bugün

yeni matematik kuramlarından biridir. bir örnekle acıklamak gerekirse mesala kuvvetli bir şekilde hapşırdınız, bu hapşırığın sonuçlarını şimdi veya yarın ve ya gelecek hafta göremeye bilirsiniz fakat, 1-2 yıl sonra bu hapşırığın etkisiyle zimbabvede ecler yıkılabilir. böyle ilginç bir kuramdır.
kelebek etkisi olayının daha da manyatılmış hali. hayat ne güzeldi sadece dört işlem varken. insanlar sıkılıyor, yoksa başka bir şey değil bu.
görür görmez hak verdiğim kuramdır efendim.

ben hep şöyle düşünmüşümdür.

eğer annenle baban s*kişmeden önce baban birazcık pozisyonunu değiştirseydi, yada o gün farklı besinler yeseydi, sen farklı amino asitlerden oluşucaktın veya hiç oluşmayacaktın.aynı şekilde babanın oluşması için de dedenin s*kişirken bir cm bile fark yapmaması gerekiyordu.eğer yapsaydı, farklı bir sperm döllenirdi yada belki hiç döllenmezdi.

eee buraya kadar sen her şeyin ince bi ipliğe bağlı olduğunu söyledin kuramla alakası ne derseniz:

efendim hitler'in de bir babası ve oluşma anı var.eğer babası farklı bir şeyler yeseydi, yada 3 ay öncesinden bir adımını farklı atsaydı ve o an ki pozisyonu aynı olmasaydı, hitler belkide hiç doğmayacaktı.milyonlarca yahudi de şu an yaşıyor olacaktı.ve ayrıca belki dünyanın süper gücü şu anda yahudiler olacaktı.ve belki de yahudilerin bulduğu bir süper atom bombası dünyadaki yaşamı bitirecekti.

yani kısaca:

her şey her şeyi etkiler.

not:eskiden düşünmüştüm bunları ancak kuram olduğunu görünce ekleyeyim dedim.
kafa sikip, beyin çürüten matematiğin öğrenciyi kendisiyle beraber kaosa sürüklemesidir. yazıktır. zaten boku çıkmaktadır sınıf geçmek için. bide kaos maos iyice eşşeğin amına su kaçırmaktır bu yaptığın senin terbiyesiz matemetik.
(bkz: adam olun lan)