bugün

(bkz: denzel washington)un oyunculuğunun zirve yaptığı aynı zamanda da sağlam bir senaryoya sahip,bir babanın oğlu için neler yapabileceğine dair izlenilesi film..
denzel washington'un oyunculuğu hakkında cümle kurmanın, daha doğrusu bu oyunculuğu kelimelerle ifade etmenin çok zor olduğu 2002 yapımı film.

ayrıntılı bilgi:

http://www.imdb.com/title/tt0251160/
kesinlikle dramatik bir film, hatta bazı anlarda kafayı yedirecek duruma geliyor, o şirin çocuğa ve fedakar babaya kıyamıyor insan izlerken.
herhangi bir biçimde film değeri taşımamasından öte işlediği konu nedeniyle ele alınması gerek prodüksiyon. amerika birleşik devletleri'nin olağan emperyalist devlet söyleminden kopuk farklı bir kompozisyonda çizilmesinin yararıdır bahsettiğim. dünya için şekillendirdiği ideal devlet biçimini kendi için de uygulamaktadır bu şirket-devlet. yani sosyal devletin tasfiyesi. ücretsiz sağlık, eğitim, üretim fazlası vs. tüm bu kavramlar üzerinden makro ekonomik planda birçok çıkarıma gidilebilir. böylece dünyayı hala milletler ya da uygarlıklar arası bir savaşım olarak değerlendiren çağdışı görüşlere de elle tutulur, anlaşılır bir tablo sunulmuş oluyor. ama belirttiğim gibi film yerlerde sürünüyor. teknik açıdan bahse değmez.
oglu için herseyini feda edebilecek bir babanın öyküsü. * bittikten sonra da aglatan filmlerden.
an itibarı ile dem tv'de yayınlanan mükemmel film.
--spoiler--
Sıradan bir işçi olarak bir fabrikada çalışmakta olan John Q (Denzel Washington) bir gün ansızın oğlu Mike in maç sırasında rahatsızlandığını öğrenir. Hastahaneye gittiğinde ise aldığı haberle yıkılır . Oğlunun kalbi normalden üç kat daha büyüktür ve bunun tedavisi için ameliyat olması gerekmektedir. Fakat maddi durumlar buna elvermez. Maddi sıkıntı eşiğinde oğlunu hayata döndürebilmek için John Q evinde ne var ne yoksa hepsini satar yine de çözüm olmaz. Ve sonunda çaresiz bir şekilde kalp cerrahı Raymond Turner(James Woods) un da aralarında bulunduğu hastane personellerini rehin alır...
--spoiler--
kesinlikle müthiş bir film.
insanın sürekli gözleri doluyor.
çaresiz bir babanın dramını anlatan etkileyici bir film.
baba-oğul ilişkisini anlatan mükemmel bir danzel washington filmi. film öyle güzel ki her izleyişimde ağlarım. demeyin ''bir filmin güzel olup olmadığını ağlayıp ağlamadığına göre mi değerlendireceğiz'' diye. bu film başka.
bu filmin cd kabında der ki 'bir baba, evladı için; nelerden vazgeçmez ki?'...
dokunur her okuduğumda bu bana.
babam yahu !
benim babam !

--------burus vilis ölüymüş--------

ben oğlumu gömmeyeceğim,
oğlum beni gömecek !

--------burus vilis ölüymüş--------
zannımca en iyi (bkz: denzel washington)filmidir.denzel abinin polis olmadığı nadir filmlerden biridir.
Ayrıca en derin sevgi,şefkat,vefa ve başkaldırı öğeleri bulundurur.
Denzel Washington'a oscar ödülü kazandıran film.

çok fena sahneler vardır..salya sümük ağlatabilme ihtimali yüksektir.
"I am not going to bury my son. my son is going to bury me."
izleyen her "baba"nın gözyaşları içinde beyaz cama mıhlanacağı film...
akşam akşam gözyaşları içerisinde amıma koyan 2002 yapımı denzel washington katkısıyla halka sunulan babaların babası bi filmdir. gece gece gene siktin belamızı denzıl abi.
güncel Önemli Başlıklar