1. 1.
  1- at koşturup birbirine değnek atarak topluca oynanan yarış oyunu.

  2- bu oyunda atılan değnek.
  1 ... frozen hopes
 2. 2.
  istanbul kağıthane'de her yıl şenlikleri düzenlenmektedir.
  1 ... ayyash88
 3. 3.
  kimse kurallarını yazmamış. ahada kuralları
  ---------------------------------
  Cirit Oyunu'nda iki takım bulunur. Bu takımlar 70 ilâ 120 metre genişliğindeki bir alanda karşılıklı olarak alanın en gerisinde 5'şar, 6'er veya 7'şer kişi olarak dizilirler. Ciritçiler bölgesel giyimleriyle atlarına biner. Sağ ellerine atacakları ilk ciriti, diğer ellerine de yedek ve kamçı alırlar. iki tarafın birinden bir atlı öne fırlar, karşı dizinin önüne 30-40 metre kadar yaklaşır. alay durağındaki rakip takım oyuncularından birine Sağ elindeki ciriti savurur, sonra geri döner, atını kendi dizisine doğru mahmuzlar. Karşı tarafın oyuncusu hızla onu takip eder, elindeki ciriti geri dönüp kaçan karşı taraf elemanına fırlatır. Bu kez ilk oyuncunun çıktığı sıradan diğer bir ciritçi onu karşılar. ikinci diziden çıkan, sırasındaki yerini almak için süratle yerine dönmeye çalışır. Bu defa rakibi onu kovalar ve ciritini atar.
  Oyun böylece sürer. Cirit isabet ettiren ciritçi takımına sayı kazandırır.Günümüzde cirit modernize olmuş ve artık resmi bir spor dalı haline gelmiştir.Artı ve eksi puanlardan oluşan bir puanlama şekli mevcuttur.Oyunun galibini bu puanlar belirler
  Ciritçi karşı taraf oyuncusundan kendisini sakınmak için çeşitli hareketler yapar, atın sağına soluna, karnının altına, boynuna yatar.
  Öte yandan cirit oyununda ölüm olmaması için, daha evvelleri hurma ve meşe ağacından 70-100 santim uzunluğunda, 2-3 cm. kutrunda yapılan ciritler, daha sonraları kavak ağacından yapılmaya başlanmıştır. Sopaların uçları silindir şeklinde kesilerek yuvarlatılır. Kabukları yontulur. Bu isabet halinde bir yara açılmasını ve ölüm tehlikesini yok etmek için alınan bir tedbirdir.
  Cirit sona erince, cirit oyununu düzenleyenler başarılı olanlara ödüller, ziyafetler verir.
  ------------------------------------
  1 ... ortamlarin yilani
 4. 4.
  ucu demirli, sert tahtadan yapılmış kısa mızrak.
  1 ... silte
 5. 5.
  roketsan'ın geliştirmekte olduğu lazer güdümlü füze.
  https://video.uludagsozluk.com/v/cirit-2044/


  https://video.uludagsozluk.com/v/cirit-2046/

  2 ... denizin buz gibi sularindan
 6. 6.
  spor dalları arasında en çok heyecanlandıranı. bir o kadar da zorluğu cabası. kişi hem kendini hem de atını dengede tutmak zorunda. rakibini de bu sırada takipte olması gerekmekte. atların ihtişamı ise anlatılmaz sadece izlenilir.
  2 ... silte
 7. 7.
  diğer bir adı çavgan'dır.

  (bkz: çavgan)
  1 ... the man who wasnt there
 8. 8.
  spor iletişimi ve reklamcılığı hocasının ödev olarak verdiği olmaz olası spor dalıdır.. yok neymiş bunun için tanıtım kampanyası düzenle, yok ata sporumuzu globalleştirmek için fikirler üret..
  (bkz: o cirit münasip tarafına hocam)
  (bkz: anladın sen onu)
  -1 ... burning my dreams
 9. 9.
  -şaban
  +neeee
  -buna ne denir?
  +ne bileyim ben(hahahahaha)
  -cirit cirit
  +haaa cirit
  -hadi at
  +niye lazım değil mi ?
  ... realoqus
 10. 10.
  çok geç kalınan, ve inşallah devamı gelir diye umduğumuz yerli füzemiz,

  http://www.haber7.com/gen...uzesi-tskya-teslim-edildi
  1 -1 ... yetiyour