bugün

her sene onlarca faydasının olduğu yazılan ama içeriğinde sadece şeker ve su bulunan yazın eşsiz meyvesidir. reklamı boldur. tamam güzel meyve de ne gerek var onca zımbırtı yüklemeye. zaten satıyor. bir portakal değildir ayrıca. portakalı öven reklam gördünüz mü. halbuki üç portakal tam iki sigaranın zehrini atmaya yetiyor vücuttan. (bkz: alakaya maydanoz)
çıkması çoğu insan için dört gözle beklenen meyvedir.
küçük bir çocukken sadece karpuz yiyen ben için dünyanın en güzel şeyidir.
rakının yanında en iyi gidenlerdendir.
hani şöyle karanlık çöktükten sonra,
balkonda bir 35' likle soğuk soğuk olsa.
yanında da peynir.
özlenme mevsimi gelmiştir. kendisinin mevsimi de yakındır.
yendiği gibi kabuğu denize atılası meyve.
son yıllarda kabağa vurulan aşı nedeniyle adam gibi yiyemediğim meyve.
içi kırmızı, dışı yeşil, çekirdeği siyah meyvedir.
''bir koltuğa iki karpuz sığmaz.'' atasözüne konu olmuştur. bu atasözündeki karpuzun kibar ifadeyle popo olduğu kanısındayım.
Yanlışıkla çataldan düşünce şaap diye tabağa çarpar,sonra tshirt batar.öle işte.
beyaz peynir ve ekmekle birlikte yaz mevsiminin tek yiyeceği.
http://galeri.uludagsozluk.com/g/karpuz/
kilosu 75 kuruştan bulunca bir tanesini kucaklayıp aldığım meyvedir. yendikten 2-3 saat sonra tuvalete koşturur.
inanilmaz seri zayiflatan bir meyve.

15 gundur bolca tuketiyorum, 4 kilo verdim. tavsiyedir.
En önemli özelliği unutkanlığı gidermesidir.
Kansere karşı en fazla koruyan meyvedir.
Kanı temizler, böbreklerdeki kum ve taşların atılmasını sağlar: Çünkü içerdiği sıvı oranı nedeniyle karpuz, idrarı büyük oranda artırır.
(bkz: yaz meyvesidir)
bugünlerde yalnızken yediğim meyve. çoğu zaman yiyorum bu meyveyi. deli olmamı düşünmeniz umurumda değil ; karşıma alıp konuşuyorum karpuzla. yakınımdaki insanlar gibi anlamıyor oda.
yazın en güzel, en soğuk yanlarından biri. bazen karpuzu ayıklayıp çekirdeklerini yiyesiniz gelmiyor değil, öyle çekirdekli oluyor ama sabırla da yedirtiyor kendini. ayrıca (bkz: karpuz kabuğundan gemiler yapmak)
en sevdiğim yaz meyvesidir kendisi. yanında bir de dondurma ile süper olur.
bu mereti marketten almak loto oynamak gibi bişeydir. kocca karpuzu getirirsin eve, kesersin bi bakarsın bembeyaz. lanet okursun markete de, karpuza da.
kabuğu denize düşünce yazın geldiği anlamına gelen meyve. yazın habercisi olan meyve.
yaz aylarında kahvaltı masasında yerini alır. neden kahvaltıda o masadadır bilinmez sadece yenir.
istanbul'da marketler arasında en ucuzunun diasa'da satıldığı yaz yiyeceği. Kilosu 68 kuruş, 9kg üstü ise %30 indirim uyguluyorlar. Hiç seçmiyorum, hepsi de çok güzel çıktı beyler.
yaz sıcaklarında serin serin yiyeni ferahlatan yiyecek.
kabağı aşılayıp karpuz yapıyorlarmış. *
tam bi yaz meyvesi kana kana yenilen cinsten.
Ayrica karpuz peynir ekmek diye bi uclu var ki mucizevidir.
Yerimm
su deposu olan meyve. özellikler yaz aylarının vazgeçilmez diyet listelerini süsler.
belkide dünyanın en ucuz ve güzel tatlısıdır.
(bkz: fiyat kalite uyumu)