1. 1.
  1944 doğumlu, merhum ingiliz bass gitarist... ingiliz rock grubu the whoda bas gitar çalmış olan unutulmaya yüz tutmuş efsane...

  bir çoklarına göre rock tarihinin en iyi bass gitaristlerinden biridir. ayrıca ilk bass sololar bu adamın parmaklarının ucundan çıkmıştır ki tadları hala damaktadır. 1960ların en gürültülü ve azgın gruplarından biri olan the who, canlı performanslarının sonunda tam anlamıyla kontrolden çıkıp ensturmalarını sağa sola fırlatarak kırmaya başladığında* kendisi büyük büyük bir soğuk kanlılık içinde bass gitarına sarılıp diğer grup elemanlarının izlemiştir hep.

  kendisi 2002 yılında, grubun amerika turnesine başlamadan bir gün önce las vegas hard rock hotel and casino'daki odasında ölü bulunmuştur. ölüm nedeninin kalp krizi olduğu tahmin edilmekle birlikte yapılan otopside kanında bir miktar kokain bulunmuştur.
  ... beyaz etli prens
 2. 2.
  tüm diğer seslerden izole edilmiş, harika bas gitar performansını aşağıdaki linkte dinleyebilceğiniz merhum gitarist. insan hayran kalmadan edemiyor.

  --spoiler--
  http://www.youtube.com/watch?v=IfDE-ZvfOwU+
  --spoiler--
  ... tifosi
 3. 3.
  The Who, Ringo Starr, John Entwistle Band gruplarında çalmış rahmetli.
  ... nakata
 4. 4.
  daha bass mış, gitar mış haberim yokken izlediğimde "adamın teller altın kaplamaymış lan!" gibisinden tepkilerle karşıladığım, gitarı az biraz çözdükten sonra drop olayında yarmışlığıyla * o sıfata erişebilen merhum bass gitarist *
  ... mechanix
 5. 5.
  tarihin en iyi basçılarından biri olan the who basçısı. en basit şarkıda bile elli eder kendini.
  ... jreverdi