük ben bir kelim)
  -1 ... ceyzade
 9. 9.
  bazı erkeklerde testesteron yüksekliği nedeniyle oluşabilen saç dökülmesi durumu. kafadaki kılların ve kıl köklerinin testesteron hormanuna karşı duyarlı olması(zayıflaması) bilimsel bir durum. kellere rağbet yüksek*
  ... mhmt07
 10. 10.
  bir rivayete göre rus kızların bayıldığı erkek tipi bide göbekliyse ondan başkasına vermezlermiş.
  ... keles101