bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    amerika'da çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen ve gazap üzümleri adlı kitabının insana Yaşar Kemal'in kitaplarını anımsattığı ünlü yazar.
    En önemli eseri olan "Gazap Üzümleri" romanında, tarımdaki hızlı kapitalistleşme sürecini anlatır. "Fareler ve insanlar", "Sardalya Sokağı", "Cennetin Yolu", yazarın diğer önemli eserleri arasındadır
    7 ... sıçtırtma lamasına
  2. 2.
    yapıtlarında tarım işçilerinin nasıl sömürüldüklerini ustalıkla betimleyen gerçekçi ayrıntıya önem veren hem toplu psikolojisini hem de kişiyi aşan kolektif psikolojiyi yansıtan yazardır.
    9 ... jikase
  3. 3.
    Kitaplarında yaşadığı psikoloik zorlukları görebildiğimiz yazardır.Özellikle "Ateş Yakmak" adlı kitabında altın arama serüvenini anlatırken gerçekten yaşadığı olayları anlattığını düşündürür.Çünkü Steinbeck de altın bulma uğruna -50 derecelerde mücadele etmiştir.
    3 -1 ... italiano
  4. 4.
    kitaplarının bazıları :

(bkz: cennetin doğusu)
    (bkz: fareler ve insanlar)
    (bkz: bitmeyen kavga)
    (bkz: gazap üzümleri)
    (bkz: uğurlu perşembe)
    (bkz: yukarı mahalle)
    (bkz: inci)
    (bkz: alev)
    (bkz: ay battı)
    (bkz: altın kupa)
    (bkz: sardalye sokağı)
    4 ... sneak
  5. 5.
    (bkz: stephen king)
    -3 ... hendrix
  6. 6.
    ''gazap üzümleri'' ve ''fareler ve insanlar'' gibi en sevdiğim edebi eseleri veren amerikan yazar .
    1 -1 ... gerko
  7. 7.
    cennetin doğusu adlı kiabı için "bundan önce yazdıklarım bir denemeydi.neyim var neyim yok bu kitaba harcadım ve bu kitabı ne kadar çok kişi okursa o kadar bedbah olacağım"diyen amerikalı nobel ödüllü yazar.
    2 ... samaryum
  8. 8.
    şu an okuduğum fareler ve insanlar ve inci ile ne kadar sürükleyen ve uygulandıran kitaplara sahip okunası yazar.......
    2 ... indiana_jones
  9. 9.
    her şeyden önce; kısa cümleler !

etkileyici anlatım.
    gereksiz detaylardan kaçınma.
    ve tabi harika konular.

ben bunlara roman, bunları yazanada harbici yazar derim arkadaş.

romanları yanni'nin müziği eşliğinde harika gider.
    4 ... mosquito
  10. 10.
    on the waterfront* filminin senaryosu da steinbeck'e aittir.
    1 ... zibende