bugün

allah sizin belanızı versin, başka da bir şey demiyorum ben!
sarı kafanın kendini unutulmazlar arasına sokma çabası gibi görülmektedir. bu hatasının bedelini ödemelidir. ama yayın yönetmeni tarafından söylenmesi istendiyse kanal d nin her yayınını rtüke şikayet etmek farz olmuştur.
tv aleminde gelmiş geçmiş en büyük köpekliktir. bunu tezgahlayanlara insan demenin imkanı yok.
şerefsizliğin anlayışsızlığın doruk noktasıdır. tebrikler kanal d bunu da gördük sayende.
hangi insan evladı ölüm haberini bir insana bu kadar rahat verebilir. ulan ben arkadaşıma anneannesinin ölüm haberini verene kadar canımdan can gitti. 30 dakika içinde yaşlandım. sen bir anneye evladının ölüm haberini kameraya bakarak, yok efendim çocuğu dışarı çıkartarak nasıl söylersin? fasulyeye zam geldiği haberini mi veriyorsun insanlara? yazıklar olsun ulan. ağız dolusu küfür etmek istiyorum aslında ediyorum da buraya yazamasam da kulaklarınız çınlıyorsa bilin ki bendendir terbiyesizler.
kanal d son dakika haberi olayının bokunu çıkarmıştır.
böyle bir haber son anda bile gelse ki belli ki hazırlıklı bir olay bu çünkü daha spiker son dakika'nın s sini söylediği anda sağ üstte son dakika ibaresi yer alıyor yayında söylenmez.böyle bir olay üzerinden rant sağlanmaz.

burada bayan spiker ise kanal d tarafından kurban bayramının kurbanı olarak seçilmiştir.şimdi herkes rtük e şikayet ediyor.ne olacak 2 gün ana haber yerine 84 model belgesel konulur,cüzi miktar para cezası verilir,spiker hanım kızımızın ve o haberden sorumlu olan insanların ilişiği kesilir ama haberlerden sorumlu genel yayın yönetmeni vs. çıban başları işlerine devam ederler.

bu olay aslında türk haberciliğinin aynasıdır.kanal d ise güneşi toplayıp gözümüze yansıtmıştır.
bu bebekle ilgili haberi bu akşam izlemiştim ve maalesef ki umutsuzdum. kesin bir şey yaptılar, yapmadılarsa da kaçırdılar ve asla bulunamaz diyordum. çünkü o kadar çok çocuk kayıp ki. ve içlerinde bulunabilenler çok çok nadir.

sonra bu başlığı gördüm ve orada yapılan gerizekalı hareket yüzünden ağız dolusu sövdüm o moronlara.

ve şimdi öğrendim ki o küçük yavru bulunmuş.
http://www.cnnturk.com/20...lundu/596709.0/index.html

gerçekten sevinçten gözlerim yaşardı. bir an yapılan bu insanlık dışı olayı unuttum. o annenin hissettiği mutluluğu hissedemem ama biraz olsun içim huzur doldu ne biliyim. çok mutlu oldum. ne diyelim, Allah'a bin şükür. inşallah bütün kayıplar sağ salim bulunur.

ama bu olay böyle kapanmamalı pek tabii ki.
tanım: ailenin mutlaka bir şekilde hakkını aramasını gerektiren habercilik öküzlüğü.
içimi yakan anne çığlıkları karşısında duyarsız kalınması insanlığımızdan utandırmalı bizleri. susmasın hiç kimse ve bu insanlar cezalandırılıp, bu kurumlar adam olana kadar da cezalı kalsınlar...
haberi insanın hikayesi değil de insanı haberin figürü olarak gören muhabirin/zihniyetin/medyanın marifeti.
rezalet karşısında kayıtsız kalınmamalı, kanal d binası binlerce kişi tarafından basılmalı ve protesto edilmelidir.
(bkz: kanım dondu)
fenerin olayı*ndan sonra en büyük canlı yayın rezaleti.
milyonlarca kişiden beddua aldırmıştır eminim. izleyicinin gözünden düşmeleri yeter. inşallah hiç kimse izlemez artık ve reklam kaybedip, belleri doğrulmaz bir daha.
şikayet edilmeyi sonuna kadar hak eden rezilliktir.
şerefsizliktir. (bkz: kanal d ve rezaletleri)
--spoiler--
Kanal D ana haber bülteni eşine az rastlanır bir canlı yayın skandalına sahne oldu. Muhabir, bebeği kaybolan anneye canlı yayında bir çocuk cesedi bulunduğunu söyleyince ekranda adeta kıyamet koptu. Çocuk cesedi haberi de yanlış çıkınca unutulmaz bir canlı yayın rezaleti yaşanmış oldu.

Kanal D muhabiri Özay Erad, istanbul-Şile’ye bağlı Oruçoğlu köyünde bayram ziyareti için gittiği yerde 3 yaşındaki bebeğini kaybeden anneyle canlı yayın röportajı yaptı. Çocuğunu kaybeden annenin yaşadığı dramı ekrana getiren haber inanılmaz bir son dakika rezaletiyle adeta skandala dönüştü. Muhabir, anneye bir son dakika haber geldiğini söyleyerek 'kara haber'in ipuçlarını verdi. Annenin diğer çocuğunu yayının yapıldığı odadan çıkartan muhabir, köylülerin bir çocuk cesedi bulduğunu söyledi.

Haberin şokuyla neye uğradığını şaşıran acılı anne adeta sinir krizi geçirirken, muhabir haberi yanlış verdiğini söyleyerek izleyenleri hayretler içinde bıraktı. Aldığı ölüm haberiyle çılgına dönen anneyi kontrol edemeyen muhabir, 'son dakika haberi yanlış gelmiş, çocuk cesedi bulunmamış, çocuk sesi duyulmuş' dedi. Kanal D rejisi skandal canlı bağlantıyı keserek stüdyoya döndü bültene ve sıradaki haberle devam edildi.
--spoiler--
bir annenin duyabilceği en kötü, en acı şeyi yanlış anlayarak 70 milyon önünde söyleyen spikerin hayatında yaptığı en büyük hatadır.
mehmet ali erbil 1 yıl sonra televizyona döner ama bu kadın spikere ne olacak çok merak ediyorum. tamam hataası büyük ama linç edecek kadar mı? o kadar çok rezil varken onun yaptığı hiç bir şey bence. selametle.
kanım dondu dedirtecek cinsten bir rezalettir.
gerizekalı spiker de çocuk avutuyor sanki hayır hayır cansız bedeni bulunmadı çocuk sesi duyulmuş diye lafı çeviriyor. ne beyinsiz insanlar var ya...
muhabirin pekte iyi niyetli olmadığı, daha doğrusu kadının acısını tınlamadığı, mimiklerinden anlaşılabilir. görüntüleri izleyip muhabire arka çıkanlar, mağdureye haberi çaktıktan sonraki surat ifadesine baksınlar bir daha. az buçuk tanırım insanları, iyi veya içten olduklarında suratları böyle yamulmaz, görüntücüye o haldeyken el-kol hareketleriyle talimat vermezler.
ya küfür etmeyeceğim ama, hani ben amına koyarım yani bunların dedirtmiştir.
onun bunun çocuğu spiker ve şerefsiz yayıncılar...
- bir anne olarak bu haberi nasıl vereceğimi bilmiyorum ühühühüühü

diyen ve olağanüstü düşünceli ve bilinçli olduğundan odadaki çocuğu dışarı, çok çook uzağa çıkartan muhabirin kullanıldığı rezalet.
canım benim. ne kadar iyi bir haberci değil mi arkadaşlar? odadaki çocuğun piskolojisi etkilenmesin diye nasıl da dikkat edermiş, aman da aman. çok etkilendim bu davranışından, can evimden vurdu beni. şovcu karı seni.

bir kere anne olan biri "ben böyle bir boka imzamı atmam" deyip defolur gider ordan.

her önüne geleni spiker yapmışlar arkadaş. eskiden spiker, haberci, muhabir diyince aklına bilinçli, konuşmasını bilen, cümle kurabilen, türkçesi düzgün, ve en önemlisi saçmalamayan, olayları kontrol altında tutan saygın insanlar gelirdi aklımıza.
şimdi herkes spiker amına koyyim. herkes muhabir, haberci ve de gazeteci.
kanal d anahaberden, kanal d'den soğutan bir rezalettir. kesinlikle benim için kanal d ana haber(!) bitmiştir.
arka arkaya özür dilemeyi gerektirecek bir eylemdir. özür de dilenilmiştir.