1. 1.
  kazakistan sinirlari icinde bulunan fakat rusyanin kiralamak suretiyle kullandigi uzay üssü.
  2 ... francis dolarhyde
 2. 2.
  dünyanın en eski ve en büyük uzay fırlatma üssüdür. Sovyet yönetimi üsse güvenlik nedeniyle yanıltıcı olarak 320 km uzaktaki Baykonur'un adını vermiştir.

  Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra Kazakistan cumhuriyeti sınırları içinde kalan Baykonur Uzay Üssü , Rusya Federasyonu tarafından yıllık 115 milyon dolar kira ile 2050 yılına kadar kiralanmıştır.
  3 ... bengireloaded
 3. 3.
  bildigim kadariyla musluman topraklarinda bulunan tek uzay ussu.
  1 -1 ... oteki turkiye
 4. 4.
  (bkz: baikonour)

  rusya ve sair devletlerin uzaya uydu, mekik ve teçhizat göndermek amacıyla kullandıkları dünya üzerindeki yer çekimi oranının en düşük olduğu bölgelerden bir tanesi.

  atlantik okyanusunun ötesindeki kardeşleri için;

  (bkz: cape canaveral)
  ve
  (bkz: French Guiana)
  1 ... whereismywings
 5. 5.
  kazakistanın baykonur kasabasına 320 km uzaklıkta bulunan ve rusyanın kiralık olarak kullandığı uzay üssüdür.
  ... avill
 6. 6.
  kazakistan topraklari içinde bulunup rusya rublesi geçen. insanlari %80 rus olan ve baykonur şehir sınırlarina girişte özel izin kağıdı isteyen yerleşme yeri. ayrıca uzaya falan gidiliyormus.
  ... erbolat
 7. 7.
  Kazakistan'ın Kızılorda eyaletinde kent. Rusya tarafından kiralanmıştır ve yönetilmektedir. Şehir Sovyetler döneminde Baykonur Uzay Üssü'ne hizmet vermek üzere kurulmuştur. Gerçek Baykonur, birkaç yüz kilometre kuzeydoğuda, Karagandı eyaletinde bir madencilik kasabasıdır. Sovyetler, uzay üssüne bu adı vererek düşman casuslarını şaşırtmaya ve üssün gerçek yerini gizlemeye çalıştılar. Demiryolu istasyonu uzay üssünden önce yapılmıştır ve kentin eski adını taşır. Şehrin ekonomisi büyük ölçüde uzay üssüne bağlıdır.
  ... turkmen balasi