ogün sanlısoy'un pek de bilinmeyen ilk albümünün en iyi slowu.

dışarıda düş içimde yaş ağlasam ne olur
yanlışım boşa dayanmışım
yalnızım ansızın, kaybetmem ben onu
sanmışım boşa inanmışım

sözlerin sarmaz bedenimi
gözlerinse çok uzaklarda

kaybettik severken
yorulduk denerken
bana sabırlar dilerdin sen pes ettin
benden erken
korkma 07 albümünde tekrar aranje edilen ogün şanlısoy parçası. bu kez klavye'de hayko cepkin var. eski halinden daha da güzel olmuş. bana öyle geldi en azından. bir de şarkı'nın kayıt aşamasından oluşan bir klibe sahip. şu aralar dream tv'de dönüp durmakta.
aynı şarkının aynı zamanda ne kadar farklı olabileceğini göstermiştir.
gökçe pehlivanoğlu elinden çıkma bir klibe sahiptir..
güzel şarkıdır. en güzel ogün sanlısoy şarkılarından.
slow versiyonunun karanlik bir odada ,yalniz basina iken ,sigara ve bira esliginde dinlenmesi tavsiye olunur.

not: bu entry bu eylemi bizzat gerçeklestirirken girilmistir. sahane olmustur.
yüzlerce kez dinlenilebilicek en iyi ogun sanlısoy sarkısıdır..çok fena bağımlılık yapabilir aman aman.
duzenlemesini hayko cepkin in yaptigi , " dinle dinle bikma turunden bir sarki. hayko nun her sarkisi gibi.
sen pes ettin ben denerken gibi bir anlam da çıkarabileceğimiz, ogün sanlısoy'un başucu eserlerinden olan şarkısı. hayko cepki faktörünü es geçmemek lazım elbette.
dinlendiren, hüzünlendiren bir o kadar da keyiflendiren ogün şanlısoy şarkısı.
kıyıda köşede kalmış tozlu bir kitap gibi.

--spoiler--
kaybettik severken
yorulduk denerken
benden erken
--spoiler--
mükemmel bir ogün sanlısoy şarkısı. slow hali çok daha iyidir şahsi fikrimce. burdan yola çıkarak ogün sanlısoy'un mükemmel bir yazar olduğunu da anlıyoruz. sözler de müzik de müthiş.
benden erken
ben denerken..
(bkz: murekkep cinas)
"kaybettik severken" kısmını söylerken insanı kendinden geçiren ogün sanlısoy şarkısı.

not:awesome!
ogün şanlısoy'un en güzel şarkılarından biridir. dinlenirken adeta aklınızı alır geçmişinize götürür. kişinin dinledikçe dinleyesi, dinledikçe hüzünlenesi gelir.
zamana dayanamayan aşıkların şarkısıdır. müthiş bir şarkı olmasına rağmen arz talep kanunu gereğince klibi sınırlı sayıda dönmüştür ekranlarda.
sevmenin dahi kaybetmeyi engelleyemediğini anlatan insanın en nankör bir varlık olduğunu tanımlayan olaydır işte.
yıllar sonra dinlediğinizde bile sizi çok eskilere götürebilecek bir şarkıdır. sözler artık önemini kaybetmiştir, gözler uzaktadır. bir zamanlar inandığınız şeylere boşa inandığınızı, her şeyin kaybedilmiş olduğunu anlarsınız.
Ogün Sanlısoy'un kalbimi kanırttığı, iç sesimi anırttığı şarkıdır efendim..

(bkz: sen pes ettin benden erken) * * *
sol framede ismi görmemin bile içimi burkmasına yeterli olan, ogün sanlısoy'un en güzel şarkısıdır.
klasik bir ogün sanlısoy slowudur. yara açar, yarayı sarar, üzer, teselli eder, can yakar, kucak açar... bu adam fena slow yapıyor sözlük.
çok sevmeyeceksin, eninde sonunda herkes gider ,son zamanlarda sıkça kullandıgım cümle. kaybettim severken .
bende hemde en olmadık şekilde. uzun uzun anlatmak var da. içim dayanmaz.
ogün şanlısoy'un belkide en iyi şarkısı diyebilrim slow olarak tabi yoksa kendine gel'le hiç bişeyi kıyaslamam kendi şarkısını bile.

kaybettik severken , yorulduk denerken , bana sabırlar dilerdin sen pes ettin benden erken. şahane.
(bkz: ölmeden önce dinlenmesi gereken muhteşem şarkılar)
ogün sanlısoy'un en iyi parçası.