bugün

her bir köşesi kahraman insanlarla çevrili bir memlekettir.

https://www.youtube.com/watch?v=aWcEAwIu9Po
Memleket.
Güzel bir memleket.
kültürel ve coğrafi yerleşim olarak Ankara'dan kat kat üstün, türkiye'nin tam ortasında yer alan güzel memleketim.
memleketim olmasına rağmen hiç sevemediğim şehirdir.
insanları bir acayip şehir. hele ki kızları, üzgünüm topu ilgi fukarası ve üniversite ortamında çarşaf misali o yataktan öbürüne geçiyorlar, evlerine giderken de çeki düzen verip iyi kız ayağına yatarak gittikleri gerçektir.
Yolda yürürken türkten çok Suriyeliye, iranlıya, araplara rastlama olasılığınız olan şehir.
tramvayda, otobüste hatta kaldırımda yürürken bile oluk oluk suriyeliye denk geldiğim şehir. suriyeyi olduğu gibi alıp kayseri ye taşımışlar sankim.
iyi güzel hoş şehir fakat bu vilayetin en büyük sorunu trafik magandaları (mandaları) ve trafik teröristleridir. en dar sokağı bile yanyana 3 aracin rahatça geçebilek potansiyele sahiptir fakat her gün en olmadık kazalar olur. hatta gelip görenleriniz varsa bilir ki birçok ana yol nerdeyse otoban genisliğine sahiptir. fakat 3-5 orospu çocuğu yayıla yayıla araba kullandığından trafik tıkanır.
45 saniyelik yeşil ışıkta ortalama 4 tane araç geçebilir.
son iki yilin moda olan araba kullanma şeklide, iki şeridi ortalayarak sürmektir.*
yok abisi ne kurallar,ne devlet otoritesi,ne başka sikim, çözülemiyor bu. güzelim şehrin amına koyan, suriyelilerden ziyade şehirde can güvenliğini tehlikeye atan bu namussuzlardir.
bitti. *
aslen memleketimdir.
insani cok acik gözlü, cimri, akilli ve uyaniktir.
herkesin bir dükkani vardir. ticaret dnalara islemis durumda.
annelerin istisnasiz hepsi hamarattir.

sehir güzeldir, hostur ama sagolsun akp sayesinde beton yigni oldu.
şu anda bulunduğum şehir. ben böyle bir anda nasıl böyle benle alakası olmayan yerlere gelebiliyorum anlamadım. saat 7.14 te benden başka buraya gelen yoktur.
suriyelilerin gözdesi midir nedir, akın akın geldikleri şehir.
trafiği de öküz doludur. eğer sinirlenirseniz arabadan aşağı inip sizi dövebilme kapasitesine sahiptirler.
ayrica son yıllarda betonarme yapılar oldukça arttı.
Erciyes e sahip şehir, tek güzel yanı budur sanırım. erciyes son yapılan barajdan dolayı toz kar özelliğini kaybetmektedir gibi bir söylenti var.
aman keyfini çıkarın.
Erkegi aşırı tatlı olan şehir.
Melikgazi de 35 plakalı impala kimin?

Edit: telefona reset atmasam fotoğraflarla soracaktım.
evet erkeklerimiz aşiri tatlidir .

2 ust entry e cevaben
Ayrıca, kayseriler paragöz değil, açıkgöz dür.

Bunun nedeni de yarımız yahudi ..
Avşar boyundan kimseler yoğunlukla yaşar.
kızları hakkında pek fikir sahibi olmadigim şehir. erkekleri sinsiligi ve kurnazligi tam anlamiyla karşılamaktadır.
Doğduğum diyar.
Kayseripark olmasa alışveriş yapılacak yer olmaması can sıkan şehir. Varsa söyleyin yeniyiz buralarda.
Şehir in yüzde 30 u yerlesik o yuzde 30 unde 10 unda yasam var . + 5 lik kesimi üniversitelilere ayirmislar. Oraya da çıktık taratulalar var.

Ama kayseri de sadece kayseripark yoktur. Ondan önce kayserria vardı. Şimdilerde pasaj gibi. Alt katında sinaması var. Ora güzel.
düzeni ve genişliği ile kendine hayranlık bıraktıran şehir.
2015.03.26 04:14:31 - 3.7 -- saraycik-kocasinan (kayseri)

2015.03.26 04:23:06 - 3.6 -- saraycik-kocasinan (kayseri)

sabaha karşı harekete geçti şehir, sallayıp duruyor lan!
binaların yüksekliğinden kendimi kapana kısmış gibi hissttiğim şehir. ilk başta boğdu beni fakat kentleşmesi ve sosyal alanlarıyla takdire şayan bir şehirdir.
özellikle belediyenin sunduğu imkanlarıyla öğrencileri ucuz ve kaliteli zaman geçirilebilecek imkanlar sunar.
selçuklu, osmanlı vs. temalı evlerine bayıldım, bittim.
ikinci bahar bahçeleri de harika bu uygulama.
gerçek anlamda yaşanılabilir bir şehir.
ah birde soğuğu olmasa...
eskişehirden tek eksiği gece hayatı.