bugün

en sefdiğim öğün.
Günün en önemli öğünüdür. Günlük kalori ihtiyacının %50sine kadarı bile kahvaltıda alınabilir.
Kahvaltı yapmak güzeldir, sabah erkenden uyanan insan için ama sabah sabah zorla kahvaltıya insan kaldırılır mı ya hu kahvaltı yapmak zorunda mıyım ulan yemin ediyorum bir pazar günü tatilim var onu da zehir ediyorlar ya hu.
Bugün krepli olacak öğündür.
"kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı" dostlar. üç öğün yerim.
kaldı ki öğrenci evinde üç öğün yiyordum.* * aile evinde de yerim hiç sıkıntı değil.
Öğrenci evinde unutulan şey. 40 yılda 1 yapıyoruz anca.
kahvaltı güzeldir iyi hoştur ama yalnız hiç çekilmez. Bir pazar aile kahvaltısı gibisi varmıdır hiç o kahvaltı 1 saati bulur sohbet edilir çaylar içilir. Ama yalnızsa insan ne hazırlayası ne yiyesi gelir. Yediğinden tat almaz, kahvaltı yalnız yapılmaz.
mutlulukla tek ilgisi, mutsuzsan zaten külfet olması.
an itibarı ile sade kahve ve kruvasan ile yapılandır.
Sadelik güzeldir.. bir süredir sadece domates, ekmek ve soğuk suyla yaptığımdır..
gunun en onemli ogunu olmakla beraber eger kahvaltida ufak bir tava icersine koydugunuz doyurucu miktardaki tan yagli lor peynirini tereyaginda isitir sonrada icine azicik kasar ve istege gore yumurta kirip yerseniz , bunjn yanindada domates zeytin ve bir miktrar ceviz yerseniz ekmeksiz olarak tabi oglen uce kadar acikmadiginizi gorecekseniz.ben bu sayede 18 kilo verdim dort ayda.kahvalti en onemli ogun lakin ekmegi hicbir ogun yemem.
mutlulukla bir ilgisi kesinlikle var..
Son neslin sevmediği yemek.
Saat 1 oldu daha yapmadım.En sevdiğim öğün.
günün en önemli ve değerli öğünüdür.

dengeli besinler alıp gününüzü ona göre değerlendirebilirsiniz.
Tek başına yapıldığında gram zevk vermez.
bugün yapmadığım öğün.
yumurta, bira ve sosistir.
Genellikle 1-2 gibi yaptığım akşam yemeği niyetine yediğim öğün...
az önce iki dilim baklavayla yaptığımdır.. sabah sabah 10 kilo almış gibi hissediyorum kendimi..

baklava da olmasa şu kürtlerin çekilecek kahrı yok amk..
Hepsi dediğin aynı kişi yalnız...
nedendir bilmem asla saat 9'dan önce canımın istemediğidir.
Birazdan yapacağım günün en güzel öğünüdür. Tatil boyunca omletimi eksik etmedim onun haricinde çay olmazsa olmaz tabi.
Ben kahvaltı yapmayı çok severim ne diye ben de yemeyi çok severim ama o kadar çok yemek için ozamanlar şişme anlayacağım nasılsa su anda 45 kg çok siskoyum olur mu bilmiyorum .
Sosyete piçleri kahvaltıyı geç yapar. Fakir ama onurlu insanlar kahvaltıyı erken yapar.