bugün

en meşhuru kars iline özgü olanıdır.
tostun kankası.
Ne kadar eski ise o kadar makbul olan peynir çeşidi.*
görsel

görsel
çay ve simitin de tamamlayıcısı olabilir.
tostun olmazsa olmazlarındandır.
1. oynak kadına da yakıştırılan bir benzetmedir.
2. herkesin sevdiği ama sevilen şeylerin bir bedelinin olması durumunda kadına yakıştırılan benzetme.

(bkz: kaşarların erimesi için küresel ısınmaya evet)
kaşarın pidelisi muhteşemdir.
Kaşar peynirin eskisi güzel ve tatlıdır,ama şimdilerde merdiven altlarında üretiliyor.
100 yıl önce selanikte yapılıp , vatanı türkiye olan bir peynirdir kaşar peyniri.
küp doğranmış kaşar ve yanında içilen güzel bir şarap.
her daim güzel ancak acayip yağlı peynirdir. tostla güzel gider. pidesi muhteşemdir, yemek soslarına konulabilir. simiti üçgen peynirle paylaşır, ancak üçgen peyniri yenemez. sadece kaşar löp löp diye de yenilebilir.
yanında çıtır simit ve çay olursa tadına doyum olmaz. bir de dost muhabbeti.
mevsimine göre minimum 10 ya da 11 kilo sütten üretilen peynir çeşididir. şu aralar sütün fiyatını 65 kuruş dersek; üzerine enerji, işçilik, nakliye ve kdv'yi eklediğimizde, piyasada kilosu 8 liranın altındaki tüm kaşarlar çakmadır. bilginiz olsun.
eski kaşarsa daha bir lezzetli olur.
içinde kaşar peyniri olan bir yiyeceğin tadı büyk ihtimal kötü olamaz. kötüysede ben henüz tatmadım.
--spoiler--
garnitürlü makarnanın üzerine rendeleyip mikrodalgaya atınca nasıl da güzel olur şu meret
--spoiler--
(bkz: şu an yiyorum)
mecazi anlamda kullanılan gıda ürünü.

--spoiler--
-muhsin abi şu kız acaip kaşar
+hangisi?
-şu abi hani siyah mini etek giyen kız
+annem değil mi oğlum o
-abi benim annem çarşaflı
+öylemiydi.
--spoiler--
^tostumu yedim seni bekliyorum^ mesajı yüzünden pekçok ilkel bayanın mevcüt lakabıdır.
erimişi makbuldür.
(bkz: eski kaşar)
sütaş'ınki makbuldür. bilhassa tostta acayip lezzetli olur.
sadece tostta sevilendir öteki türlü çiğ gelir efenim.
en güzel peynir çeşididir. kaşar peyniri ayrıca kaşar pane adı verilen tapılası bir yiyeceğin yapımında kullanılır.
Turkiye gibi peynir ulkesinde bile cok kalitelisi pek bulunamayan peynir.

Nasil basariyoruz bilemiyorum ama butun dunyayi asik edebilecegimiz aliskanliklarimiza kendimiz bile ihanet ediyoruz.

Para kazanmaksa mesele herkes kazansin tamam da bir allah'in kulu da ciksin "ben bunun en iyisini yaparim arkadas!" Desin, diyebilsin.

Sonra birileri bon bon niye ihracat yapamiyoruz yaa alala demesin.

Elin parmalisinin parmesanini ithalatcisi 100 kagittan satmayi biliyor. Biraz zeka!!