bugün

2012 mart ayında gösterime girecek filmi, (trailer a bakarak) bilimkurgu aksiyon türünü sevenler begenecek gibi gozukuyor...

Trailer icin : http://www.youtube.com/watch?v=nlvYKl1fjBI

yonetmen : andrew stanton

John Carter karakterini taylor kitsch canlandiriyor.

Filmde ayrica lynn collins , mark strong , bryan cranston , ciaran hinds , willem dafoe , james purefoy , dominic west ve thomas haden church gibi isimlerde var.

filmi, edgar rice burroughs'un romanından senaryo ya Mark Andrews uyarlamış.

imdb sayfasi : [http://www.imdb.com/title/tt0401729/]
mark strong abimizi neden hala başrollerde görmüyoruz'un yenisi.
fantastik ötesi bir filme benziyor yayınlanan son 3 fragmanı ile. *
çağrışım dolayısıyla john connor sırıtmıyor muydu, neden bu isim seçilmiş garip.
neyse ki o sinema karakteri de gay bir uyuşturucu satıcısı değil, o da bilim kurgu filmi öğesi bu da.

(bkz: buda)
(bkz: john connor)
türkçe dublajlı hali ile 9 martta gösterimde olacak türkiye sinemalarında. merakla bekliyoruz.
250 milyon dolar bütçesi olan film. abi n'aptınız siz ya? o paraya san marino'yu alırdık.
3D izlemek gibi bir hatada bulunmamanızı temenni ettiğim film. hikaye olarak bir çok klasik filme* göz kırpmakla beraber fena bir film değildir esasında.
güzel ekip, yaratıklar iyi, ortalamanın üzerinde film. ama senarya kendine hayran bırakmıyor. ama gidilir
beklediğimden daha iyi çıkan film.
komik, eğlenceli ama aynı zamanda aksiyon bölümleri de idare eden film.
hele bir sonu var ki şahane.
ayrıca john carter karakterinin aşık olduğu kadına burdan selam gönderiyorum.
fantastik den aksiyona ordan bilimkurguya ordan da romantizme sıçrayarak kafamı allak bullak etmiş olan filmdir.
kötü demeyeceğim ama iyi de demeyeceğim film.goranın yabancı versiyonu gibi gelmiştir.
az önce izlediğim filmdir. gerçekten eğlenceli bir yapım olmuş özellikle 3d izlemek lazım efektlerin tadını tam anlamıyla alabilmek için. ama işte film i film yapan nokta ne özel efektler, ne de daşaklı kadro, evet efendim Lynn Collins'dir. kadına yapılan makyaj, giysiler, kadının vücudunu tam ayarında bir şekle sokmuş olması ve o deniz mavisi gözler. der ya hani aylak üstat film den çıkınca bir kaç dakikalığına başka düşünürsün diye. birkaç dakikada olsa bir başka yer etti bende bu marslı güzel. (bkz: aylak adam)
merhaba avatar tuttu mu ozaman para kazanmak için biz de birşeyler yapalım adı da john carter olsun diye yapılan filimdir. avatardan 1 2 yerde farklılaşır onun haricinde mesajları bile nerede ise aynıdır.
görsel efektleri ve konusuyla öne çıkan, kesinlikle 3d izlenmesi gereken filmdir. modellemeler, çevre, animasyonlar harika şekilde tasarlanmış. zaten filmin sonunda "oha" olunuyor. disney yine iyi bir iş çıkarmış.

filmdeki karakterler için : http://disney.go.com/johncarter/#/characters
klişeler içinde yitip gitmiş kötü bir film. yazık harcanan onca paraya.
macera-aksiyon tipi bir film. orta şeker gibi geldi bana. konusu değişik. avatarımsı bir hava sezdim.
the avengers'tan 10 kat iyidir.
finali güzel olan film. görsel efektleri de güzeldi. fakat, klişeler sürüsüne bereketti. ama gene de kendini izlettirir. ailecek izlenecek hoş bir film.
görsel efektleri dışında tam anlamıyla tırt bir film. vakit kaybı.
bana kalsa ilk on dakikadan sonra asla devam etmezdim, ama filmi daha evvel izleyip de "çok güzel bak bayılacaksın" diye ısrar eden arkadaşıma ayıp olmasın diye mecburen izledim.
izlenmeye değer bilim-kurgu havasında fantastik bir film. ayrıca filmde görsel efektler de muhteşem. bir de this is sparta kokusu var fakat güzel.
250 milyon dolar gibi fazlasıyla fahiş bir parayı yapım için harcamışlar ama sonucu ne yazık ki alamamışlar. dünya çapında 282 milyon dolar hasılat yapmıştır. durumun vahimiyetinin farkına biraz geç de olsa anlayan yapımcılar piyasaya hemen dvd ve bl-ray disklerini çıkartmışlardır. film orta karar bir keyif vermiştir orası ayrı.
2 saat 12 dakikalık uzunluğuyla sıkmıştır. savaş sahnelerini falan geçerseniz ki ben dayanamadım ve geçtim hikaye olarak fena sayılmaz. 10 üzerinden 6 verebileceğim bir yapım.
büyük beklentilerle çekilmiş fakat batmış filmdir. filmin serisi yapılacaktı ama büyük ihtimal iptal oldu.
Gayet eğlenceli bir filmdir ancak Lord Of the Rings trilogy kadar para harcanan bir yapımın 3 lotr filminin biri kadar dahi görsellik sunamaması eleştirilmesi gereken bir noktadır.
ortalama 1 ay önce bilgisayarıma download ettiğim fakat hala içimde izleme isteği bulunmayan bir film.
not: 1080p HD hemde.
muhteşem ötesi akıl oyunlarıyla dolu bir filmdir,bir kere görüntüleri efektleri falan bırakın bi tarafa,her saniyesinden birşey anlatmaya çalışıyor bir film,tanrı nedir,insanlar nedir neden savaşırlar ürerler,insanın aslında herşeyden ne kadar aciz bir yaratık olduğunu akıl oyunlarıyla göstermiş harika bir başyapıt...
yorumlar itibariyle hoş filme benziyor. izleyip görecez birbir ceşit yaratığı.