bugün

entry'ler (366)

germir bağları

dinledikten sonra ölün daha iyi.

kadınların doğurmaktan başka bir işe yaramaması

aci olan asil hala bu düsüncede olan insanlarin bir ise yaramamasi. bu kadar dar görüslü olmasalar entry girmek haricinde de bir ise yarayacaklar belki.

havuz problemleri

örnegin saclarin iki kez sampuanlanmasina ragmen hala klor kokmasi..

bir kadın susuyorsa yapılması gerekenler

cevap bekliyor kadin ki susuyor. konussaniza olm.

balayında paristeki uzun demir çıbığa gitmek

halbuki ingliteredeki canterbury cathedralinin üzerine oturmak, kalelerin göte girmesi daha zevkli. ciddili.

sözlük yazarlarının çocukluk fotoğrafları

tahmin edemeyeceginiz kadar tatli bir fotograf. o yüzden yüklemiyorum.
(bkz: iğrenç espiriler)

dunyanin en iyi insani

ömer. *

kadınlar iyi yemek yapıyorsa aşçılar neden erkek

kadinlar iyi yemek yapyorsözü etrafinizda genelde kadinin yemek yapmasindan dolayi meydanda göbek atar. ama gercek su ki erkekler daha güzel yemek yapar. ayrica zamaninda kadinlara calisma hakki verilmediginden gelenek haline gelmis bir durum bence cogunlukla erkeklerin asci olmasi. günümüzde cok iyi kadin ascilar da vardir. en iyisi icin (bkz: julia child)

sözlük yazarlarının rüyaları

8 aylik hamile oldugumu gördüm. cinsiyet: kiz. meryem ana gibi dolaniyordum ortalikta.

milyarder olsanız ne yaparsınız

mesela entry girmem.

karşı komşunun adı

walter. akolik malkolik ama dünyanin en iyi insani.

yemek yapmak

dünyanin en yaratici fikirlerinin ciktigi aktivite.

hindistanda tecavüz olayları

her 20 dakikada bir hindistanda bir kadin tecavüze ugramasi, tevafuk degil. tecavüzü gerceklestiren ve ugrayan insanlarin tabii ki pskolojilerinin yerinde oldugunu savunmuyorum, sirf bu yüzden de demiyorum, ancak afrodizyak etkili yiyecekleri devamli yemeleri sadece bir faktör. tipki hormonlarin dengede olmasi gibi. (ki bu yine yediklerimizle kismen birbirine baglantili)
hintler ise oldukca fazla baharat tüketiyorlar. mesela zencefil, havlican ve kakule. bunlarin hepsi afrodizyak etkili. bunlar tabii ki yer yemez "fayda" etmiyor, devamli ve uzun süre tüketildigi zaman etkisini gösteriyor.

sakız çiğnemenin faydaları

cene kaslari ve yüz kaslarini calistirdigindan dolayi yüz felci riskini azaltir. bir devami icin (bkz: sakız lekesi nasıl çıkar)

helmut zilk

9 haziran 1927, viyana dogumlu (10. bölgeden) olan avusturyali gazeteci, yazar, eski avusturya (1983-1984) ögretim bakani ve eski (1984-1994) belediye baskanidir. solcu politikaci 24 ekim 2008de öldü.

atıl kutoğlu

zamaninda viyanaya isletme (yanlis hatirlamiyorsam) okumaya gelen, dönemin belediye baskani helmut zilk ile tramvayda tanisdiginda, modayla ilgilendigini söyleyince baskanin yardimi sayesinde ünlenmis türk modacidir.
ayrica habsburgerlerin gelini francescanin (karl habsburg´un esi) da modacisidir.

(bkz: helmut zilk)

türkiye nin en iyi radyocusu

(bkz: annemin plakları)
çetin erker.

bacak arasından türkiye

son zamanlarda duydugum "mutlaka okumalisin" kitaplarindan.. biraz tereddütlü yaklasiyorum bu kitaba. icinde yazanlari üc asagi bes yukari tahmin ediyor gibiyim, ancak bir doktorun hastalarinin hikayelerini anlatmasini pek dogru bulmuyorum. baskasinin özelini milyonlara anlatmak (ki eminim hastanin haberi bile yoktur güvendigi doktorunun kendi "tecrübesini" kullanip kitap yazmasindan) hic dogru degil benim gözümde. ayrica kitapta bahsedilen kadinlarin "ezildigini" tahmin ediyor gibiyim. yine de bir sans vermek lazim tabii, okumadan bilemeyiz.

türk doktorlarının yeteneksiz olması

kesinlikle dogru degildir. bir cok bati ülkelerinin doktorlarina kiyasla cok iyi doktorlarimiz var.

yazarların lisedeki ilk günü

sinifa girdim, bi bakindim. herhalde yanlis sinifi diyip geri cikmistim. megerse dogruymus.

bu da böyle bir animdir.