1. 1.
  ünlü çizgi roman kahramanı mister no'nun gerçek adı. 2. dünya savaşı'nda pasifik'te savaşırken japonlara esir düşen jerry, kendisini işkence ederek sorgulayan bir japon subayın bütün sorularına "no" ("hayır") diye cevap verdiğinden japon subayın galeyana gelip "nesin lan sen mister no mu?" diye kara mizah bir soru sormasından sonra kendine mister no lakabını alır. savaştan ve memleketi abd'de yaşadığı muhtelif badirelerden sonra inzivaya çekilip kafa dinlemek için basıp brezilya'nın ücra bir kenti olan manaus'a gider. orada turistler için amazon nehri üzerinde gezi uçuşları yaparak geçinen bir pilot olarak yaşar. ama oraya kaçış sebebi beladan uzaklaşmak olduğu halde başı dertten kurtulmaz, maceradan maceraya koşar. arada boş kaldığında içerek ve karı kızla gününü gün ederek kazandığı paraları yer.

  (bkz: mister no)
  6 -1 ... usualsuspects
 2. 2.
  en gerçekçi kahramanlardan biridiri. süper güçleri yoktur. alkole, karı kıza hastadır. başı bitten götü sikten kurtulmaz. delikanlı geçindiği için her mevzuya atlar.genelde parası yoktur, çünkü karıkıza alkole yatırır.
  5 ... saturdaynight
 3. 3.
  en sevdiğim çizgi-roman karakteri.çok gerçekçi elemandır. kimseyi sallamaz, vurur alkolin dibine.
  -1 ... korna kamil
 4. 4.
  içimizden biridir. maceralarının sonunda uçağını kullanırken "hayat ne kadar hoş, haydi durma sevgiline koş" şarkısını söyler.
  1 ... zagortenay
 5. 5.
  Atarlı giderli mister no nun gerçek adı.
  ... devirdaim
 6. 6.
  nicki görünce akla ufak, delikten deliğe giren farelerin geldiği yazar.
  4 -1 ... cilekli sakiz
 7. 7.
  arkandan ipucu bırakmışsın mayk ucan su tospasi.
  7 ... ucan su tospasi
 8. 8.
  (#26382541)

  Işsiz..
  2 -3 ... nihatdoganinyengesi
 9. 9.
  michael jordan ın nba kariyerinin 9 sene sürdüğünü zanneden yazardır. şöyle aydınlatayım, kendisi nba e 2 kez dönmüş ve toplamda 14 sezon oynamıştır. arada 1 sezona yakın sakatlık yaşadı ama nihayetinde 14 yıl gördü bu camiada...

  (bkz: #26077629)
  3 -1 ... caraskal
 10. 10.
  Nickaltında Jordan muhabbeti döndüğünde göre kendisi scottie pippen'dır ve jordan'ı çekemiyordur.

  vay amk pippen ulu'da yazıyor.
  6 -3 ... marjinal tosbaga