bugün

Sinema tarihindeki en muhteşem seri katillerden biri. Adalet sistemi zekasıyla birleşince muhteşem işler ortaya çıkmıştır ve gerçek şu ki suçluları ıslah etmekte çoğu devletten iyidir.
ırkçı orospu çocuklarına kurduğu düzenekle kalbimizi kazanmış sayko.
insaflıdır merhametlidir hemen öldürmez kurbanlarına hep seçenek sunar onlara kurtulma şansı verir.
oyun fetişistidir. oyun moyun ayırt etmez alayını oynar. oyun ortamı oldu mu damlar hemen. bazen yancı olur bazen oyuncu. davulçu değil oyunçudur. (bir adanalı söylemi)

görsel
testere filmlerinin baş rol oyuncusudur. yaşlı bir abimiz olmasına rağmen milleti tuzaklarıyla kırar geçirir. dikkat edilmesi gerekir karşınıza falan çıkarsa ver abi öpeyim o mübarek elini demeniz yeterli olacaktır.
yanakları çok tatlıdır. O kırmızı yerleri sıkacaksın amk. Öpülecek tipi olsa "gel öpeyim seni be abicim. Çok takdir ediyorum örnek adamsın" derim.
RAHATSIZ BiR MANYAK. KURBANLARININ HEMEN HEMEN HEPSiNi " hayatın anlam ve değerini anlamamış olmak " iLE SUÇLAMAKTA.

EVET JiGSAW, Ellerindekinin kıymetini bilmeyen insanlardan, Başkalarının acılarını önemsemeyenlerden kısacası Hepsinden, herkesten rahatsız.
Testere serisinin 8. filminin adı. Yine döktürmüşler yine!
şu anda vizyonda ayla dan sonra en güzel filmdir. saw serisinin tamamını izlemiş biri olarak zaten artık kabak tadı vermeye başladığını söyleyebiliriz. asla ilk saw gibi olmayacak hiçbiri, o yüzden çok büyük beklenti içerisine gitmemek şarttır. oyunlar ve kurgular için 10/6 verilebilir. ilk saw da 10 dakika salondan çıkamadık ancak bunda -ehh tamam bitti hadi gidelim oluyorsunuz.
fark biraz burda.
Sonunda bi karışıklık mı vardı ben uykusuzluktan anlayamadım mı bilemiyorum. Burdan sonrası spoiler içeriyor olabilir(olmayabilirde). Ya şimdi jigsaw öldü mü ölmedi mi? Hani ölmüştü dirildi mi? Yoksa ölmemiş miydi? Ya da bunlar önceden mi yaşanmıştı? Bi de son 2 ceset vardı ya evde(domuz çiftliğinde?) bulundu yine, isim hafizam bok gibidir öf. Işte onlar yeni ölmedi mi? Ne arada çürüdü? Kafalar karışık.
Michael Spierig, Peter Spierig biladerlerin yönettiği son saw filmi. Ölümcül oyunlar oynanır, kan ve vahşet bolcana, finalde güzel bir twist, ve o efsane müzik, and kapanış. Klasik bir saw filmi. Seriyi sevenler beğenecektir.

10/5
oyunlarındaki düzenekler için parayı nereden bulduğunu bütün 8 film boyunca düşündüm.
efsane ötesi bir film serisinin efsane ötesi bir filmi.
zannedersem o kişileri sadece test için almıştı oralara. ve sanki ara sıra yardım ediyor gibiydi.