bugün

geometrik hesaplamlarda kullanılabilecek yegane gözlük
çerçeveleri yuvarlak olan gözlüklerdir. john lennon sürekli bu tarz gözlük takmasından dolayı bu ismi almıştır. aslına bakarsanız bu ismi falan almamıştır. bilemiyorum ama böyle deyince herkes neden bahsettiğinizi anlar. böyledir.
(bkz: john lennon gözlüğü) her yerde aramama rağmen bulamadığım yuvarlak gözlük.
janis joplin gözlüğü ile kardeştir.
harry potter'ın taktığı gözlüktür.
gittigidiyor.com'da hesaplı ve kaliteli olarak bulunabilen gözlük. 45 tl civarında fiyatları vardır. ha ben görüp de alacam diyorsanız,

(bkz: taksim)
(bkz: çarşı)
60'ların ruhunu,kokusunu,Imagine şarkısı kulaklarında beyninin içinde dolanırken seni o anlarda yaşıyor, tutkusuna kaptırabilecek kadar şahane bir aksesuardır. *
kapak mekanizmasının * olmaması gibi bir eksikliği vardır. oysa o kapağın verdiği elektrik mühendisi havası hiçbir şeyde yoktur. puanım 2 kanka...
zerrin özer de de aynısından var olan gözlüktür.
national treasure da nicholas cage in oynadığı karakterin hazineyi bulma yolunda kullandığı gözlüğe de benzer.

http://www.the-trades.com/article.php?id=6133

not: oha biraz fazla uçmuşum. *
an itibariyle siparişini verip tezgahıma aldığım üründür. ürünün kalitesinde, sağladığı görüş açısında falan değilim. dönemin ruhunu kusursuza yakın veren bir ürün her zaman ilgi çekmeye namzettir. bu yetiyor artıyor, insanın kendisini iyi hissetmesi için.
geçenlerde birisi behlül gözlüğü dedi bu aksesuara. ben de kendimce 68 kuşağı, hippi ruh mırıldanıyordum öyle. güldük, geçtik. john lennon gözlüğünün yaşadığı memleketsel değişime.
şirinliği, takıldığında insana kendisini iyi hissettirmesi fazlaca kafi diyor malum gözlüğümüze onu sevdiğimizi fısıldıyoruz.
imagine...imagine...imagine...
velhasıl bugün bir adedine sahip olduğum gözlük, tabiri caizse gözlüklerin kralı. bir nevi imaj değiştirgeci.
öncelikle bu yuvarlak gözlüklerden birine sahip olmak istiyorsanız iki değil yirmi defa düşünmelisiniz, zira gözlüğü siz kendinize yakıştırsanız bile elalem ne der kaygısı beyninizi yeyip bitirebiliyor. bu gözlüğü takma maksadıyla alıp da evin ücra bir köşesine atıp, takma cesaretini gösteremeyen babayiğitlerin sayısı bir hayli fazladır.
bu gözlüğü uzun süre takma gibi bir hayaliniz varsa şayet, entel, moruk, inek, çağ dışı, gibi şakayla karışık gelen hakaretimsi laflara da inceden alışmalısınız.
onun dışında hiç mi artısı yok derseniz? tabi ki var. öncelikle bi ortama girdiğiniz zaman (gözlüğü yeni kullanmaya başlayacak olanlar önce evde kullanmaya başlasınlar, kendilerini alıştırana kadar) dikkatler ister istemez sizin üzerinde toplanıyor. dönüp bir daha bakanlar mı dersiniz, yoksa yanındakini çekiştirip 'çocuğun gözlüğüne bak yhaaa' diyerekten yanındakinin omzunu çökertenler mi dersiniz? onun dışında size kendinizi farklı hissettirdiği de yapılan klinik testlerde hep aynı sonucu vermekte ve gelelim en önemli artısına yani kullanım kolaylığına. gözlük yuvarlak olduğundan dolayı siz gözlüğe göre değil de, gözlük size göre şekil almakta. sırf bu kolaylığından dolayı bile bir yuvarlak gözlüğe sahip olabilir, eleştirilere kulak asmayabilirsiniz.

dediğim gibi değişik tepkilere maruz kalabiliyorsunuz. örnekse bugün bankta otururken başıma gelen şu olay;

karşıdan üç tane hatun bana doğru süzülmekte,

-oaff, gözlüğüne baksana şunun yaa..
-zekidir de şimdi bu..
-hmmm..

+(iç ses)gözlük takıyoruz diye sağır değiliz amk.
geçen yazdan beri fazlaca beğenilip satın alınan gözlük. ray-ban da üretmiş bunlardan. çakmalarını da atlas pasajında bulabilirsiniz.
bunu takanlar herzaman gözüme cazip gelmiştir. hele kızlara çok yakışır. insana kültürlü bir hava verir.
zamanında alıp kullanacağımı sandığım gözlüktür. siyah camlı bir tane bulunmuş ve alınmış, ''güzel olur bu, optikciye gider numaralı cam taktırırım bir ara'' düşüncesiyle eve getirilip çekmeceye konulmuştur. o gözlük hala o çekmecede durmaktadır. olaylara karışmayan genç der ki: kullanmayacağın gözlüğü alma.*
(bkz: ibretlik hikayeler)
Şu an gittigidiyor' dan 39 lira' ya alabileceğiniz gözlüktür. Tarafımdan test edilmiştir. Güvenle alabilirsiniz.

edit akbayram : ben mi satıyorum gözlüğü sanki. alırsan ekime, almazsan sikime.
izmir kıbrıs şehitlerinde zencifre'de bulunabilen gözlüktür fiyatı 15 tldir. son baktığımda 2 tane kalmıştı birini alın birini bana bırakın.
2.5 miyop gözlüğümdür.
ayrıca,
(bkz: janis joplin)
(bkz: harry potter)
(bkz: leon)
morpheus gözlüğü'nün yanında esamesi bile okunmayacak gözlük.
o neydi lan öyle, sapısı, çıbığı bile yok akü. göze takmak bile ayrı bir karizma.

(bkz: wellcome to the real world)

http://galeri4.uludagsozl...BC%C4%9F%C3%BC_158548.jpg
suratınız uzun değil yuvarlaksa ve hafiften de tombulsanız takmayın amk bu gözlüğü. gidin ray ban'in şu pilot gözlüğü* de denen kamyoncu gözlüklerinden takın. aha bu:

http://www.ray-ban.com/me...7136e95/R/B/RB3025-13.png

hepiniz bir lennon olmak zorunda değilsiniz, bunu unutmayın. çakma tom cruse oluverin biraz da, çocuğunuzun bokunu falan yemeyin ama...

edit: link değişti.
her surata yakışmayan efsane gözlük.
felsefe öğretmenimin verdiği nacizene örnektir bize.
böyle entel bir duruş için o dönemlerde insanların taktığı gözlük diye.
çok taşak geçerdi bu gözlüğü takan adamlarla.
bazı ınsanlarda gercekten cok ıtıcı olan gozluktur.
http://t3.gstatic.com/ima...nDJxjMP50qi2LrBA9&t=1
(bkz: don t look back in anger)
koca kafalıların suratlarındaki orantısızlığa aldırmadan takmaları sonucu, at sikindeki kelebek görüntüsü veren gözlük.
güncel Önemli Başlıklar