bugün

sözlükteki yazarların bir nevi rütbesi.
bir lloyd banks şarkısıdır.

ayrıca;

(bkz: my name is earl)
(bkz: karma police)
(bkz: radiohead)
kar eyleminin olumsuzu.
sözlükteki yazar beğeni ibresi. rahat bırakın, ya uyusun ya hortlatılsın, ilişip eşelemeyin tarzındaki hede.
karması yazarın kaderini belirler.
böyle gelmiş böyle gider.
(bkz: eksileyin beni diye bağırmak)
(#14388091)
düşüşü ani olan bi çeşit sözlük oylama sistemi.
ruh halimi yansıtan cümle.
(bkz: pepee çok üzülüyor)
alınan artı ve eksi oylardan bağımsız yükselen veya düşen gereksiz gösterge.
bunu ciddiye alanın aklı yoktur.
tarkan'ın 2001 yılında piyasaya sürdüğü güzel albümden başka birşey ifade etmeyen kelimedir.
eğer sistemi anladiysam entry'nin uzunluğuna göre karmaya etkisi orantılı bir sekilde artıyor. yani uzun bir entry'e gelen bir artı kısa bir entry'e gelen 10 artıdan daha etkili olabiliyor karmaya.
sözlük beğeni göstergesi. kesinlikle bilgiyi yahut farklı düşünme yetisini, en basitinden özgünlüğü ölçümlemiyor. isim vermeden örneklendirmek gerekirse; sadece yaran zaytung haberleri ve yaran krampon net haberleri kopyala-yapıştır tekniğiyle giri haline getirilerek, 700 küsur karma ve 'lokum gibi' ünvanına sahip olunabilir.
takdir edilme insanın en saf ve derin güdüsü olsa dahi, sözlük kullanıcıları bu beklentiye girmeden, bi' nevi kimsenin duymayacağını bile bile karanlığa haykırmayı düstur edinmeli.
bazı kesimlerin fazla önem verdiği, üzerinden prim yapmaya çalıştığı tırıvırı. Hani uygun ortam yaratılsa, sanal mağazadan alışveriş yapmaya yarasa, borç kapatsa, ekmeğe katık edilse koz olarak kullanılabilir bir bakıma. Fakat kalkıp da bir sike sürülmeyen bu sözlük hedesini hedef haline getirmek çok akıllıca hakikaten. Yüksek tutmak adına entry silmek ne kadar komikse, ağızdan salyalar saçarak düşürme gayreti göstermek de o kadar absürd. karmayla Hürmet görmeyi mi bekliyorsunuz, aşağılık psikolojisine mi giriyorsunuz, n'oluyor allaşkına.
dj karma diye bir djde vardır sözlük.
1haftadır ne ileri ne geri olan zamazingo. oylamalar bi b.ka yaramıyo demek. eşit filan değil hani.
bende olmayandır. piç miyim ben?
Yükseltmek isteyenler kadınların hoşuna gidecek şeyler yazsın. Erkeklerin hoşuna gitsede , pek artılayasımız gelmiyor. Aslında karmanın eksileri erkeklerden, artıları kızlardan gelir. Bir istatistikçi olarak gözlemlerim bunu söylüyor. Ha evet nickimden de görülebilecei gibi karmam artsın diye uğraşan bir adam da değilim ben. Mizacım böyle.

Dimi kızlar *

not: iş bu entry'de kendi tezimi kanıtlıyorum arkadaşlar. Eksilerimi alıyorum erkeklerden. Ama artı gelmiyor şu anda. Neden? Çünkü kadınlara yönelik bir yazım yok hala. Ha bu entryde siyasete,dine falan girsem eksi-artı veren genelde eşitleniyor. Şimdi büyük sayılar kanununa girip, efendime söyleyeyim normal dağılıma girip burada bilgilerimi size peşkeş çekmeyeceğim. Tek demek istediğim şeyide anlayan anlamıştır zannedersem.
sanıyorum bu sözlükte karma olayının olması; 'bir yazarın ne kadar muhatap alınıp alınmaması yönünde ön bilgi olması' amacını taşıyor. yani moderatörlerin karma'dan amaçladıkları bu. kağıt üzerinde çok şirin bir şey değil mi? değil işte, çünkü karmanızı artırmanız için bol kıvrımlı bir beyne ihtiyacınız yok.

karman artsın mı istiyorsun genç?

hemen yeni sekmede facebook ve twitter'ını açıyorsun. orada arkadaşlarının duvarlarında yazmış olduğu, yaratıcılık unsuru barındırmayan, kopi pest mahsulü yazılarını kopyalıyorsun. geliyorsun gene uludağ sözlük'e yaran facebook iletileri başlığını açıyorsun ve yazıyı kopi pest yapıyorsun. bunu hergün üç-beş kez tekrar ediyorsun.

girdiğin entry'nin aynısı en az on kez başkalarınca girilmiştir o başlığa. ama takma kafana, kimsenin sikine taktığı bile yok nasıl olsa. emin ol senden sonra yazdığın entry'lerin aynılarını bir on kez daha girecekler. kopi pest sağolsun.

ee hala burada mısın?! açsana feys'ini...
hala ne olduğunu anlayamadığım ama dün değişip tekrar eski haline gelen şeyim.
(bkz: mixed)
How I Met Your Mother dizisinin 7.sezon 18.bölümünün adıdır.

--spoiler--
Bölümün adı daha sonra Barney'nin sevgilisi olacak striptizci kızın sahne adından gelmektedir.
--spoiler--