bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    dokuzuncu nesil sıfır kilometre yazar.
    ... ulanseviyorumsenibe
  2. 2.
    fanatik beşiktaş'lıdır. isterse maçlar amatör kümede oynansın onun için farketmez. Her zaman her yerde önce beşiktaşk'tır.
    ... jdam
  3. 3.
    --spoiler--
    maydyy saol güldürdün dostum.
    --spoiler--

gibisinden entry girebilen yazar.

yahu yazar alımları bu kadar basit olmamalı. bu nedir arkadaşım ya.

edit: yazarın diğer entrylerine de baktım mircden fırlamış gelmiş. *
    1 -1 ... kas ve ahlak ayni anda
  4. 4.
    bir tür güdümlü bomba sistemi Joint Direct Attack Munition'ın kısaltmasıdır.

abd'nin cephaneliğinde "b-52'lerle halı bombardımanı yaparız hacı" diye 1960'larda ürettiği yüz binlerce 2.5 ton - 225 kg arası ilkel bombalar vardı. sonra sivri zekalı bir mühendis bunların kuyruklarına gps bazlı bir güdüm kiti ve gövdeye iki ufak kanat takmayı akıl etti. bu sayede uçaktan bırakıldıktan sonra irtifa + uçağın hızını kullanarak 100 km civarı menzile; basit gps yönlendirmesiyle de max 3 metre sapma payına sahip ucuz ama çok etkili bir silah haline geldi.

yapılıp üretilmesi hem çok zor hem de çok kolaydır, kolaydır öyle ki türkiye bile üretmektedir. fakat abd'nin tanesi milyar dolar masrafla yörüngeye oturtulan 50-60 uydu, onlarca yer istasyonuyla kurduğu askeri gps sistemine erişimi olmayan rusyanın envanterinde yoktur.

jdam
    3 ... yagmadan donen viking cavusu
  5. 5.
    beşiktaş taraftarı yeni yazar. hoş gelmiş.
    nesildaşımızdır. *
    1 ... nurman
  6. 6.
    hani bir komaya öldürür diye bir laf var ya işte bu bomba bunun canlı örneğidir. son derece güçlü ve güdümlü bir bombadır, bir o kadar da ekonomiktir. türkiye'nin doğuda son zamanlarda kullanmaya başladığı bombadır ayrıca. kısa bir performans gösterisi için:

https://www.youtube.com/watch?v=cKc0CBPwpsE+
    1 ... piskolata erkegi
  7. 7.
    hassas güdümlü bombadır. 181.filo tarafından ışid hedeflerini vurmada kullanılmıştır.
    1 ... cloudstrife
  8. 8.
    15 temmuz darbe girişiminde türkiye büyük millet meclisine f16 lar tarafından atılan hassas güdümlü bombadır.
    ... cloudstrife
  9. 9.
    akıllı olmayan serbest düşüşlü muhimmatın, akıllı mühimmata dönüştürülmüş şeklidir. tsk ışid'in kafasına bunlardan çakmaktadır.

jdam
    ... drdolantin