bugün

amazon tarafından çekilen, steven spielberg'in yapımcılığını üstlendiği, ispanyol sömürgeci hernan cortes'in hayatını anlatan dizisi pandemi nedeniyle iptal edilen aktör... şanssızlık...
the last face filminde başrollerden birini oynamıştır.
her rolün hakkını verenlerdendir.
Son zamanlarda açık ara en çok beğendiğim aktör.çok karizma.
ihtiyarlara yer yok filmi ile kalbimde taht kurmuş aktör.
hayatı boyunca hiç otomobil kullanmamış. Otomobilleri de 'trafikte serbestçe ilerleyen ölümcül demir yığınları' olarak görüyormuş.
Son derece başarılı ve karizmatik ispanyol oyuncu.

Ses tonu harika, biutiful u da izlemenizi öneririm.
görsel
dünya da kimse bana bu adamın karslı olmadığını ispat edemez...

her an kaçak çay içilen kahvede batağa 4. olacak bir tipi var...
penolope cruz'la 2010'dan beri evli olan oyuncu. beraber oynadıkları 2008 yapımı güzel film vicky cristina barcelona'da atmış temeli abimiz demek ki. neden bilmem ben penolope'yi hep johnny depp'e yakıştırırdım.
vicky cristina barcelona filmi ile gönüllere taht kurmuş oyuncu.
Yakışıklı desem değil, çirkin sayılabilir hatta ama adamda şeytan tüyü var, net.
skyfall filminde de kötü adam rolüyle boy göstermiş başarılı oyuncu.
erkek değil ispanyol tanrısıdır.
gamzesine gömülmek istiyorum.
vicdanının sesini dinleyip amerikaya ve israile başkaldırın yazar, darısı ulkemdeki diger yazarların basına.
çok iyi bir oyuncu olduğu kadar, gazze'ye dair mektubuyla insanlık açısından da olayın özü budur dedirmiş ve kendisini her daim güneşli pazartesiler 'deki yüksek egolu, kibirli ve birikimli santa rolüyle anımsadığım adam gibi adam.

özellikle şu iki bölüm yok mu:

--spoiler--
Bazılarının, her zamanki gibi, fikrimi açıklama hakkımı kişisel saldırılarla itibarsızlaştıracağını biliyorum. Bu nedenle, şu noktalara açıklık getirmek istiyorum:
Evet, oğlum bir Yahudi hastanesinde doğdu çünkü Yahudi olan çok yakın dostlarım var ve çünkü, Yahudi olmak bu katliamı otomatik biçimde desteklediğiniz anlamına gelmiyor. Tıpkı ibrani olmanın Siyonist olduğunuz anlamına gelmediği, Filistinli olmanın sizi otomatikman bir Hamas teröristi yapmadığı gibi. Böyle düşünmek, Alman olmanın Nazi olmak anlamına geldiğini söylemek kadar absürd.
--spoiler--

--spoiler--
Evet, ben Avrupalıyım ve sessizliği, mutlak utanmazlığıyla beni temsil ettiğini savunan Avrupa Birliği'nden utanıyorum.
Evet ispanya'da yaşıyorum, vergilerimi ödüyorum ve paramın, masum çocukları öldürerek zengin olan diğer ülkelerle birlikte silah endüstrisini ve bu barbarlığı destekleyen politikaların finanse edilmesi için kullanılmasını istemiyorum. Bu durum dehşet verici.
--spoiler--
soykırım başlıklı açık mektubuyla israil'in gazze'de yaptığı sivil katliamı kınamış avrupa adına utanmış ve bir an önce bitmesini istediğini belirtmiş başarılı ispanyol, ateist aktör. oyunculuk yeteneklerinin zaten çok üst düzey olduğunu no country for old men, mar adentro gibi filmlerden biliyorduk ama insani yönü de bu denli geliştiğini görmek bir kez daha hayran bıraktırdı.

yazdığı mektubun tamamı ingilizce ve ispanyolca: http://fakfukfon.wordpres...s-in-gaza-englishspanish/

ateist olması bence ayrı bir parantez din ile alakası olmayan birisinin çoğu dindardan nasıl daha insancıl olabileceğinin kanıtı. ahlak ile dini karıştırmamak gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor javier bardem.

vicky cristina barcelona'da scarlett'i götürünce sinirlenmiştim de helal olsun bu adama.*
Adamdır.
http://www.milliyet.com.t...detay/1918414/default.htm
sanırım adamın kaderinde var sakat rolü oynamak.bir filmde felçli olur, bi filmde ayakları tutmaz, bi filmde kanser olur. hepsinde de duyguyu çok iyi yansıtmıştır. başarılı ispanyol oyuncu. gelip ismimi söylese falan bayılırım heralde.o kadar da güzel bi ses tonuna sahip.
benicio del toro ile birlikte yer edinmiştir aklımda. Oyunculuk bakımından ikisini birbirlerine çok benzetirim. Tüm filmleri izlenmesi gereken nadir aktörlerden birisidir.
Kirmizi gomlegin yakistigi tek adam sanirim
(bkz: barcelona barcelona)
Ne kadar karizmatik yakisikli filan oldugundan bahsetmiyorum bile.
ciguli gibi herif.
ermeni haltercilere benzeyen kişi . bazılarına göre yabancıların boku da yakışıklı . türk olsa kimse beğenmezdi. karizma yakışıklılıktan tamamen bağımsız bir şey.
Dunyanin en güzel ispanya'si.
karizmatik,yetenekli aktör.

(bkz: no country for old men)