entry'ler (38)

bu insanlar neden mutsuz

insanı ayakta tutan şey umut ve inançtır, hiçbir boka inancı kalmayan bir nesil yetişirken normal insanların mutsuz olması.

kadıköy

bok ve sidik kokan istanbulun eski ilçelerinden. sabahları erken saatte kokunun keskinliği daha çok artıyor.

sözlük yazarlarının itirafları

23 yaşımda annem kollarımın arasında can çekişip öldü. bunu atlattım ama son yaşadığım olayda gururum onurum yaşama amacım elimden alındı. inanmaya olan inancımı insanlara güvenimi (üstelik ilk defa) kaybettim. herşeyiyle en doğru olduğunu düşündüğüm babamı bile sorgular oldum kafamda. 28 yaşındayım. kendimi ilk defa bu kadar ayakları üzerinde duramayacak güçte hissediyorum. herşeyden küçük bir çocuk gibi ürker oldum. cesaretli gözükara hırçın bi kadınken, ürkek korkak içine kapanık biri oldum. düştüğüm çukurdan çıkmam için 5 seneye ihtiyacım var. hayatımın 5 senesi boşa geçicek ve ben 5 senede 25 sene yaş alıcam. bir sırrım var sadece 1 kişi biliyor. onunda öyle kafasını şişirdim ki artık konuşmaya utanıyorum. çok yalnızım. sevdiklerim çevremde her zaman yanımdalar ama onlara haykıramıyorum. elimden tutun diyemiyorum. birisi çıkıp böyle bir durum olacak sende böyle davranmaya mahkum olacaksın dese intihar ederdim. ama 2,5 aylık oğlum var. onun için ayakta durmaya çalışıyorum. keşke annem sağlıklı ve hayatta olsaydı.

sigara içilmeyen beşinci gün

can çekmiyorsa sıkıntı var. 10 aydır içmiyorum ama hala canım çekiyor. içilen ortamda bulunup içmiyorum rahatım ama alışkanlığa göre hala canım çekiyor. öğlen kahvesi yanında mesela.

çocukken astronot olma hayali kurmayan kişi

pilot olmak hayali de bu sevdaya dahil bence. çünkü uçakla aya uçabileceğimi sanarak pilot olmak isterdim. swh

evli adamla aşk yaşayan genç kız

aşk değildir o aşk olsa duramazsın! kadın erkeğini paylaşmaz, paylaşamaz. bir kadın akşam başka bir kadının koynuna giren adama nasıl aynı şiddette duygu besleyebilir ki?

yağmur sesiyle uyumak

bunun uygulamaları falan var ama gerçeğinin yerini asla tutmuyor, odamın penceresinin hemen altında yatağıma serilip hava serinken yorganı çekip camı pencereyi açıp uyumak gibi olmuyor asla.

anın betimlemesi

sol yanımda eşim sağ yanımda da anne yanı yatakta oğlum uyuyor. ben babanın horultusu ve oğulun uğultusu arasında uykusu gelmiş ancak direnen bir halde geçmişi düşünüp gelecek için çıkar bir yol arama peşindeyim.

zaman

ihtiyacınız olduğunda değerini ancak anlayabilirsiniz.

annenin kayıp nesneleri anında bulması

annelikle değil bir eve hakim olan kişi olmakla alakalı bu durum. etrafı kim topluorsa o bilir.

çocukken yapılan mallıklar

köpek boku avuçlamak. annem titizlik hastasıydı ellerimi kesecek diye çok korkmuştum.

sözlük yazarlarının itirafları

kocamı sözlükten buldum.

bekara ev yok diyen ev sahibi

ev sahibi denen kitleye para konuşur, durum müsaitse ateşleyin 100 200 fazladan dili götüne kaçar.

sizi ayakta tutan nedir

2 aylık evladım.

stolk

yt da takipçi ce izlenme kayıplarını takip ettiğim abonelikten çıktığım kanal.

sözlükçülerin en eften püften başarıları

perakende satış yapan bir mağazada satıl danışmanı iken aynı müşteriye en fazla ürünü satma yarışmasını kazandım. (tek faturada maksimum ürün satışı yaptım) ardından terfi için bir sene bekleme kuralı varken iki kere senemi doldurmadan terfi aldım.

garanti bankası

havale işlemine bile 2 tl kesti bugün sebebini anlayamadım.

gece yatmadan önce kurduğunuz hayaller

aksam yatıp sabaha kadar hiç uyanmayacağım ilk gece. o gecenin sabahında kendimi sokaklara atıp koşabilir gelene geçene hayatın yaşamaya ne kadar da değer bir yer olduğunu anlatabilirim.

ücretsiz olması gereken şeyler

içme suyu ve tuvalet kullanımı.

kaşarlı domatesli tost

baharlık tosttur domatesin üzerine karabiber falan serpilirse çok lezzetli olur.