bugün

ve tanrı kadını yarattı..
günümüzde başlı başına dizi ismi haline gelmiş.. heyhat !
ülkedeki gerizekalılığın nedenini kadınlara yıkmaya hakkın yok dedirten teoridir.

erkeğin kaval kemiğinden yapılmış diğer cinstir. yes of course.
Kimi der ki kadın
Uzun kış gecelerinde yatmak içindir.
Kimi der ki kadın
Yeşil bir harman yerinde
Dokuz zilli köçek gibi oynatmak içindir.
Kimi der ki ayalimdir,
Boynumda taşıdığım vebalimdir.
Kimi der ki hamur yoğuran.
Kimi der ki çocuk doğuran.
Ne o, ne bu, ne döşek, ne köçek, ne ayal, ne vebal.
O benim kollarım, bacaklarım, başımdır.
Yavrum, annem, karım, kızkardeşim,
Hayat arkadaşımdır.

Nazım Hikmet Ran
annesini babasından aşağı görenlerin ifadesidir.
https://youtu.be/dV5EugpN8Jc
görsel
Sezen aksu'nun alıp götüren şarkısı eşliğinde tablolara bakıp bir an önce yaz gelsin de bitsin bu kış hüznü diye iç geçirilesi.
görsel
Virginia woolf'un bir sözü var, 16.yy'daki kadınların yaşanmışlıklarına dair üzen: "kadınlar yarasa ya da baykuşlar gibi yaşar, hayvanlar gibi çalışır ve solucanlar gibi ölürler.."
görsel
Tatlımlar.
görsel
Çiçeklerimi, elbiselerimi, 40 derece sıcakta oturmayı, evdeki ağacımı izlemeyi, konuşmayı çok özlüyorum.
Güçlü erkeklerin haremi olmayı kabul etmeyi mideleri kaldırır. Günümüzde bile... Mesela bilzerian ve haremi. Suudi kralların haremi olan bir çok avrupalı kadın, bi zamanlar kaddafi ve oğullarının haremi olan bir çok avrupalı kadın. ali ağaoğlunun bile haremi olabiliyor bu onursuz varlıklar. Onu bırak kalburüstü zenginliğe sahip beyaz yaka Mehmet beyin bile 3 4 kişilik haremi olabilir. Mehmet beyin bi kaç üniversiteli hanım arkadaşı bi tane ev kapatması, bir de resmi eşi olabilir. Eşi de bilir olanları göz yumar adam zengindir çünkü. Ruhlarını hayatlarını satar bunlar. Asla aşık olmazlar güce taparlar, maddi zenginliğe taparlar. Her zaman güvence isterler. Çok güçsüz varlıklardır.
Kadınlar Anlaşılmak için değil. Sevilmek için vardır. Demiş oscar wilde.

Sevin. Anlamaya çalışmayın.
erkeklerin varoluş nedenidir.
görsel
kadın olmasa "hero" lar "zero" olur.
Erkekler tarafından, sanki gökten inmiş, narin, sevimli, ellerinden her an uçup gidecekmiş gibi muamele gören canlı.

Ustad niçe öyle der. Fakat tüm bu görünümlerine rağmen tabiat/kafa olarak erkeklerle uyuşmaları beklenemez. Baskılanmadıkları sürece bu ilişki hep bir çatışma içerir.
kimse kızmasın..ya da kızsın, fark etmez.

gitar kadına pek yakışmaz.

işte bu o pek olmayan.

https://www.youtube.com/watch?v=inBKFMB-yPg
görsel
Sabahlara kadar nefret kusun, sevgiye boğun. Ne kadar yazarsanız yazın, yetmez.
tez mi antitez mi olduğu konusu, insanlık tarihi kadar kadim olan, ancak varlığı bereket, yokluğu kıtlık getiren doğa mucizesi.
"90 60 90" olmaya değil, "istanbul gibi yâr, ana gibi anne" olmaya çalışan dahiyane varlık...
Konuş Ey Aişe ferahlayayım diyen peygamberin, Sus be kadın diyen ümmeti olmak...
garip bir filmde çıkan bir replikle bir aydınlanma yaşadım..

erkek- dün böyle demiyordun ama?
kadın- ben kadınım, benim fikirlerim sürekli değişir..

evet budur kadın ve çoğu zaman hoşumuza gitmesede onların bu doğalarını kabul etmek gerekiyor..

dün beni seviyordun, özlüyordun vs vs, kadındır, fikri bir gecede değişebilir..
Kadina;
ten ve beden olarak degil de, gönül istikametinde bir anne ve yarina bir eş nazarında bakabilmekti mesele.
Nimettir.
başımızın tacı, gönlümüzün sultanıdır.
250 gr etrafındaki gereksiz et parçası. Evrenin en düşük seviyeli, en niteliksiz, en aşağılık, adeta yok hükmünde canlısı. Beynini kullanmaktan, üretmekten aciz, kapasitesiz, sadece tüketmeye odaklı bir asalak. Hayatı boyunca en büyük amacı güçlü bir erkek tarafından sikilmek olan, bunu yapmak için de birlikte olduğu adam daha az güçlü ise direk yüzüstü bırakan niteliksiz canlı. Hiçten bile daha hiç. Sıfır. Yaratılanlar arasında en aşağı seviyeli olanı, en az gelişmişi. Çöp.
olmasaydı fedakarlık affetme annelik duygusu gibi duyguların olmayacağı bir cins.
Eşittir şeytan yada kankası yok yok bence şeytan!!!!
Bir keresinde bir kadın tanımıştım şeytana papucu ters çeviren cinsten biri idi
bu devirde yaşaması ve huzurlu olabilmesi aşırı zor olan her şeyden önce insan.
güncel Önemli Başlıklar