1. 1.
    normal izin bakiyesine dahil olmayan biraz kıya işi izindir. askerde olur, işyerinde olur, okulda olur vs. izni alan ve veren arasındaki o nacizane ilişki doğrultusunda alınan birkaç günlük torpil iznidir.
    7 ... devedikeni
  2. 2.
    Sözlükte yapılan yeni bir açılım. Belirli nedenlerden dolayı sözlüğe giremediğiniz durumlarda ayarlarım seçeneğinden giremeyeceğiniz süreyi seçebilirsiniz. Bu süre zarfında sözlüğe girişimiz engellenecek. Deneme amaçlı yapılmaması gerektiği bildiriliyor. Çünkü geri dönüşü yok. *
    7 -2 ... jamish efendy
  3. 3.
    uludağ sözlüğün bitmek bilmeyen yeniliklerinden birisi daha. uçurulduktan sonra vay ben görmedim, vay ben duymadım, bakacaadım unuttum demeyin.kendini tutamayanlara duyurulur.
    6 ... felsefe yapma
  4. 4.
    sözlükte gerçekleşen mükemmel bir yenilik.aplikeyşıns zımbırtısından bile daha iyi,valla.
    Burdan yetkilileri tebrik ediyorum.* *

edit: seytanin fisildadiklarindan aldığım flaş habere göre ekşide varmış. ssg insanı yapmış. * *
    4 ... yamuq
  5. 5.
    askere gidecekler için 6 aylık izin unutulmuştur. en fazla 3 ay izin alınabilmektedir.
    5 -2 ... dun gidecegim yarin geldim
  6. 6.
    (bkz: ücretsiz izin)
    6 ... avsallar
  7. 7.
    sözlük yönetiminin, yazarlara sunduğu yenilik. yaz mevsiminde bolca kullanılacak olan buton.
    5 ... tepesersemi
  8. 8.
    ismi dahil ekşi sözlüktekinin tamamen aynısıdır bu fasilite.
    4 -5 ... double cross
  9. 9.
    kendine engel olamayıp, dersleri, işleri vs. ihmal etmek, sonrasında ayvayı yemek pahasına sözlüğe girenlerin selameti için düşünülmüş bir özellik.

zorunlu iradeli olmak butonu.
    7 ... filozofil
  10. 10.
    yıllık izin gibi birşey.
    3 ... denizgezmis