bugün

Insanın kanını kaynatan yazarlardır. Kokusuyla sarhoş olunanlardır.
kadın görmemiş abazanların hayallerini süslerler.
entrylerini pembe olarak girdigine dair duyumlar aldik.
içinde bulunduğum yazarlardır.
yokluktan abi.
Gece 2 den sonramı ortaya çıkarlar hep merak etmişimdir.
Gece kuşu gibi.
bir cift memesi olan yazarlardir. ayrica bir adet vajinalari da vardir. elleri yumusak, tenleri puruzsuzdur. cok tatlilardir. neyse bb.
Sayılarının az olması nedeniyle kendilerini dünyada yaşayan son birkaç kadından sayan yazarlardır.
(bkz: son kadın bükücü)
Dişleri kesen yazarlardır.
bunalıma girmiş dişi yazarlardır.
içinde bulunmadığım, ama içinde bulunanlardan mesaj alırsam; mutluluk içinde olacağım yazarlardır.
sözlükte sanırım oylama üzerinden kendilerine yürünen yazarlardır.

Sözlükte az değillerdir. Dikkatli bir inceleme sonucu kendilerine ulaşılabilir. Bazıları zaten bellidir.

Edit: bak kutlamayı unuttuk..
sadece bugün değil, her günün onların günü olması dileği ile.
görsel
iki mesaj atsalar da tanışıp sevişsek. ıımmhh.
hepsi de pırıl pırıl, zeki, akıllı, ponçik, tatlı mı tatlıdır. hepsini tek tek selamlıyorum.

not: bir olta şeysi
zaman zaman varlıklarını esirgemeyen yazdıkları tanımların içinde yaşayan yazar kardeşlerimizdir.
Yaşı büyük olanlara bilgisinden dolayı saygım var ancak genç olanlara sözüm şu (#41115749).
Verdikleri bazı ayarlardan sonra gözümde şu şekilde canlanan yazarlardır. Ha o ayar bana verilse böyle canlanmazlar o ayrı.

görsel
(bkz: confi)

Yirim.
Çoğunluğu depresyonda ve bunalımda olan kızlardır. Allah şifa versin, dinimiz amin.
Yazılanlara bakınca istisnasız hepsi agrafobi yaşıyor desek haksızlık olmaz.

Bugün kadınlara yürüyen erkekler konusunda yazılanları okuyunca kızdım ama bazılarının ileri derecede angrofobi yaşadığı aşikar olan durum.
Kızmak ile acımak arasında kalıyor insan.
not: aşağıda bahsedilen "kitap yazan kadın yazarlar"dır.

Kadınların yazabilmeleri için kendilerine ait (anahtarı ve kilidi olan) bir odaya ve kendilerini geçindirecek gelire sahip olmaları gerekir. Yaşayabilmek için bir ‘beyefendi’nin himmetine muhtaç olmak ya da çocuklara alfabe öğreterek, dikiş dikerek kazandığı üç beş kuruşla iyi ısıtılmamış bir salonda, kötü yemekler yemek… Bir kadının kendine ait geliri ve odasının olması, bu seçeneklerden başkasını mümkün kılar ve işte o zaman, içindeki yaratıcı kıvılcımı tutuşturabilecek gücü kendinde bulacaktır.

Shakespeare’in muhayyel kız kardeşini bu yüzden tanımıyoruz, Charlote Brontenin dehasının engellenmişliğe duyduğu öfkeyle bulanması da bundandı.

1841’de bir kadın yazar, Harriet Beecher Stowe, kocasına yazdığı mektupta şöyle diyordu:
“Yazacaksam eğer, kendime ait bir odam olmalı, bana ait bir oda. Geçtiğimiz kış boyunca başımı sokabileceğim sessiz bir yere ihtiyacım oldu. Yemek odasında yazamıyorum, çünkü sofra hazırlanıyor, kaldırılıyor, çocuklar giyiniyor, yıkanıyor, bir sürü başka şey. Kendimi ne kadar zorladıysam da orada hiçbir zaman kendimi rahat hissetmedim. Senin bulunduğun oturma odasına geldiğimdeyse çalışmanı bölüyormuşum gibi geldi, zaten zaman zaman sen de böyle düşündün.”

Kadınların hayatları, edebiyat gibi kalıcı şeyler üretmeye uygun değildir, onlar gündelik olanı sürdürmek zorundadır; yemek pişirmek, tabak çanağı yıkamak, çocukları okula göndermek… Yaratmak için kesintisiz bir sessiz yarım saate ihtiyaç vardır. Gündelik hayatın ıvır zıvırının kirinden uzakta, som düşüncelerden damıtılmış güzellik yaratan büyük yazar imgesi, kadın yazarlar için bir gulyabanidir.
Kendine ait bir oda meselesini Ursula LeGuin şöyle tartışır:
“Oturma odasında yazmak, hem bebek hem kitap sahibi olmak… Süt ve mürekkeple ilgili tuhaf metaforlara (eğretileme) başvurmadan kadın olmak ve yazmak… Neredeyse imkansız!”
Jane Austen ; kardeşleri, ana babası ve misafirlerle dolu bir oturma odasında, yazdığı sayfaların üzerini kurutma kağıdıyla kapatarak, bir yandan sohbete katılarak yazmıştır. Erkek yazarların aksine, kendini çevreleyen her şeyin içinde nasıl yazabileceğini kendi kendine bulmak zorundaydı.
Margaret Oliphant, Jane Austen’i anarak şöyle der: “Herkesin uykuda olduğu geceleri saymazsak bütün yazı hayatım boyunca rahatsız edilmeden geçirdiğim iki saatim hiçbir zaman olmadı.”
B(ilgi) içerikli entry leriyle sözlüğe yön veren yazarlardır. Allah başımızdan eksik etmesindir.