1. 1.
  gönül isterdi ki kendi kelimelerimle açıklalayım.ancak kelimelerime sığmaz bu "modern"taktikleri tam olarak ne algılayabilmem ne de açıklayabilmem mümkündü.

  http://tr.wikipedia.org/wiki/Propaganda

  kendi cümlelerimin yettiği kadarıyla şunları söyleyebilirim.
  kara propaganda şu anda bizzat her birimizin yaşadığı bir gerçektir.
  televizyonlarda,meşrubat kutularında,dergi sayfalarında,internette,pornolarda,uludağ sözlükte,kütüphanelerde...açıkçası her yerde kendi çıkarları doğrultusunda bu tip propagandarı(nı) (evet "onlar") yaparak emin olun bilinçli bir şekilde bazı gruplar bize bazı şeyleri dikte ettirtmeye çalışıyorlar.
  bu yolun aynını türk'ün ve türkiyenin çıkarları doğrultusunda onlara karşı uygulamak her türk vatandağının(en azından askerlik kadar) görevidir.

  "kara propaganda bir gerçektir."
  3 ... enlil
 2. 2.
  sahte bir kaynağa dayalı, yani kaynağı olmayan yalan haber.
  5 -1 ... yardimci kadin oyuncu
 3. 3.
  üç propaganda çeşidinden biri hatırladığım kadarıyla bir de gri ve beyaz propaganda vardır. Kara propaganda kaynağın belli olmadığı propagandadır. Bu yönüyle daha geniş kitlelere hitap edebilir.
  1 ... rbbit
 4. 4.
  kara yüzlüler denilen grubun propagandasıdır.
  2 -1 ... kisil
 5. 5.
  propaganda türleri arasında en kapalı olanıdır. beyaz propagandanın aksine, kaynak belli değildir ve kaynak da kendini gizlemeyi amaç edinmektedir. bu propaganda türünde yalan haber, iftira, çarpıtma, hile, entrika ve benzeri ahlak dışı uygulamalara başvurulmaktadır.

  beyaz propagandanın aksine, kara propagandanın malzemesi yalan haber, iftira, çarpıtma, entika ve benzeri yollar olduğundan dolayı, kara propaganda ile var olmayan bir olay ya da olgu var imiş gibi yansıtılmaya çalışılmaktadır.

  http://blog.okanyuksel.com/2010/11/propagandann-tanm-ve-turleri-beyaz.html
  1 ... illumination
 6. 6.
  2012 itibariyle ak parti ve cemaat üzerine yoğunlaşmıştır.
  2 -3 ... yarin gel
 7. 7.
  dost bir kaynaktan geliyormuş gibi gözükür ama tam tersidir. entrika, fitne serbesttir. kaynak her daim gizlidir. gri propagandadan çok daha sert stratejiler ve ahlak dışı yöntem kullanılır.
  ... selia
 8. 8.
  2013 mayıs ayı itibariyle ak parti ve cemaat dışında kalan herkesin üzerine yoğunlaşmıştır.
  1 ... kornisten kovulan perde ruleti
 9. 9.
  kara propaganda
  1 ... aussteller
 10. 10.
  http://www.youtube.com/watch?v=MqXl2PZ17rk+
  2 ... aussteller