bugün

(bkz: köpük bardak)
işyerinde sürekli bardak yıkamaya üşenen bireyin çözümüdür.
starbucks da kahve içen zihniyetin pek bi hoşuna giden bardak. *
genelde otobus firmalarının tercih ettiği.

ilk basta tırsıtır insanı aceba götü başı dağılıp sıcak su birtarafıma dökülür mü diye ama alışınca candır.
Sıcak içecekler için plastik bardaktan* daha zararsız bir bardak sanırım.
plastik bardaktan sonra en igrenc icattir.
uçları ısırılandır.
sağlıklı bardaktır.

cam bardak kırılınca ayağına batabilir ama bunda öyle dert yok. *
Plastik bardaklara göre daha sağlıklıdır. ötekisi çayın tadını bozuyor.
üniversiteden kalma bir alışkanlık. hala bazen çaycımızdan kağıt bardakta çay istiyorum.

güzel bir çay bardağıdır.
asla hayatımın herhangi bir evresinde özlemeyeceğim/özenmeyeceğim ve mecbur kalmadığım sürece tercih etmeyeceğimdir.

ne içtiğin çay çaya benziyor ne kahve kahveye. zaten kahve pek tercih etmiyorum ama çayın cam bardakta içilmesi konusunda oldukça hassasım.
sanıldığı gibi çevre dostu olmayan bardak. hep düşünürdüm çayın tadı neden cam bardakta ve kağıt bardakta farklı diye, yanıtını vedat milor' un köşe yazısında tesadüfen buldum:"Kâğıda su dökerseniz, içindeki sıvı dışarı sızar. Ama bu bardaklar sızdırmaz. Çünkü iç yüzeyleri hormon sorunlarına ve kansere yol açan; BPA, polistiren, melamin, mum gibi film tabakalarla kaplıdır. Sıcak sıvılarla temas edince çözünüp içtiğiniz sıvıya geçer. Bir lokantada yemeğinizin ya da şarabınızın plastikte sunulmasını nasıl hoş karşılamıyorsanız kahvenizin böyle bir aşağılayıcı sunumunu da kabul etmeyin lütfen."

almanya' da, çevre bilinci yüksek olduğundan ( özellikle yesiller partisini destekleyen kesimde) kağıt bardak yerine o an imkanı varsa ya cam bardakta birşeyler içen ya da kendi termosunu getirip içecegin ona konulmasını isteyen insanlarla karşılaştım. örnek aldım,yaklaşık iki senedir çok nadiren kağıt bardak kullanıyorum.hele Starbucks kağıt bardağı görünce geliyorlar bana.
Merhaba, bu işe girmeyi düşünen biri olarak bilen kişilerden yardım rica etmekteyim. yardımcı olabilecekler mesaj atabilir mi?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar