bugün

içecek şişelerine ilham verendir kadın.
ve günlerce sancılar içinde kanayıp da ölmeyen...
sınırları zorlayan acıya saatlerce dayanabilecek güce; doğurma kabiliyetine ve yüce yaratanın en büyük hediyesi rahime sahip olan...

iyi ki kadınım ve bununla gurur duyuyorum!
yaratılıştan gelen, erkelerde olmayan bir istenilme nimeti verilen insan. en çirkin kadının bile, duruma göre gideri olamasının nedeni budur.
bir ana bir bacı bir hatundur rollerini hakkını vere vere oynarlar bu haklarını söke söke alanlara velhasıl allah belanızı versin.
dünyanın en tehlikeli yaratığı. paşam bile demiş "ordular idare ettim bir kadını idare edemedim".
göz estetikleri erkekleri kadar gelişmediği bilimsel olarak açıklanmış varlık. bu yüzden ayna karşısında saatlerini harcarlar çünkü hangisinin daha uygun olduğunu bilemezler.

eskiden çiçekçiye gideceğim zaman hep kadınlardan alışveriş yapardım. çünkü daha ince düşünceli olduklarını, bana daha iyi yardımcı olacaklarını düşünürdüm. çocukluğumdan beri böyleydi. anneler gününde aneme çiçek alırken, küçüklük aşkıma çiçek alırken, lisedeki sevgilime özür dilemek için bir demet gül yaptırırken hep kadın çiçekçilere gittim. bir yılbaşı gecesi 50'li yaşlarda saçları aklamış bir çiçekçi elinde bir çiçek ağlayan bir genç gördü. hiç sesi çıkmıyordu sadece gözlerinden yaş akıyordu. yanına gitti ve ''ismin ne? '' dedi. delikanlı ''arthas.'' dedi. ''ne şaka mı bu? arthas mı? ''. delikanlı gülümsedi. yaşlı adam ''bu tebessümü başardığıma göre gözyaşlarının sebebini öğrenmeyi hak ediyorum. '' dedi. ''bu zamana kadar pek çok kadına çiçek aldım, ve bu çiçekleri hep kadınlardan aldım. hiçbiri ama hiçbiri beni yanıltmadı. hepsi mutlulukla sonuçlandı. ama bu sefer ...'' delikanlı elindeki çiçeğe baktı. kanlanmış gözlerinden yaşlar daha hızlı akıyordu. yaşlı adam ''hmm kadınlar. '' dedi. ''her zaman gerçek sevgiyi isterler. her zaman beyaz atlı prenslerini ararlar. her zaman küçük bir çocukturlar. hiçbir zaman ne istediklerini bilmezler. hiçbir zaman gerçekten mutlu olamazlar. her zaman onlar için duygular önemlidir, aşk, mutluluk daha önemlidir, kalpleri iyilik doludur gaddarları kötüleri sevmezler değil mi? '' dedi. ve ekledi ''değil genç adam değil. cüzdanını cebinden alırsam ve yüzüne bu dal kestiğim bıçakla izler bırakırsam dünyanın en harika adamı olman hiçbir şey ifade etmez. ''

terkediliş üzüntüsü gitmişti. gerçekten bir önemi olmadığını anlamıştı o genç adam. evine gitti dolaptan birkaç bira devirdi. sonra uyudu. uyandığında fakülteye giderken ne mutluluk, ne hüzün hiçbir şey hissetmiyordu. galiba özgürlük böyle bir şeydi.
Her haliyle güzel olan ve her türü biz erkekleri mutlu edebilen (ana, bacı, sevgili, arkadaş) ancak mutlu etmesi zor yaratılmışlar.
http://galeri.uludagsozluk.com/g/kad%C4%B1n/
erkeğin vazgeçilmezidir.
kadın dediğin ( yok yok klişeye giremicem hiç fakat ) ; önce biraz insan olmalı . gerisi detay.
görsel
bir kadın gülmeyi unuttuğunda, saçlarından süzülürmüş acılar.
önünde diz çökülesi 2. varlıktır.
iş hayatında bazı erkeklere göre çok daha verimli, başarılı ve üretkendir. çok daha kaliteli işler çıkarır, bu nedenle çekilemeyendir.
Kadın kadındır. Kız da kızdır. Kız kulesi de kız kulesidir.
Bayan kulesi ne lan. Kibar olacağım diye bu sıçımtırak şeyler de ne? Soruyorum size .
(bkz: asil kadınlar)
(bkz: mirabel kardeşler)
dünyayı cennet de edebilir cehennem de. erkeğini rezil de edebilir vezir de.
dosyayı geri dönüşüm kutusuna atsa dahi tekrar geri çeken varlıklardır. shift+delete ile bile silemezsin, imkansızdır.
erkeği yönetendir. mecnun bile leyla uğruna delirip çöllere onu aramak için düşüyorsa bize kelime söylemek düşmez. onlar sevilmek içindir, erkeğin canının yarısı.
yaratılışı itibariyle yalan söyleme potansiyeli yüksek dunya üzerinde en gereksiz varlık.
ağustos'tan sonra ekilen darıdan,

kocasından sonra kalkan kadından,

hayır gelmez.
(bkz: avrat).
yaratılan en güzel varlık.
2012 yılının ilk 10 ayında toplam 216 kadın öldürülmüş, 96 kadın yaralı olarak kurtulmuş ve 519 kadın şiddet, taciz ve tecavüze maruz kalmış işte türkiyenin kadın bilançosu. birde kayıtlara geçmeyen şiddetide katmayı unutmayın.
bir zamanlar erkeklerle eşitlik isterlerdi, zaman geçti, şimdi erkeklerden üstün olduklarını kabul ettirmek istiyorlar.

çok garip.
Kimi der ki kadın
Uzun kış gecelerinde yatmak içindir.
Kimi der ki kadın
Yeşil bir harman yerinde
Dokuz ...zilli köçek gibi oynatmak içindir.
Kimi der ki hayalimdir,
Boynumda taşıdığım vebalimdir.
Kimi der ki hamur yoğuran.
Kimi der ki çocuk doğuran.
Ne o, ne bu, ne döşek, ne köçek, ne hayal, ne vebal.
O benim kollarım, bacaklarım, başımdır.
Yavrum, annem, karım, kızkardeşim,
Hayat arkadaşımdır.

nazım hikmet