bugün

eski adıyla miğfer, tolga.
Motosiklet kullanımında mutlaka giyilmesi gereken ekipman.

Güncel olarak kask aramaktayım, 1000 lira kadar bir bütçem var lakin asla güzel bir kask bulamıyorum...
mutlaka takılmalıdır.

http://www.posta.com.tr/k...-etmeyin-galerisi-1290691
Motosiklet kullanırken kaza anında beyin ve diğer uzuvları (baş bölgesi için) korumaya yarayan alettir.

Fiyatları biraz uçuk ama alınmalıdır.
Motor kullanirken mutlaka takilmasi gereken koruma ekipmanidir.
son araştırmalara göre isviçre kırması amerikalı bilimadamları kask takan bisiklet kullanıcılarının daha çok risk aldıklarını tespit etmişler. makaleyi ilk gördüğümde bisiklet ve kask kullanan biri olarak hasikome demiştim. son sayfaya vardığımda ulan hakikaten haklılar diyip bir hışımla kaskımı fırlattım. tabii ki de atmadım hala takıyorum. bisiklet dünyası bu konuda ikiye ayrılmış durumda. iki tarafın da argümanları çok mantıklı ve gerçekçi. onlarca makale var, meraklıları araştırabilirler.
ilk testis koruyucu 1874'te kullanılmış.ilk kask 1974'te kullanılmış. yani erkekler beyinlerinin de önemli olduğunu 100 sene sonra anlamış.
motosiklet kullanıcılarının kafalarına göre yorumladığı zımbırtı.
görsel
iki sevgili son sürat bir motorla gidiyormuş, kız "aşkım yavaş sür kaza yapcaz" demiş, adam "yok ya bişi olmaz" demiş, sonra adam frenin bozulduğunu farketmiş, sevgilisine demiş ki "hayaller insan mı yoksa biz hayal miyiz", sevgilisi de demiş ki "kaza yapıcaz biliyorum oruspu çocuğu çabuk kaskı ver". adam da "nah veririm, tek bir kask var" demiş ve bi apartmana bodoslama girmiş, kız ölmüş adam yaşamış.
(bkz: hava yastığı/#15575733)

camı kapalı iken zinhar hapşırmaman gereken zamazingo.
"k"aza "a"nında "s"eni "k"orur.
Genelde kask motorsiklet kullanan pampalarımızın kullandığı sert plastik fiber karışımı maddeden yapılan kullananın hayatını korumaya yarayan aparat.
ne kadar önemli olduğunu geçen gün yaptığım bir kazada anladım. siz kask takmayan geri zekalı, aptal, sünepe, ergen, piç, götoş arkadaşlarıma sesleniyorum; kask takın! kafam kırılacağına kaskım kırıldı lan.
motosiklet sürmek için motosikletten bile daha öneme haiz olan korungaç.
motosiklet sürücülerinin canlarıdır herbişeyleridir.
kask kullanımında dikkat edilecek çok önemli noktalardan birisi uzun süre aynı kaskı kullanmamaktır.
en fazla 3 yılda bir kask değiştirilmelidir, eğer kullandığınız kask 1mt yükseklikten veya fazlasından yere düşerse sakın o kask'ı kullanmayın. son olarak iyi kaliteli kask alın kullandığınız kask'a vereceğiniz para aslında kafanıza verdiğiniz değerdir.
Yeni nesil miğfer.
250- 300 euro'dan daha ucuzunun pek bir güvenirliliği olmayan kafa koruyucusu.
motorsiklet kullananlarda ölümcül kazaların bir çoğunu önleyen araç.
özellikle motosiklet kullanırken nerede ne zaman düşeceğiniz belli olmadığı için mutlaka takılması gereken nane.

(bkz: uzay heparı)

ah çocuk ahh...
kocaeli fotoğraf sanatı derneği.

http://www.kask.org.tr/

ayrıca ;

(bkz: 11 kocaeli fotograf gunleri)
poliproilenden yapilmis boyali basliktir. motorsiklet kullaniminin temel taslarindandir.
(bkz: mağaracılık)
(bkz: ışıklı kask)
(bkz: kast)
inşaatta çalışırken ya da motosiklet kullanılırken başa darbe almayı engellemek için
takılan, sert maddeden yapılmış koruyucu başlık.