1. 1.
  gönül isterdi ki kendi kelimelerimle açıklalayım.ancak kelimelerime sığmaz bu "modern"taktikleri tam olarak ne algılayabilmem ne de açıklayabilmem mümkündü.

  http://tr.wikipedia.org/wiki/Propaganda

  kendi cümlelerimin yettiği kadarıyla şunları söyleyebilirim.
  kara propaganda şu anda bizzat her birimizin yaşadığı bir gerçektir.
  televizyonlarda,meşrubat kutularında,dergi sayfalarında,internette,pornolarda,uludağ sözlükte,kütüphanelerde...açıkçası her yerde kendi çıkarları doğrultusunda bu tip propagandarı(nı) (evet "onlar") yaparak emin olun bilinçli bir şekilde bazı gruplar bize bazı şeyleri dikte ettirtmeye çalışıyorlar.
  bu yolun aynını türk'ün ve türkiyenin çıkarları doğrultusunda onlara karşı uygulamak her türk vatandağının(en azından askerlik kadar) görevidir.

  "kara propaganda bir gerçektir."
  3 ... enlil
 2. 2.
  sahte bir kaynağa dayalı, yani kaynağı olmayan yalan haber.
  5 -1 ... yardimci kadin oyuncu
 3. 3.
  üç propaganda çeşidinden biri hatırladığım kadarıyla bir de gri ve beyaz propaganda vardır. Kara propaganda kaynağın belli olmadığı propagandadır. Bu yönüyle daha geniş kitlelere hitap edebilir.
  1 ... rbbit
 4. 4.
  kara yüzlüler denilen grubun propagandasıdır.
  2 -1 ... kisil
 5. 5.
  2012 itibariyle ak parti ve cemaat üzerine yoğunlaşmıştır.
  2 -3 ... yarin gel
 6. 6.
  dost bir kaynaktan geliyormuş gibi gözükür ama tam tersidir. entrika, fitne serbesttir. kaynak her daim gizlidir. gri propagandadan çok daha sert stratejiler ve ahlak dışı yöntem kullanılır.
  ... selia
 7. 7.
  2013 mayıs ayı itibariyle ak parti ve cemaat dışında kalan herkesin üzerine yoğunlaşmıştır.
  1 ... kornisten kovulan perde ruleti
 8. 8.
  bir propaganda yöntemi. bir propaganda aracı olarak spekülatif korkular toplumun her kademesine içten içe yayılır ve bu korkulardan halkı koruyacak tek güç olarak bir siyasi parti veya kurum adres olarak gösterilir.
  ... cikita muz teoremi
 9. 9.
  Kara propaganda yönteminde hile, entrika, yalan, iftira, fitne, sinsilik ve sahte delil gözü pek biçimde uygulanır.

  (bkz: yandaş medyanın kara propagandası)
  ... deli tugrul
 10. 10.
  bir olguyu karalamaya yönelik yalan haber çıkartma, saygısızlaştırmak adına söz konusu olguyu kanıtsız suçlamaktır. yani kara propaganda, "çamur at, izi kalsın"dır.

  şu an sosyal medya organlarında çağdaş türk devleti'ne, devletimizin kurucularına ve kurucu antlaşmamız olan lozan antlaşması'na karşı yapılıyor. bu yalan yanlış karalamalara katılanların arasına iktidara yaranan ismail alpen, serkan inci gibi insanlar da katılmıştırlar.
  ... vice versa 7