bugün

Katiller hayat kurtarıcılardan daha fazla ilgi çekiyor galiba.
Katiller hayat kurtarıcılardan daha fazla ilgi çekiyor galiba.
gece gece uyku tutmadı bari film izleyeyim fragmana baktım güzel gibi.
görsel
Yarin son filmini sinemada izleyebilmek adina bugun izledigim film olmustur.
Birinci film kadar tatli olmaz diyordum daha tatli olmus bu.

3.filmin konusu az cok ortaya cikti.
Dunya vs john wick olacak belli ki.

Bende resmen geriye donus yasatmistir ayrica. Seneyi hatirlamiyorum ama bildiginiz coluk cocuklukla ergenlik arasi bir donemdeyken 4 arkadas matrix reloaded filmine gitmistik etiler'deki tansas'in oralarda bir sinemaya. Donus yolunda biz iki kiz tabii ki filmden ziyadesiyle etkilenmistik cunku keanu reeves arkadaslar. Diger arkadaslar da cok bozuluyordu bu duruma. Sanki ne yeminle. Kiskandigi adama bak.
Yol boyu konusmamislardi bizimle. Iyi de olmustu.

Yarin parabellum'u izleyecegim. Bu defa o uc arkadasim olmadan, Bilmem kac yil sonra. Hem ozledim sahi, hem yaslaniyorum hem de ne bileyim iste.
Seriyi burda zirvede bırakıp 3ü izlemeyin sakın. 3 bok gibi.
ilki kadar güzel olmayan bir aksiyon filmidir. bir filmden beklentiniz sadece aksiyonsa bu film size göredir. ama gerçekçilik ve mantık hatalarına bakıyorsanız vasat bir filmdir.

keanu reeves için izlenir tabii o ayrı.
2017'nin en iyi 5 filmi arasına bir ihtimal girebilecek olan filmdir.

mantık aramıyor, sadece saf aksiyon arıyorsanız güzel, mantığa bakıyorsanız boktan bir filmdir.
ilkinden daha başarılı olan nadir devam filmlerinden. Devamı da gelecektir gelsin izleriz. Wick aynı bond gibi şehir şehir dolaşsın bir daha ki film moskova da rus mafyasıyla, güney amerika da cartellerle falan geçsin güzel olur böyle. Seviyorum böyle konuyu falan siktir et, sana ikna edici sebepler veremem, ama al sana katıksız, orjinal aksiyon diyen filmleri.

--spoiler--

Wick istemeye, istemeye bir iş alır birini öldürmesi söylenir ve öldürür sonra onu kiralayan adam onu öldürmek ister olaylar gelişir. Sıradan bir aksiyon filmi açın yüzde 70-80 civarında hep bu konu işlenir klişe olmasına rağmen keanu abi ve nefes kesen aksiyonu sayesinde hiç rahatsız etmiyor.
--spoiler--
bu filmde john wick'in tokatladığı tipler arasında e honda tadında tipi ve saldırı teknikleri olan bir kiralık katil de vardı.
aksiyon yönüyle yine gayet ilgiyle izlense de, ilk filmdeki orijinal bazı atraksiyonları tekrar ettiği için ilk filmin tadının bir tık gerisinde kalmış denebilecek devam filmi.
John wick serisinin ilkindan daha guzel olan 2 ci filmidir.
Ya arkadas bi askiyon filmine gidib inanilmaz bir senaryo bekleyen adamda zaten kafa yoktur. Hele bide polat alemdar benzetmesi yapanlar varki evlere senlik. John wick'in polat gibi absurd bi karakterden farki ne biliyormusun? Gercekciligi. Polat havali havali yuruyub saga sola sıkıyor nisan bile almadan herkesi mefta ediyor yaralanmiyor şarjor degistirmek gibi bi derdi yok. Ama john oyle degil iste mk. Adam defalarca yaralaniyor kursunu bitiyor yeri geliyor oldurdugu adamin silahini alib catismaya devam ediyor.yakin mesafe dovuste omzundan bacagindan bicagi yiyor. Ha neden kimse bu adami kafadan vurub oldurmuyor da derseniz burdan anlariz ki siz MALSINIZ! A be gerizekalilar adam olse kim neyin filmini yapacak? Tabiki olmeyecek. En azindan finale kadar. Diger aksiyon filmlerinden farkli olarak defalarca yaralanmasi bile mucize. Lutfen elestiri yapayim itin gotune sokayim da marjinal olayim derken bile biraz mantikli olun.
Bu filmi o kadar beğenmeyen tek benim sanırım ama bildiğin sıkıldım ben ya. Standart bir aksiyon filmindeki tüm unsurlar içindeydi. başrol tüm hayvanlığıyla yoluna çıkan her şeyi öldürür. planlar ve nedenler işkence ve kapışma sahnelerinde ortaya dökülür. Başrol sonunda hepsinden kurtulup kendi hayatına bakar. Devam filminin geleceği bilindiği takdirde de yeni bir maceranın kapısı açılarak film sonlanır. standart işte.

John wick de gerçekten kasıntı bir karakter. Konuşmasından hareketlerine karşı ve bu kadar tutulması da mükemmelliğinden. Bu kadar ortalama bir mükemmel erkeği yaratmak hiç de zor olmasa gerek. Kadınlar için aşkının ölümünden sonra yas olayını abartıp hayata küsen derinden aşık, erkekler için belli bir vizyon karşısında hayvani güçlerle önüne geleni öldüren herkesin korktuğu ve saydığı soğuk kanlı ve sessiz örnek. mükemmel işte. Adamdaki kusurlar bile onun karakterinin mükemmelliğini tamamlayıcı unsur olarak var edilmiş. Çok oturaklı ve tahmin edilebilir bir tip ki beni sıkan buydu, açıkçası. Filmin büyük kısmını izlemesem de ortada dönen seslerden neler olup bittiğini anlamak zor olmadı.
silahlı çatışma sahneleri koreografi olarak güzel düşünülmüş lakin bu sahnelerde çoğunlukla cgi kullanılmış olmaşı eski filmler düşünüldüğünde yavan bir his bırakıyor. Yani ne silahın ucundan çıkan alev gerçek ne de düşmanların vurulduğu sahnelerde çıkan kan gerçek. Eskiden bu tarz sahnelerde efektler için kullanılan bir çok aparat teknik vardı, şimdi her şeyin kolayı bilgisayar efektleri. tamam maliyet düşüyor da aynı tadı vermiyor işte.

ayrıca susturucu ile ateş edildiğinde ciuuuvvv civvvv diye ses çıkmaz. hani o malum metro sahnesinde bizim john zenci abi ile tabancalarla atışıyorlar ama kimse farkında değil ateş edildiğinin, gerçekte olsaydı eğer susturucu olsa bile o insanların o sesi duyması lazımdı.
ilki şahane olmakla birlikte, sikim gibi filmdir.
ilki daha iyiydi. devam filmi klisesi.
1.sinden daha muhteşemdi. ama ilklerin yeri ayrıdır. her defasında üstüne koyarak gideceğini göstermiş oldu 3.sünde de büyük bir aksiyon bizleri bekliyor.
muhteşem bir film.. en az 1. si kadar muhteşemdi..
koca bir vay canına amk demek istiyorum.

ilk film halt etmiş.

ve evet 3. film manyak olacak. sabırsızlıkla bekliyorum..

http://www.imdb.com/title/tt4425200/
ilk filmi izlemistim john wick abimiz köpeği için koca mafyayı cökertmisti .
Bu filmin sonuna bakınca üçüncü filmin çok dehşet olacağını düşünüyorum.
Bu film mantık filmi değil öyle bir amacı da yok aksiyon sahneleri ve en önemlisi keanu reeves karizması filmi. Her filmde gözüm ister istemez hata arar senaryoda çatlak arar bu filmde aramaz. Normalde aksiyon sevmem nerdeyse hep bilimkurgu izlerim ama bu film serisi çok güzel. Filmi güzel yapan keanu revees. O dışında hangi oyuncu olursa olsun filmin puanı 5 olacakken şu an 8.4. 3ü merakla bekliyorum.
(bkz: 15 kişiye saldırdım)
görsel
Bilgisayar oyunu gibi film. Eğlence amaçlı çekilmiş belli. bunda bile mantık arayanlar var. Farklı mekanlar renk katmış.
Yarın bi gün şu isimde yerli çakması çıkar.
taktik maktik yok bam bam 2.